Premiestnenie rolldoru do inej miestnosti

bebe02
9. máj 2014

Mame zabudovanu skrinu Rolldor, avsak potrebovali by sme ju premiestnit do inej izby. Mate s tym niekto skusenost? Kedze to treba cele rozobrat a namontovat nanovo a pripevnit k zemi, netrufame si na to svojpomocne. Davali ste to robit niekto firme? Kolko stoji taketo premiestnenie?

trasko
9. máj 2014

@bebe02 ahoj ak je robeny na mieru,tak myslim ze nie,pretoze ak nebude sediet nedas to tam...muza mam stolara...ja by som osobne neriskovala avsak ak nie je uplne.po strop tak mozno....ale pamataj,ze to uz nebude take pevne a bude tie spoje vidiet

bebe02
autor
9. máj 2014

@trasko Je to upevnene do podlahy a dosky idu az ku stropu, kde to je tiez upevnene. Cize v podstate len poskladane dosky do tvaru skrine. ☹ Asi to bude fakt problem. Zaujimalo by ma, kolko by si firma zauctovala o taketo demontovanie a nanovo poskladanie skrine na ine miesto.

heni79
9. máj 2014

@bebe02
Určite by si firma zaúčtovala dosť. Alebo by vás skôr odhovorili, že sa to poškodí a ponúkli by výrobu nového roldoru. 😀
Osobne by som to skúsila skôr svojpomocne. Prvé zveste tie posuvné dvere. Potom uvidíte, čo treba odmontovať ako ďalšie. Na 90% to budú vodiace lišty. 😉 Pri opätovnej montáži zvoľte opačné poradie (najlepšie je písať si poradie dielov). Rozmerovo to nemusí sadnúť presne, ak budú potrebné úpravy, bude to horšie. Odrezať sa síce dá, ale neviem, či máte možnosť prípadne dať diely nanovo ohraniť. Alebo minimálne dokúpiť hranu.

jojake
9. máj 2014

My sme sice vstavanu skrinu robenu na mieru neprenasali do inej izby, len sme cely byt rekonstruovali. Takze v izbe sa daval sadrokarton na strop, cize zo skrine sa muselo rezat - zo skriniek, z 3 dveri, jedny dvere boli cele so zrkadlom. Zvladol to moj muz - myslim vrchne skrinky, zrkadlo a dvere nam skratil stolar, ktory vstavanu skrinu robil. Dali sme mu nejaku symbolicku sumu, cca asi 20 eur aj za dovoz. Skus sa spytat znameho stolara, ak nejakeho poznas. Firma si zarata viac. Alebo si skus zavolat na pomoc nejakeho sikovneho kutila z radov kamaratov alebo sirsej rodiny

trasko
10. máj 2014

@bebe02 to asi zalezi aj od kraju ...ved skus zavolat tomu kto vam to robil....