Predaj auta v exekúcii

miskacharly
14. jan 2014

Priatel kupil od ,,kamarata" auto,lenze nepovedal,ze je na nom exekucia.takze sa neda ani prepisat.on nam peniaze vratit nevie,nema robotu a este si auto bere kedy chce,ma druhy kluc(o ktorom nam nepovedal hned) a nechce ho dat,lebonsa boji,ze auto predame.ked nam auto bez dovolenia zobral,chytili ho policajti a zobrali mu znacky,lebo nema stk.chcem vediet,ci mozme auto predat ked je na nom exekucia?dakujem za rady.

luba28
14. jan 2014

@miskacharly nie,pokial je zablokovane auto,...najprv vyplatit exekuciu a potom predat,...od exekutora pytat potvrdenie o zaplateni a naslednom odblokovani auta a s tym ist na policiu a tam ho odblokuju a prepisu hned,..inak kym dojde na policiu odblokovanie trva to 7-10 dni

sissy27
14. jan 2014

@miskacharly a autom nemôžete spraviť nič, ale riešiť to podaním trestného oznámenia za podvod a nezákonné obohatenie... aj keď očividne si "kamoš" ťažkú hlavu zo svojich problémov nerobí a nie je otázka, či pôjde do basy, ale kedy...

imbo
18. feb 2015

Prosím vas,
Ak mi exekutor povedal ze dává příkaz na odblokovanie auta ,kolko to potrvá a jako sa dozviem ze auto je odblokovane. Potrebujem ho prepisat na DI
Dakujem za odpovede.

pauca
30. okt 2015

Mam obdobný problém.
Kúpila som auto z bazara. Pri podpise zmluvy mi bolo povedané ze do 14 dni pridu papiere na prepis.
Dnes je 30.10.auto som si doniesla 7.10., to je presne 23 dni.
Po bordeli ktorý som narobila na infolinke predajcu, som sa dnes nakontaktovala na majiteľku ktorá zdrzuje odhlasku auta. Zamlcala dosť podstatnu vec predajcovi a tým pádom som to nevedela ani ja. ze auto je zatazene. Nechcela mi viac po telefone povedať. Vytiahla som z nej exekuciu.

Auta sa vzdať nechcem.

Prosím poradte ako to mam riešiť ? Na aute mi uz bezi PZP.

miso7711
11. dec 2015

V tom prípade, je to smola. Ja mám ten istý problém. A už sa ťahá pol. roka a nič sa nevyriešilo. Arogancia niektorých ľudí a firiem presahuje hranice.

pauca
11. dec 2015

Chvalabohu auto mi zobrali nas5 a vymenila som ho za lepšie. Uz mam aj papiere prepísane. Len mi to zozrala neskutocne veľa nervov, času, minút na telefone a hlavne dva mesiace života v strachu

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
23. apr 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

@magda15 Ahoj Magdi, ak smiem poradiť, cho´d do toho. Moja mama si tam kupovala auto tak, že vymenila akože za svoje staré- netrvalo to dlho a odchádzala s "novým". Tiež sme sa tešili, že odpadlo obyčajné predávanie cez inzerát a podobne.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nunula86
31. máj 2017

@magda15 ja som tam pred mesiacom predávala Superb2 a všetko prebehlo rýchlo a hlavne bez starostí 🙂

liana88
31. máj 2017

Priateľ tam predával cca pred rokom auto a tiež všetko v pohode 🙂

nunula86
30. jún 2017

@magda15 potom napíš, ako to celé dopadlo 🙂

floranse
31. aug 2017

Ja som predala nedávno auto do AAA a prebehlo to úplne normálne a bez problémov. Určite lepšie ako cez bazoš 🙂