Prenájom bytu - kuchynský riad

19. apr 2024

Ahojte. Zvykne byť pri prenajati bytu ak je uvedené že je zariadeny súčasťou aj kuchynský riad? Viem že všade je to inak ale aké máte skúsenosti?

zic
19. apr 2024

No, my sme nechali zopar zakladnych veci, ale najomnici si potom nejake vlastne kusky aj tak donesu (lepsie hrnce apod)... ale take ze 4x tanier, zakldny set priborov, nejaky nozik na krajanie ano...

tana85
19. apr 2024

nie, kuchyna nebola vybavena inak ako spotrebicmi. bola som najomca aj prenajimatel a ani v jednom pripade riady neboli v kuchyni

beabelisova
19. apr 2024

No to som teda este nepocula, nie je to nehygienicke? aspon teda za mna by to bolo take nie moc prijemne, vede najlepsie ked si donesies svoj vlastny riad.

januska12323
19. apr 2024

Zariadený znamená nábytok nie riady.

janai1
19. apr 2024

V jednom nie, v druhom áno. Aj tak som tie riady dala všetky do krabice a odložila do skrine.

buberova
19. apr 2024

Nemala som v podnájme riady a nechýbali mi

tana85
19. apr 2024

@beabelisova tak ale ak ides napr.do dovolenk.apartmanu, tam tiez pouzivas riad, co dalsich xy ludi pred tebou. v tom nie je velky rozdiel

marcelik88
19. apr 2024

@beabelisova Prečo by to malo byť nehygienické? Však hádam sa tie riady umývajú, nie? To potom ani do reštaurácií nechodíš?

0silvia0
19. apr 2024

@beabelisova a v reštaurácii máš predsa to isté, ješ tam z cudzích tanierov, s cudzím príborom, ktorý mal v ústach už 100x niekto iný.

mandzula
19. apr 2024

V oboch pripadoch sme mali komplet vybavenu kuchynu, dokupili sme si len par svojich vychytavok.

blondinka95
19. apr 2024

Ja prenajímam a nechala som im taniere, príbory, možno nejakú šálku dve, pár drobnosti co som nepotrebovala keď som sa sťahovala k priateľovi

katkaseiner
19. apr 2024

my nemame nic v kuchyni... ak nieco ostalo po predoslych, tak to tam necham, ale nezapisujem to ze to s tym prenajimam... kazdy nech si prinesie ten tanier a lyzicu ked potrebuje...
Keby som to tak prenajimala, kam by som to davala ak by to najomnik nechcel? Takto ked nieco rozbije, tak rozbije svoje...
Momentalne najomnik nechce ani matrace a gauc, tak sme to dali do pivnice... ale teda ledva sa to do tej mini pivnice zmestilo

beabelisova
19. apr 2024

@marcelik88 Nie nechodim nemam na to peniaze ani cas 😀

zojazoja
19. apr 2024

My sme nechali riady. Ale vždy sme sa nájomníkov pýtali či ich tam chcú nechať. Vždy všetci chceli.

kris_tin257
19. apr 2024

Ja to vždy updatnem keď odídu nájomníci a menia sa tak dokúpiť základné veci v ikei investujem cca 20€ na varešky dosku na krájanie a čo je treba... Naposledy som kupovala aj nové príbory, v dnešnej dobe to nie je taká investícia. Predtým som nové hrnce kúpila vo výpredaji... To sa rýchlo vráti na nájomnom a ľudia to ocenia keď sú tam nové veci 😊

melanta
19. apr 2024

Bývalí nájomníci nejaké riady takmer vždy nechajú, vyhodím to vždy. Novým ale vždy základné riady zabezpečíme, nové, do zmluvy do nedávame, ak ich porozbíjajú, ďalšie si už zabezpečia sami

marcelik88
19. apr 2024

@beabelisova Okej, rozumiem 😀 Aj keď neviem, či to myslíš naozaj, alebo si robíš srandu zo mňa. Ale tak logicky aj inde by to bolo potom nehygienické, to som tým chcela povedať 😉

mistymay33
19. apr 2024

Som prenajimatel a prenajimam kompletne zariadeny byt, cize aj riad a kompletne vybavenu kuchynu, od tanierov, priborov, dosky, , varechy, hrnce a dokonca aj utierky. Vzdy ked odchadza najomnik, tak vsetky roady davam do umyvacky na najvyssi program, skrinky, zasuvky vycistim a tak vlozim cisty riad. Utierky vyvaram.

colsami
19. apr 2024

Je to individualne. My mame komplet zariadeny byt tzn aj vsetko riad, pohare, hrnce, otvarace, pomocky, proste komplet vybavena kuchyna, ako doma. Mali sme podnajomnikov ktory prisli bez jedinej veci a mali sme takych co mali vsetko vlastne (tj nase veci pekne pobalili do krabic a odlozili).

lakebabe
19. apr 2024

Ja som staré riady pred odovzdaním všetky vytriedila a dala prec. Nájomníci si kúpili nové nepríde mi to moc hygienické ale možno niekto tam nechá keď sa menia Nájomníci a nevezme so sebou. Ale keby to strašne chceli tu sadu tanierov a príborov im tam nejakú dám. Ja som im aj vysávač nechala starý lebo nemali svoj

paradajkova
19. apr 2024

My sme mali v byte zakladne riady + vysavac, mop, mikrovlnku atd. Celkom mi to vyhovovalo, potom som si uz do svojho kupila vsetko nove, take ake chcem a nemusela som stahovat tolko veci, ked som z najmu odchadzala.

autor
19. apr 2024

Ďakujem vám. A ešte by som sa spytala TV a INTERNET?

gemerka17
19. apr 2024

Dávame ho najomcom, majú to radi. Zvýši to atraktivitu pri prenájme.

lakebabe
19. apr 2024

My sme dali ale potom sme tv aj net zrušili lebo chceli úplne iného prevádzkovateľa a rýchlosť internetu keďže robia z domu. Tak som zrušila zmluvy a oni si dali zaviesť sami na svoje meno, to je podľa mňa tiež o dohode

katkaseiner
19. apr 2024

my sme ani tv ani internet nedavali do bytu... kto ho chce/potrebuje, tak obcas uz aj ma vlastneho (a trvajucu zmluvu) cize len pokracuje vo svojej zmluve, pripadne potrebuje rychlejsi internet, mensi/vacsi balicek na TV, resp. ziadny balicek ale Netflix... ludia su rozny, TV viem poskytnut ale vsetko ostatne okolo musi sam.

evaachesa
19. apr 2024

Boli sme v nájme kde bolo vybavenie a tiež máme byt ktorý prenajímame s komplet príslušenstvom.

pe_mi
19. apr 2024

Teraz ako prenajímateľ som dala zariadenie aj kuchynské a ako študentka a mladá pracujuca,keď som bola nájomca som bola rada, keď bolo všetko v kuchyni.
Tak som sa rozhodla ,že prenajímam plne vybavený byt.

slovenka753
19. apr 2024

ja som rada ako najomnik ked riad v kuchyni nie je