Prečo v SMS na Covid test je napísané, že mám dodržiavať povinnú karanténu?

24. sep 2021

Registrovala som seba a syna na pcr test na stranke korona.gov, z dovodu choroby. Vykliklala som prznaky - teplota a nadcha. Prisla mi sms o registraci, ale je v nej "Dobrý deň. Vaša požiadavka o vyšetrenie na COVID-19 bola zaregistrovaná. Dodržte povinnú 14-dňovú karanténu. Termín PCR testu Vám bude pridelený po spracovaní Vašej požiadavky."
Tyka sa to len pozitivneho vysledku alebo preco mi to prislo?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
24. sep 2021

@viestta súhlasím, na druhú stranu, všetkým chodí rovnaká SMS. ja som seba s dcérou napríklad registrovala kvôli hospitalizácii 4.10. na test ideme 2.10. a tiež máme dodržiavať karanténu 😀 a to som registrovala už dávnejšie (asi 3-4 dni).... takže chodí jednotná sms. ale súhlasím, že ak je človek chorý, tak sa má doma liečiť.

pondelok01
24. sep 2021

@panelacikova nechodi rovnaka, ja som bola vcera na teste, priznaky vyklikala, ale bez teploty, a nic o karantene v sms nie je, ani dobry den.

tosomja
24. sep 2021

@panelacikova mne neprišlo nič také, keď som sa evidovala na pcr test pre hospitalizáciu, len že pred odberom nemám jesť, používať zubnú pastu atď...žiadna karantena.

gubcikova
24. sep 2021

@tosomja Ja som sa objednávala na PCR skrz hospitalizácie a na konci kde už mám termín mám napísané dodržiavajte karanténu

pininka1
24. sep 2021

@tosomja pre hospitalizaciu a pri priznakoch je to rozdiel.

gubcikova
24. sep 2021
autor
24. sep 2021

@viestta jasne to chapem, ale v pripade negativneho vysledku sa uz nemusi dodrrziavat karantena nie? Navyse po novom je karantena uz len 10 dni

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
24. sep 2021

Ja som teraz registrovala dcéru, lebo mala pozitívnu spolužiačku v triede a prišla sms akurát že nemá 2 hodiny jest pred vysetrenim , používať zubnu pastu atď, o karantene nič! Teraz je tuším karanténa 10 dní

autor
24. sep 2021

@lenka2710 ved prave preto tomu nechapem

panelacikova
24. sep 2021

no a ja som zase fakt zadala len čisto hospitalizáciu od 4.10. a prišlo mi, že máme dodržiavať karanténu..... na hlavu postavené

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
24. sep 2021

@viestta ak to berú takto, tak OK 🙂 no to vieš.... dcéra je už minulý týždeň doma, lebo prebehla u nej nejaká chrípka. tento týždeň ešte doliečila, budúci ju už nedávam do školy, aby sa mi zase niečím nenakazila. no a potom ide do nemocnice... takže my to dodržiavame určite 😀