Predaj auta - rada

23. mar 2022

Ahojte ženusky potrebujem poradiť, keďže sa predaju auta vôbec nerozumiem, a možno niektoré mi budete vedieť poradiť. Som bez chlapa, sama a chcem predať staršie auto, doslova sa ho chcem "zbaviť", skôr potrebujem riešiť tie papierovacky a z toho mám hlavu ako balón.
Takže k veci, končila mi platnosť PZP, tak som išla dočasne odhlásiť auto z evidencie,odovzdala som tam veľký a malý technický preukaz. Potom som išla zrušiť PZP kvôli dočasnej odhlaske, aby som neplatila ďalší rok zbytočne. No a teraz po týždni som sa rozhodla predať auto😀 ako na to, môžem ho predať keď je dočasne odhlásené? Má platnú STK a emisnú až do konca ďalšieho roka. Aké sú postupy pri predaji auta, hneď sa mi ozvali z AAA, ale tam si treba platiť PZP kým nepredajú auto. To skôr nie. Proste už do toho auta nechcem investovať ani cent. Ďalej ak sa mi ozve kupca, spraví obhliadku, čo ďalej? Nejaký postup, aby ma niekto nepodrazil...☹️Ďakujem za všetky rady. Snáď mi niekto poradí.🙏

janai1
23. mar 2022

v AAA si netreba platiť PZP kým nepredajú auto , to je čo za sprostosť? Ja som tam predala auto a hneď na druhý deň som zrušila PZP

modrykomik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. mar 2022

@janai1 naozaj? To som čítala na nete, že je nutné si platiť PZP cez AAA dovtedy kým auto nepredajú inému kupcovi. Dobre vedieť, ďakujem.
@modrykomik vieš čo, je to fakt hrozne staré auto, 2006, osuchany lak, nutna oprava prevodovky. Tak radšej dať AAA? Keď som na ňom išla, tak ho bolo počuť🤦, no už som ho nechcela dať do servisu znovu. Na STK mi vravel panko, že v dohľadnej oprava prevodovky tak myslím, že najskôr to. Bolo to v októbri.

autor
23. mar 2022

@modrykomik Dobre KZ myslíš kúpno predajnu zmluvu, ta sa spíše a ďalej čo? Kedy sa to vyplatí, kedy prepise na policii, PZP si uzatvorí už nový kupca, áno, všade je to inak písané, som z toho jeleň.

janai1
23. mar 2022

Ak je to auto v takom stave ako píšeš, nechaj to AAA... ja som tam tiež nechala auto ktorého som sa chcela zbaviť :D a zaplatili mi toľko za koľko som ho kúpila pred 1,5 rokom a to teraz bolo 2x šuchnutý nárazník a dvere + prasknuté čelné sklo

modrykomik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. mar 2022

@janai1 a vybavili všetko? Prišli aj za tebou alebo si musela na pobočku, bola si prítomná pri prepise? Lebo nemám už platne PZP a mám dočasne odhlásené auto. Prepáč že som pýtam ako blondína, ale do týchto veci sa nerozumiem. 🤦😄

janai1
23. mar 2022

Ja som išla s autom na ich pobočku a dohodli sme sa, hneď sme podpísali zmluvu, odovzdala som auto a technický preukaz a pre mňa to bolo vybavená vec, o nič iné som sa nestarala... Len to PZP som zrušila na druhy deň

Ale vzhľadom na to, že ty máš odhlásené auto tak s ním nemôžeš ísť po ceste 🤔 a vlastne oni v AAA si robili skúšobnú jazdu čo v tvojom prípade tiež nie je možné, tak v tomto ti neporadím

autor
24. mar 2022

@janai1 no veď toto sa pýtam celý čas, či ho môžem predať keď je dočasne odhlásené a ako na to.🤔

modrykomik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janai1
24. mar 2022

Nie, mňa si sa pýtala na AAA, na ostatné som ti ani v prvej správe neodpísala

mimikarol
24. mar 2022

Keby mám dať auto do AAA tak ho radšej podpalim. Tým sviniam zdieracskym by som nedala zarobiť ani cent

autor
24. mar 2022

Ďakujem Vám všetkým. 🙂