Predavačka ma vyhodila z obchodu

10. okt 2022

Dobrý podvečer. Dnes sa mi stalo to, že predavačka ma vyhodila z obchodu kvôli tomu, že som so sebou mala môjho malého psa. Bol v taške a v košíku, takže nikoho by neohrozoval. Lenže ona si trvala na svojom a nechcela ma pustiť. Vraj hygiena a bla bla. Bez psa môžem, ale so psom nie. Pozerám si zákony a nikde neviem nájsť, že ísť do obchodu so psom je protizákonné. Máte podobnú skúsenosť? Ako ste sa zachovali?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
10. okt 2022

Pes nema co robit v potravinach a uz vobec v kosiku. Grc. Ja by som vyhadzovala aj rodicov, co daju decka do nakupnych kosikov.

kitycat
10. okt 2022

Vacsinou byvaju na dverach take tie nalepky so skrtnutym psom.. To plati inak nie len na psy, ale na zvierata vseobecne.

A nech mas akokolvrk krasnu kabelku na psa, tak do kosika si ho skrz tu hygienu ozaj nemusela davat.

A psy mam rada.

elanor
10. okt 2022

zakladna luska slusnost by ti nemala dovolit nosit psiska do obchodu, na urad a kam kolvek inam, nez von na travu, ci luku.

januska12323
10. okt 2022

Pes nemá čo v obchode robiť.

andulka1988
10. okt 2022

Keby som ja bola v tom obchode tak tej predavačke pomôžem. Zvykne byť na dverách obchodu pár nálepiek a taktiež medzi nimi označenie zákaz vstupu so psom. Niekedy mám pocit akoby niektorý ľudia nevedeli čítať s porozumením. Nič v zlom ale pes do predajní a reštaurácií nepatrí

patka06
10. okt 2022

Buď idem na nákup alebo venčiť psa.
Ani by mi nenapadlo ísť so psom do obchodu. Podľa mňa je vrchol drzosti dať ho do nákupného košíka.
Predavačka mala pravdu.

doriiis
10. okt 2022

Ak bola takato nalepka na dverach,toto to znamena....kym to nie slepecky,alebo asistencny pes tak tam nema co robit.

autor
10. okt 2022

@zoro9836
@stanulienkat
@kitycat
@andulka1988
@patka06
@doriiis Ja sa ale pýtam, kde je ten zákon???

andulka1988
10. okt 2022

Mňa ohne ....

stanulienkat
10. okt 2022

Nemusi byt na vsetko zakon. Podmienky vstupu, zdravy rozum a slusnost by mohli stacit.

nikaeli
10. okt 2022

a aký to bol obchod?
každopádne v košíku nemal čo robiť..

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
10. okt 2022

Bola na dverach nalepka? Mozno keby si sa opytala, ci mozes so psom, ze ho mas v kabelke na psa by prizmurili oko.

Zakon si najdi sama. Good luck 🤷‍♀️

patka06
10. okt 2022

Fakt na to potrebuješ zákon?
Každá prevádzka môže mať vlastné pravidlá aj bez toho aby to bolo v zákone dané.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikusjk
10. okt 2022

Na tvoju otazku, ci mam podobnu skusenost - nie,14 rokov som mala psika, malu yorkshirku, ale nikdy som ju nebrala do obchodu

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kp7333
10. okt 2022

Paragraf 60 Potravinového kódexu druhej časti I. hlavy hovorí, že vstupovať do predajne potravín so zvieraťom, okrem vodiacich psov pre nevidiacich, je zakázané. Vôbec pritom nezáleží, či má človek zviera na rukách alebo na vôdzke.

martinka13
10. okt 2022

Nuž ani na kúpaliskách nie je napísané, že sa nemôže k.diť do bazéna, a priemerne inteligentný človek to robiť nebude aj ked nie je opora v zákone. .... Sama som milovník psov, ale ani by ma nenapadlo vziať ho do obchodu.

tahomi
10. okt 2022

Som psickar, ale pes do kosika nepatri. Rovnako ako tam nepatria deti a ich odrazadla a spol.

maickamf
10. okt 2022

Aky typ obchodu to bol? Do nakupnych centier bezne chodia so psami, ale do potravin nesmie. Normalna vec.

oskorusa
10. okt 2022

Napriklad tu si môžeš preštudovať

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

viestta
10. okt 2022

Zákon nemusí byť, stačí interný predpis predajne a pes tam nemôže. Pre tých co nepoznajú základné pravidlá slušnosti zvykne byt piktogram na dverách prevádzky, ostatní to vedia aj bez špeciálnych oznaceni

slovakboy
10. okt 2022

Akým spôsobom ťa vyhodila? Čo presne ti povedala? Bola drzá.

jaskolka
10. okt 2022

Na toto potrebuješ zákon? Aby si nedávala psa do nákupného košíka? Veď to je absolútna logika a zároveň slušnosť. Pes v obchode nemá čo robiť, hotovo, bodka

nykkushka
10. okt 2022

🍿🤣🥂

judar
10. okt 2022

Tebe zjavne potravinarska hygiena nic nehovori...ty panicka so psom 😂🤦

petulda333
10. okt 2022

A je zakon,ze do obchodu nesmies ist v korculiach? Alebo so zmrzlinou,napojmi? Nie je,je to nieco co si obchod moze dat sam ako podmienku. Nepaci sa ti? Tak tam nechod. Alebo psa nechaj doma

autor
10. okt 2022

@slovakboy Určite bola voči mne drzá, keď ma posielala preč...