Preplatenie autoškoly cez úrad práce

1. feb 2023

Ahojte, mam na vás otázku. Momentálne som nezamestnaná na RD (zmluva mi skončila počas trvania materskej). Chcela by som sa prihlásiť do autoškoly. Zachytila som, že je teraz možnosť preplatenia kurzu pre matky na MD, RD, ale asi to bude mat nejaké špecifické podmienky a nebude to asi umožnené každému však? Veľmi tomu nerozumiem. Ďakujem za objasnenie ak sa niekto vyzná

alenah31
1. feb 2023

Ale nie ak ide o vodicak skupiny B. Len ak uz B-cko mas a chces vodicak napr. na vacsie auto, autobus, kamion. Vsak to by si vodicak na B-cko cez tieto kurzy robil kazdy, naco platit zo svojho. Ked si to das do googlu tak to najdes.

autor
1. feb 2023

@alenah31 aj som si myslela, že v tom bude nejaký háčik. A iný, napr. opatrovateľský kurz mám nárok na preplatenie ?

alenah31
1. feb 2023

Pozri aktualny zoznam ponukanych kurzov, toto tam bolo.

daniela2202
1. feb 2023

Známy teraz robí vodičák cez úrad, ale D , na autobus

spagetka66
3. feb 2023

Ja som si robila vodicak typu B ale bolo to este v roku 2014 potom to zmenili. No mozes si urobit akykolvek kurz, ktory je akreditovany ministerstvom skolstva. Napr tato akademia robi take kurzy no ak si z ineho mesta isto najdes nieco. Toto je Trnava a Trencin https://trnava.vajak.sk/