Preklad textu do angličtiny

alicbe
21. dec 2016

Prosím Vás bol by tu nejaký ochotný anglitčinár,ktorý by mi pomohol s prekladom kratučkého textu. Diki moc.

lubinkag.
21. dec 2016

@alicbe posli, co ti treba prelozit

alicbe
autor
21. dec 2016

@lubinkag. Myšlienka spravodlivého obchodu má za úlohu pomôcť obyvateľom tretieho sveta získať plnohodnotný a dôstojný život. Všedný spotrebiteľ sa bežne nezamýšľa nad krajinou pôvodu tovarov, ktoré dennodenne používa. Spotrebiteľ by sa mal zamyslieť a pokúsiť sa o zníženie dlhu rozvojových krajín. Poľnohospodári a ich rodiny sú odkázaní iba na peniaze z predaj dopestovaných plodín. Spravodlivý obchod zabezpečuje dodržiavanie pracovných i ľudských práv poľnohospodárov. V našej práci hovoríme o základných princípoch, ktoré musia členovia spravodlivého obchodu dodržiavať. Práca taktiež analyzuje aký má dopad spravodlivý obchod na ekonomiku rozvojových krajín. Pomocou vypracovaného dotazníka sme zistili, že sú tu stále veľké informačné bariéry. Myslíme si, že keď budú poskytnuté ľudom detailnejšie informácie o spravodlivom obchode, boli by ochotní vymeniť komerčné produkty za produkty Fair Trade. Preto je veľmi podstatné o tejto téme neustále diskutovať. dikičko

janci05
21. dec 2016

The idea of ​​Fair Trade aims to help the people of the third world to obtain a full and decent life. Everyday consumer normally does not intend the country of origin of goods, which is used on a daily basis. The consumer should reflect and try to reduce the debt of developing countries. Farmers and their families are dependent only on the money from the sale of the crop. Fair trade ensures compliance with labor and human rights of farmers. In our work we are talking about fundamental principles that members must adhere to fair trade. The work also analyzes what is the impact of fair trade on the economy of developing countries. Through the development of the questionnaire, we found that there are still significant barriers to information. We think that when people are given more detailed information on Fair Trade, they would be willing to replace commercial products for Fair Trade products. Therefore it is very important about this topic ever discussed. dikičko

alicbe
autor
21. dec 2016

@janci05 jeeej dikičko moc záchrana. Fuu veľká vďaka.

janci05
21. dec 2016

@alicbe za máličko.

alicbe
autor
21. dec 2016

Veľká vďaka

lubinkag.
21. dec 2016

tak, prelozene aj bezo mna 🙂 Asi by som to prelozila trochu inak, alebo aspon upravila syntax a mozno aj lexiku, ale ak ti to ponahla, tak dnes uz nie.

alicbe
autor
21. dec 2016

@lubinkag. diki moc ...

iveta2158
22. dec 2016

@janci05 Muselo to dať veľa práce, prekopírovať text do google translate 😉 Ak autorka príspevku @alicbe potrebuje riadny preklad, tak by som sa na to moc nespoliehala 🙂

janci05
22. dec 2016

@iveta2158 No potrebovala to rýchlo preložiť, tak som jej pomohla. Z angličtiny som maturovala, takže keby tam boli nejaké blbosti, tak jej to neposielam. To som si skontrolovala.

alicbe
autor
22. dec 2016

@janci05 diki moc si mi pomohla zrazu sa našlo veľa ochotných, ale keď som to potrebovala preložiť tak nikde nikoho

janci05
22. dec 2016

@alicbe ďakujem za uznanie👍, tá maturita bola už nejaký ten rok dozadu a kým by som to zosmolila, tak by to trvalo dosť dlho, ale kontrolovala som to a je tam to čo v tvojom texte, tak by to malo byť O.K. ale aj lubinkag. sa ti ponúkla, že ti to preloží, takže ak chceš môže ti to pre istotu skontrolovať alebo upraviť.😉

alicbe
autor
22. dec 2016

@janci05 v pohode to je dobré dikicko