Prerábka bytu u susedov má trvať do konca marca

ave_eva
5. jan 2021

Zdravim kocky, bývame v bytovke a máme malé dieťa, susedia sú buď dôchodcovia alebo ľudia pracujúci z domu. Pod nami sú noví majitelia a začali prerábať byť, dnes vyhodili na dvere oznam že to bude trvať do 31.3.!!! Je to podľa vás normálne prerábať 3i byt tri mesiace??? Všetci sme doma, nikde nechodíme a oni nám idú buchotat štvrť roka...neviem ako už reagovať...diky za prečítanie

andrejkap123
5. jan 2021

@ave_eva je to ich vec nie?

irusa
5. jan 2021

A ??? Ty nikdy si nič neprerabala ??? Určite sa byť prerobiť nedá za tri dni...žiaľ musíš to vydržať alebo sa presťahovať....to je údel bývania v paneláku

pribinak
5. jan 2021

@ave_eva áno. Firmy majú svoje termíny, taktiež živnostníci, ktorí im niečo majú robiť
To neznamená že každý deň budú rovnako intenzívne pracovať

ave_eva
autor
5. jan 2021

Aha ale nebývajú tu sami..
A tri mesiace je už moc...každý deň to počúvať

irusa
5. jan 2021

@ave_eva máš na výber ????

pribinak
5. jan 2021

@ave_eva to je normálny čas. Veď keď robia generálnu prerábku tak to neurobia za týždeň, ani dva či tri. To sa fakt robí mesiace. Podlahy, okna, elektrina, voda, stierky, možno búrajú stenu, možno budú robiť zárubne, nove steny, či sekať staré steny. Montovať vstavaný nábytok, znižovať stropy, .... to všetko trvá.
Stačí že jedna firma si posunie termin a posúva sa všetko. A možno tá prijemne prekvapia a stihnú to skôr

Mizes ich poprosiť aby napr nezacinali pred 8.00 nech sa dieťa vyspí, alebo aby nešúchalo od 12.00 do 14.00 hod

ave_eva
autor
5. jan 2021

@pribinak ja to chapem, no pride mi neskutocne dlhy cas hlavne ked je kazdy doma a nemozno nikde ist

marca12
5. jan 2021

@ave_eva to sa mi zda aj malo. Bohuzial musite strpiet,keby si potrebovala ty prerabat,co by si robila?

denden77
5. jan 2021

moj byt sa robil tusim 4 mesiace 😁

pribinak
5. jan 2021

@ave_eva ja viem že je to dlho, ale to je reálny čas pri veľkých prerabkach

deedol
5. jan 2021

u nas prerabali najskor z jednej strany, potom z druhej, potom pod nami... byty maju cca 15r, menia sa majitelia, kuchyne, kupelne, okna... kedze mame male dieta, vzdy sme sa snazili dohodnut, aby bolo tichsie aspon v case, ked spi (cez obed). v drvivej vacsine nam vysli v ustrety. skuste, mozno to vyjde.

ave_eva
autor
5. jan 2021

@marca12 ide mi o dieta hlavne, my to nejako vydrzime....no nic skusim sa s nimi dohodnut na case spanku 🙂 diky

marca12
5. jan 2021

@ave_eva ale ved nebudu 3 mesiace vkuse trieskat kladivom.

ave_eva
autor
5. jan 2021

@deedol tak to uz hej....to si neviem predstavit

ave_eva
autor
5. jan 2021

@marca12 snad nie

marca12
5. jan 2021

@ave_eva velakrat deti ani nevnimaju,ale skus sa s nimi slusne dohodnut. Aj ked neviem,ci majstri budu dodrziavat poziadavky

deedol
5. jan 2021

@ave_eva jo no. neboli to nastastie take uplne ze generalne prerabky, ktore by trvali mesiace, ale bolo toho vela a stale odinakial. sme museli patrat, ze kto zas vrta 🙂 pozeram, ze mate dieta cca vo veku nasho, takze ten jeden spanok by sa snad nejako mohol dat uhrat. nech si daju obed vtedy ;)

evkao
5. jan 2021

@ave_eva u nas prerabali byt skoro 3/4 roka, tiez bol syn v tej dobre maly, spaval cez obed... no museli sme vydrzat, kedze to boli robotnici, nemohli robit vzdy akurat v tom case "tichu" robotu

nikpa
5. jan 2021

@ave_eva veľa ľudí využíva túto situáciu zrovna na prerabku, smola ze väčšina ľudí je teraz doma. Ale prerabat byt 3 mesiace vkuse určite nebudú. No nič sa nedá robit, to je život v paneláku.

sorciera24
5. jan 2021

@ave_eva len 3 mesiace? To máš vlastne šťastie, u nás nik nepredával kratšie ako polroka....fakt, buď rada za to a tiež si potrebujú prerobiť... takže áno, je to normálne, priam luxusný čas prerabky

fokuska
5. jan 2021

@ave_eva Aj my sme prerabali byt asi zhruba 3 mesiace. Pretoze cez vikend sme robili len to co je uplne tiche, aby sme nerusili - upratat, natriet radiatory a pod. Prerabali sme uplne na komplet a hlucne prace bolo vyhodenie umakartoveho jadra (cca hodina), obijanie stien a drazkovanie novych rozvodov (asi 2-3 dni, to plne chapem ze bolo na nervy, ale muselo sa to urobit). Ostatne veci - vymena okien, murovanie jadra, tahanie kablov a potrubia, omietky, podlaha, obklad, dlazba, malovanie, montovanie sanity... to bolo vsetko ticha praca, ziadny sialene buchanie alebo co.
Potom montovanie vstavanych skrin a nabytku na mieru a kuchyne - to boli zas asi 3-4 dni, tak pri vrtani bol zas hluk (nie cely den).

Chapem, ze hlucne prace nie su prijemne, ale tie nebudu trvat 3 mesiace kazdy den 10 hodin.

A ano, prisla suseda co mala male dieta, popytala sa ako na tom sme, kolko hlucnych prac este mame - vysvetlili sme, spytali sa kedy asi mala chodi spat (pocas dna), aby sme sa v ramci moznosti vedeli prisposobit. Raz sme zacali rano pred 7mou a bola zaklopat a poprosila ci mozeme este pockat, tak sme pockali hodinku. Vsetko sme riesili slusne a ak sa dalo, tak sme vysli susedom v ustrety.

thewitch
5. jan 2021

Nie každý deň musí byť hlučný či? 🙂

sickynickyobsadene
5. jan 2021

@ave_eva neskutočne rozmaznané dnešné ženy...ja som mala pri každom dieťati prerábky a ani náhodou že by som vyjednávala s ľuďmi čo robia svoju prácu kedy budú robiť kedy nie...snáď kvôli mojim deťom nebudú robiť? Smiešne!

mariejenka
5. jan 2021

Moj muž je živnostník v stavebníctve... čiže s partiou preraba, vzdy ked prišla mamka/tatko a normalne povedali jaka vec, si tak naplanovali ze ozaj obed a kava a potom roboty co az tak nehlucia. No niekedy nsa nedalo,postup prac je pri niecom daný...ale vzdy sa slušnou komunikáciou dalo. A moj tym ze mal/má male deti vie ,ako to nasere,ze akutat dieťa nezaspalo,a zacal buchot. Ked sa da ber male von, alebo moje ked su v nosiči môžu aj bomby padat☺️

ali12377
5. jan 2021

ja som tiež prerábala byt a tri mesiace sa mi nezdá veľa, plánovala som jeden mesiac, nakoniec to boli tri mesiace a stále sa niečo dokončovalo aj potom, nejaké drobnosti,,,, ja si myslím, že ked niekto býva v bytovke s takýmto musí rátať

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlent
5. jan 2021

A?

ave_eva
autor
5. jan 2021

@pupavka89 no fasa snáď to teda bude len tie "tri" mesiace

oriesocek
5. jan 2021

my sme prerabali 3 mesiace a teda velmi sa buchalo snad 2 tyzdne - ale aj to stacilo, aby suseda zavolala kazdeho mozneho - cez kontrolu zo stavebneho uradu, správcu, natlacila sa do bytu (bohuzial ju robotnici pustili - fotila nam tu), tym, ze na nas podavala staznosti, tak sme museli riesit dodatocnu kolaudaciu bytu pre rekonstrukciu (kvoli kontrole) - to, ze tu rekonstruoval skoro kazdy je jedna vec a to, ze si na nas zadadla je druha. Robotnici chodili na 8:00 - zacinali o 8:30, cez obed bola prestavka na oddych dochodcov a deti od 12:00-14:00 a potom koncili o 16:00-16:30. a aj tak nam doteraz nadava a nerozpráva sa s nami - je to uz 3 roky. byt sme kupili pred skoro 15 rokmi a rekonstrukciu sme robili iba teraz.... podotykam, ze ja som ziadnu rekonstrukciu v bytovom dome neriesila - ale nas riesili vsetci..... vyhrazne maily kazdy den - ze ma prach v byte, ze robotnici poriadne neumyli schodiste, atd...

kubkovamama
5. jan 2021

@ave_eva moj muž je stavbár a nevie čo skôr,3 mesiace sú ešte megarychle na nejakú väčšiu prerábku.Maju termíny a bohužiaľ.No nie všetky prerábky sú extra hlučné apod,firma si vie po dohode dať časy aké vyhovujú zakaznikovi-to jest tvojim susedom.Vsetko je o dohode a tolerancii.Pises,že vyvesili oznam..a už reálne trieskaju každý deň a neznesitelne vás rušia?Možno robíš predčasne z komára somára a nič extrémne to nebude.Ziadna firma netrieska 12h/24/7.Moj necha ľudí robiť cca do 15-16 alebo ako chce majiteľ bytu.Aj majiteľ chce mať predsa u seba doma súkromie a chvíľu kľudu,nie 3mesiace každý deň trieskať.Az začnú,potom to ries dohodou.Susedov si poznáš sama či sa s nimi dá.P.S.ja som za slobodna robila byt rok!😉v malej bytovke.Nikto mi nepovedal ani ň a až taký strašný hluk to nebol.Susedia boli aj dôchodci aj páry s babatkami