Predstava o iných ženách u partnera. Je to normálne?

1rixes
9. aug 2011

Rada by som sa vás opytala, čo si myslíte o tom ked mate važny vztah a váš partner ktoreho milujete sa vám prizna ze si občas predstavi v hlave dačo hriešne. Mne to príde trošička ako nevera. Nerobím z toho humbuk, ved su to len myšlienky, ale je mi velmi neprijemne, keď viem ze si co uz i len predstavuje sex s inymi ženami. Je to prirodzené? Ako by som to mala brať? Aký máte an to názor?

filipal
9. aug 2011

@1rixes je to uplne prirodzene a cudujem sa len priatelovej uprimnosti.

katy1979
9. aug 2011

@1rixes a naco ti to hovoril? ja to robim tiez a myslim ze vacsina ludi ale nikomu to nevesiam na nos. su to len myslienky nie realita ani by to v realitu nezmenil.

1rixes
autor
9. aug 2011

Viem tymto som si ista ze by to na realitu nemenil. Len som potrebovala pocut nazor inych ludi.. DAkujem 🙂

mandragora22
9. aug 2011

@1rixes samozrejme, ze to robia. aspon z casu na cas to robi podla mna kazdy clovek. raz sa mi jeden znamy vyjadril, ze nedokaze jest kazde rano tu istu prazenicu (narazal na to, ze musi menit zeny). no a myslim si, ze myslienkami si to ostatni kompenzuju, pretoze podvadzat nechcu. a nemyslim si, ze je to nevera, ani forma nevery, ved si uz len vezmi, dnes sa ti z kazdeho novinoveho stanku, pomaly na kazdom TV kanali, ba dokonca aj na uliciach v meste, na dedine, pretrcaju nahe, ci polonahe radodajky, nezabranis, aby si to chlap nevsimol, no a potom uz k myslienke ozaj vela netreba. ale taki su vsetci (okrem homosexualov, ktori si vsimaju opacne pohlavie haha). kasli na to a venuj sa detom, ak mas. ak nie, najdi si inu zaujmovu cinnost 😉

filipal
9. aug 2011

asi je este mlady a mysli si, ze vsetko treba vesat na nos. 😀 uprimnost vo vztahu je dolezita, ale su tu aj vynimky, vzdy by sme mali zvazit , ze ci to co sa chystame povedat, druheho nezrani. ja som celkom rada, ze mi moj muz uprimne rano nepovie, ako strhane vyzeram, alebo ako som pribrala. 🙂
ja som volakedy tiez natarala zbytocne vela veci (nielen vo vztahu k druhemu pohlaviu) a az zivot ma naucil, zvazovat, zvazovat, zvazovat. slova sa uz nedaju vziat spat.

adriana1712
9. aug 2011

@1rixes Hmm, pokial ide len o neskodne predstavovanie si inej zeny, je to myslim ze este ok. no ak vas "po tom" oslovi menom inej zeny, ako napr. mm mna, tak to uz je dovod na to, aby sa to riesilo. navyse ked viem, koho si predstavoval ☹

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 fiha, to je trapas!
ale aj tak zije s tebou, neopustil ta kvoli tej druhej. ono sa to v zivote vselijako zamota a stava sa, ze sa do niekoho zalubime. dolezite vsak je, ako sa k tomu postavime.

zuzana84
9. aug 2011

Ja tiez viem o manzelovych "hriesnych" predstavach, obcas v ramci predohry ich jemne naznaci a vobec sa nad tym nepozastavujem, je to pre mna prijemne spestrenie nasho intimneho zivota. A nech si predstavuje kolko chce, aj ja mam svoje predstavy ako kazdy iny. Vobec mi to neprekaza. 😀

adriana1712
9. aug 2011

No, zije sice somnou, ale pokial ma po sexe oslovi menom svojej byvalej, tak to uz je co povedat ☹ mam skor pocit, ze zije somnou, ale myslinkami s nou. A myslim si, ze keby sme nemali spolu dieta, tak by to premenil na skutocnost. raz poslal smsku z mojho mobilu a nasla som si v odoslanych spravach jej tel. cislo, a moj jej pisal prianie k narodkam a same cmuk cmuk cmuk. A potom sa vyhovaral, ze to pisal mame..hahaha 🙂 ☹ a nie len toto. Ked mi kupoval snubny prsten, aj vtedy sa pomylil a namiesto mojho mena padlo jej meno. Takze, aj myslienky mozu nieco znamenat, nie vzdy je to len "prerieknutie sa", alebo nevinna fantazia ☹

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 ano, vyzera to tak, ze tvoj muz sa este citovo uplne neodputal od svojej byvalej. preco sa vlastne rozisli?

adriana1712
9. aug 2011

@filipal Ani vlastne neviem. boli spolu 3 roky, moj chlap mi povedal ze sa rozisli preto, lebo ho oklamala ci co, a od nej viem, ze kvoli tomu, ze sa ho vraj bala. tak neviem. moj mi stale hovori, ze ju ma na haku, ze ho nezaujima, ale činy svedcia o opaku. Obcas mam pochybnosti, ci ma vobec lubi, alebo je somnou len kvoli synovy. A co je este horsie...snazi sa ma zmenit na taku, aka je jeho byvala. napr. trval na tom, aby som sa prefarbila na cierno, ako ona..i ked som mala pekne, nikdy nefarbene prirodzene hnede vlasy...Ona je jeho ideal a ja nie, asi takto to chapem.

martina2001
9. aug 2011

@1rixes moja švagriná mala zas ten problém že si jej priateľ v predstavách predstavil ju a iného chlapa, a dospeli až k tomu že sa rozišli. Jej to začalo vadiť, tak chlap mal radšej hubu držať a žiť s predstavou 😀 ale myslím že pokiaľ je to len v predstavách nie je čo riešiť. Ty sama nemávaš žiadne predstavy?

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 a ty si sa prefarbila? to nie je dobry zaciatok. zaujala ma veta partnerovej byvalej, ze sa ho bala. neprejavuje sa ako despota? to by ma desilo viac, ako tie jeho predstavy.

adriana1712
9. aug 2011

@filipal Ano, prefarbila som sa. ☹ lebo stale mi zdoraznoval, ze sa mu az tak nepacim, ze lepsie by to bolo kebyze som na cierno, stale mi daval najavo, aka som "nedokanala", atd. az som sa raz nas*ala a prefarbila som sa. on je dost na alkohol, a nie raz ma uz aj udrel, tak myslim, ze aj jeho byvala mala s nim podobny problem a preto sa ho bala. moj sa mi aj vyhrazal, ze ak si najdem ineho, tak mi spravi zo zivota peklo, a pod. tak ak sa vyhrazal aj jej ani sa jej necudujem.

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 v tvojom pripade by bolo vyhodnejsie pre teba, keby sa upol na svoju byvalu a teba opustil.
nasilie, ktore spominas sa bude len stupnovat. mozem ti poradit iba jedno - rozchod s nim. ale musis postupovat podla rad, ako jednat s despotom., lebo sa to moze zvrtnut na to najhorsie. mrkni na nete na stranky, Pomoc tyranym zenam.
jajaaj, skoda, ze si sa nepoucila z rozchodu jeho ex.... ☹ ☹

vodnarky
9. aug 2011

@1rixes -ako pise @zuzana84...ja viem o jeho predstavach a on o mojich..spestrujeme si tak nas intimny zivot..aj sa vela krat na tom pobavime,ked si o tom rozpravame 😀 ...je to prirodzena vec a ako podvod by som to vobec nebrala..

adriana1712
9. aug 2011

@filipal O problemoch v jeho byvalom vztahu som sa dozvedela dosr neskoro, syncek uz bol na svete. Vela krat som uvazovala nad rozchodom (este ze niesme zobratí), ale bojim sa jeho reakcie. Tento vztah ma ubija, on mi nedovoli vobec nic, cele dni som zavreta doma, jediny moj kontakt s civilizaciou bol net, tak mi rozbil notebook. takze teraz mam len v mobile ale o tom ani nevie. dufam.. velmi rada by som sa s nim rozisla, aj tak je sedem dni v tyzdni, od rana do vecera v praci, domov chodi az pred polnocou, samozrejme ozraty, budí maleho, stale maleho len okrikuje, mna sikanuje, atd..je toho strasne moc.... lenze v mojom pripade to nieje take jednoduche. nemam nikoho, som len sama s malym, nemam pracu a uz ani na materskej niesom, takze moj prijem je 22€ (pridavky), cize som zavisla na chlapovy ☹ velakrat som si uz aj nasla pracu, lenze vzdy mi to moj nejako skomplikoval, nedovolil mi ist ani len na pohovor...on asi vie, ze kebyze som sebestacna, tak od neho odidem. a zneuziva to. peniaze mi nedava, ani len na zakladne ludske potreby. tyra ma psychicky, fyzicky aj financne, uz fakt nevladzem dalen. Bude to zniet asi blbo, ale spadol by mi velky kamen zo srdca, keby si nasiel inu a nechal ma tak, alebo keby sa vratil ku svojej ex. ..len ako potom vyzijem s malym len z pridavkov. Vyzivne od neho nehrozi, lebo je nezamestany a urcili by mu maximalne 30€, ani to mozno nie...☹

didiana333
9. aug 2011

@1rixes podla mna by si sa mala tešiť,že máš takého uprimného partnera.... 😉 JA osobne by som nepovedala nikomu o svojich predstavách....... 😀 😀 😀 😀

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 ty potrebujes ist do azyloveho centra. pozbieraj vsetky sily a odid. v centre pre tyrane zeny ti poskytnu docasne ubytovanie a pravnu ochranu. pomozu ti. nezostavaj s tym chlapom, vsetko co pises je uplne ukazkove tyranie.

libka1
9. aug 2011

@adriana1712 tak robi od rana do vecera alebo je nezamestnany? lebo ten tvoj prispevok je nejaky zvlastny...

adriana1712
9. aug 2011

@libka1 Robi od rana do vecera na kamaratovej stavbe, ale neni zamestnany....

adriana1712
9. aug 2011

@filipal Aj nad azylom som uz rozmyslala, ale bojim sa toho. Neviem ako to tam funguje, ale urcite mi nedaju zadarmo byvanie aj stravu a vsetky potreby pre syna..a je to len docasne.. a potom? kde pojdem, co budem robit..☹

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 na dieta bude musiet prispievat jeho otec a ty budes mat narok na socialne davky, to ti pomozu vybavit tam. neboj sa, v azylovom dome ti bude urcite lepsie ako u tyrana. zatial sa ti iste podari vybavit pracu, aj keby si mala robit pri kase v supermarkete a najdes si nejaky prenajom. neboj z azyloveho domu ta nevyhodia na ulicu aj s dietatom, tam su socialne pracovnicky, ktore ti budu pomahat.

adriana1712
9. aug 2011

@filipal A kebyze tam byvam, a chcem ist robit, kde dam maleho? Ci oni sa mi o neho postaraju?

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 pisala si, ze uz nie si na materskej, takze ma syncek uz viac ako 3 roky, nie? tak by ti pomohli najst skolku. aj je mladsi, tak mas narok na rodicovsky prispevok. na to su tam skolene pracovnicky, maju aj pravnicky a pod, ktore ti vo vsetkom poradia.

adriana1712
9. aug 2011

@filipal Som na predlzenej materskej, ale na neplatenej. cize som ako nezamestnana. Skolky v nasom meste su uz vsetky plne na 2 roky dopredu, uz som sa bola na to pytat. a aj tu skolku treba platit, tak neviem ☹

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 a je u vas v meste azylovy dom? podala si si do skolky prihlasku? ty ako socialny pripad budes mat prednost. hlavne musis nieco robit. prave preto si k tebe partner dovoluje to co si dovoluje, ze citi tvoju bezmocnost. urob prvy krok a chod sa porozpravat do azyloveho domu ak o ziadnom nevies, skusim spolu s Bodkou nejaky pohladat.

adriana1712
9. aug 2011

@filipal U nas nieje, aspon o tom neviem, ale myslim ze v Ruzomberku je, to mam kusok. Prihlasku do skolky som si nepodala, maju nas len zapisanych ako zaujemcov. Ani mi nedali prihlasku, ze vraj mi daju nabuduci rok, lebo teraz to mam aj tak zbytocne ked je obsadene na 2roky dopredu ☹

filipal
9. aug 2011

@adriana1712 http://www.zastavme-to.estranky.sk/clanky/centr...
nasla som ti zoznam centier pomoci pre tyrane zeny

katy1979
9. aug 2011

@adriana1712 v petrzalke v ovsisti je taky azylovy dom teda neviem odkial si. mas pristup k netu staci im napisat mail ci zavolat urcite ti povedia co dalej. ja to nemam doma ruzove ale toto je uz prilis v tom sa neda zit