Predškolská a elementárna pedagogika na Univerzite Komenského

andreaz777
15. apr 2016

Ahojte. Prosím viete mi niekto poradiť ako je to na Uk v Ba - elementárna a predškolská pedagogika- čo sa týka predmetov? Pravdu povediac mám dosť strach s telesnej výchovy, že tam budem musieť robiť nejakú gymnastiku alebo plávať... to je moja nočná mora ☹ ☹ ☹
Tu na modrykonik som čítala že sa robia skúšky s flauty..ale keď viem hrať na klavír musí byť aj tak flauta? Ďakujem za odpovede. 🙂

yanka239
15. apr 2016

Ja som na tejto škole študovala pred 15 rokmi, tak možno sa toho dosť zmenilo, ale za mojich čias sme chodili vždy raz do týždňa plávať do Karlovky do Iuventy, každý musel zvládnuť všetky štýly plus skoky do vody, skúška alebo zápočet bolo plávanie na časový limit, do ktorého si sa musela vtesnať. Gymnastika bola tiež, museli sme zvládnuť preskoky, výmyky, zostavu, jednoducho taký základ a okrem toho sme mali vždy aj teóriu, ktorá bola príšerná.....a na zápočet chceli od nás zadania na určité cvičenia na vyučovaciu hodinu, ja som stále len niečo písala, vtedy ešte ručne a všetci ostatní chodili na brigády a diskotéky ......ale aj tak zo všetkých predmetov počas tých 4 rokov bola najhoršia literatúra pre deti s profesorom Sliackym 😀

yanka239
15. apr 2016

ešte k tým hudobným nástrojom som zabudla - ten, kto vedel hrať na klavíri, musel sa učiť aj na flautu a naopak, ten kto vedel na flautu, tak na klavíri.....bolo to príšerné 😀 tak dúfam, že ti napíše niekto, kto študoval trošku neskôr ako ja, že to už nie je také strašné 😉