Preplácanie trhania zubu u zubára, keď má zmluvu s poisťovňou

sida456
11. feb 2019

Dobrý večer. Prosím vás pekne. Prepláca niečo poisťovňa keď som bola u zubára a trhal mi zub ? a stalo to 60€. Môžem požiadať aby mi to preplatili ? Alebo si to musím cvakat zo svojho. ? Ďakujem zubár má zmluvu s mojou poisťovňou.

saskia_98
11. feb 2019

@sida456 aku maš poistovnu ? Ja mam všeobecnu, u zubara som nechala naraz 100€ a nepreplatili mi nič, zatial čo manželovi 80€ dôvera ano

sida456
autor
11. feb 2019

@saskia_98 vszp a pýtala si sa či ti preplatia ?

saskia_98
11. feb 2019

@sida456 hej ja som bola priamo v poistovni aj s bločkom, žial ich odpoveď bola a čo my s tym .. Tento rok menim poisťovňu.

nikpa
11. feb 2019

@sida456 u zubára sa dnes bohužiaľ bežne dopláca a nie málo. Viem ze Union poisťovňa preplaca 100€ ročne za zuby, s inymi neviem ako to je. Skús pozrieť jednotlivé poisťovne na nete, nájdeš to niekde pod vyhodami/benefitami pre poistencov.

moniquer
11. feb 2019

Dôvera prepláca do 100e.. ale neviem, či už hned pri návšteve a výkone netreba nejaké tlačivo, čo ti následne dr potvrdí... treba sa poinformovať radšej

evaeva77
12. feb 2019

Zubar, aj taky ktory ma zmluvu s poustovnami, si trhanie a ine ukony bezne uctuje ako nadstandardny vykon, nadstandard moze znamenat materialy ktore pouziva vybavenie ambulancie atd., mal by mat zverejneny cennik, viackrat som sa pytala v zdr poistovni, zial asi nepreplati.

val9
12. feb 2019

@moniquer Dôvera prepláca 100 eur, ale jedno tlačivo je ako keby na 25 eur, čiže je to rozrátané na 4 časti. Len som bola zaskočená, keď som s tlačivom prišla k zubárke a tá mi oznámila, že je to iba na jednotlivé úkony a bohužiaľ to čo robila mne nesplňa ani jeden úkon. čiže mi nevrátili nič.

moniquer
12. feb 2019

@val9 Aha, tak to som nevedela tak dopodrobna a ešte som ani nemala možnosť vyskúšať, ako to funguje...hmm, tak v konečnom dosledku nič moc pre nás, vedia oni, ako nebyť až tak štedrí 🤐

val9
12. feb 2019

@moniquer veď toto, len keď dajú reklamu v TV tak tam to už nepovedia...aspoň na dentálnu hygienu sa to dá využiť