Prečo v obchodoch klamú?

10. jún 2024

Už dávnejšie som si všimla že v obchode klamú keď dajú akciu 2+1 zadarmo. Príklad táto Kinder čokoláda píšu že cena za kus pri kúpe 1 ks je 4,65. Cena za kus pri kúpe 3 kusov je 3,10 a cena za 3 kusy je 9,30 eur. Nikdy táto čokoláda nestala 4,65 ale ani 3,10, kupovala som za 2,99 v Lidli. A teraz dajú že ľudia si majú zobrať 3 kusy a tým pádom kus bude stáť 3,10. Ale kde je potom to 1 zadarmo? Keby bolo 1 zadarmo tak by sa platilo 2 krát 3,10 to je 6,20 no nie?
Alebo majonéza 1+1 zadarmo, píšu že cena za kus pri kúpe 1 ks je 5,49 a cena za kus pri kúpe 2 kusov 2,75 eur a za 2 kusy sa zaplatí 5,48 eur. Málo by to byť 2,75 za 2 kusy aby bolo 1+1 zadarmo. Nechápem na čo takto klamú ľudí.? Veď potom ľudia zaplatia oveľa viac a není tam žiaden 1 kus zadarmo.

autor
10. jún 2024
berenika39
10. jún 2024

3x4,65 = 13,95
13,95 - 9,30 = 4,65
Ušetřených 4,65 - to je ta čokoška navíc.
Nic není zadarmo, nikdy. Prodávají, ne rozdávají🙂)

macatt
10. jún 2024

Bohužiaľ niektorí ľudia sa dajú oklamať a tak im vychádzajú tieto marketingové ťahy.. je to naozaj hrozné, ríeši sa politika a medzitým si obchody bez mihnutia oka vyrobia takéto akcie a svojvoľne si dvíhajú ceny do aleluja.. a nikto im neklepne po prstoch.. jedine nekupovať, ale to sa nebude dať kúpiť o chvíľu nič 🙉

lneviemmeno
10. jún 2024

Možno som blbá, ale ja to chápem tak, že kinder čokoláda: keď kúpiš 1 kus je to za 4,65€, keď kúpiš 2ks to máš za 9,30€, čiže oplatí sa viac keď kúpiš 3ks a máš to tak isto za 9,30€ čiže rovnaká cena je za 3ks a 2ks. Jasne, že keď tebe stačí 1 čokoláda tak nebudeš kupovať 3, ale napríklad ten kto si kúpi 2 tak už keď zoberie jednu navyše ma ju zadarmo 🙂
Majonéza: 1ks 5,49€, keď kúpiš 2ks je to 2,75€ čiže sa ti oplati zobrat 2ks lebo máš to v tej istej cene ako 1ks. 🤷🏻‍♀️

zmrzlinka2021
10. jún 2024

1 kus 4,65, cize pri troch kusoch zaplatis 13,95 EUR

Ak pri 3 kusoch mas cenu za 1 kus 3,10 EUR, zaplatis 9,30 EUR

13,95 - 9,30 = 4,65 EUR

cize podla mna ta nikto neklame, usetris 4,65 EUR

zmrzlinka2021
10. jún 2024

@macatt no este to, aby niekto cudzi určoval cenotvorbu...

morusha
10. jún 2024

@zmrzlinka2021 Výpočty sedia, ale autorka píše že bežne táto čokoláda toľko nestojí, či de facto kus nie je zadarmo 🙂

autor
10. jún 2024

Chápem ako ste to vyrátali, no tá Kinder čokoláda nikdy nestala 4,65 ani 3,10 ja to kupujem keď je v akcii za 2,99 eur. Preto nechápem prečo nadvihli cenu za 4,65 veď to nedáva žiadnu logiku. Takisto majonéza nikdy nestala 5,49, v akcii keď bolo za 2,49 a bez akcií možno 3,99 ale nikto to nestalo 5,49.
Preto nejde mi to do hlavy prečo tak nehorázne nadvihuju ceny keď inokedy cena je úplne nižšia.

kristiii
10. jún 2024

To, že si obchody strieľajú ceny podľa nálady, je jedna vec, to, že ty nevieš počítať, je vec druhá 😅🙈. Sorry, ale však keď máš jednu majonézu za 5,49 a teraz za ňu vezmeš dve, tak máš predsa jednu "zadarmo". Či? (O tom koľko pôvodne stojí, písať nejdem, keďže netuším).

macatt
10. jún 2024

@zmrzlinka2021 víkend čo víkend si všímam, že ceny rastú.. na doblvanie už, ten istý tovar, v tom istom regály, tá istá záruka, len cenovka iná 🙄 bezdôvodne precenená, náklady na ten tovar sa zmenil len preto že leží
v regály..

autor
10. jún 2024

@morusha Áno výpočty sedia veď viem rátať aj ja, len nechápem prečo tak nadvihuju cenu keď viem koľko to stojí normálne bez akcie aj s akciou. A takto isté robia aj s inými výrobkami. Minulé tak dali olej mlieko atd tiež že 1+ zadarmo. Lenže nikde nevidím ten kus zadarmo.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. jún 2024

@kristiii Lenže ja viem koľko to stojí pôvodne aj koľko to stojí keď je v akcii. Všímam si ceny a podľa mňa to je nehoráznost takto nadvihovat ceny a klamať ľudí že 1 kus zadarmo keď vlastne to není zadarmo.

berenika39
10. jún 2024

Jsi v konkrétním obchodě, kde čokoláda stojí tolik, kolik stojí. Můžeš ji kupovat jinde a levněji, to je už tvoje volba. Tento obchod má cenu jako má. Naštěstí není nikde napsané, kolik má co stát a obchodník si to může určovat sám. Proč zvedají cenu? Aby vydělali.

0silvia0
10. jún 2024

asi na tieto zľavy nachytajú tých, ktorí bežne nekupujú tieto výrobky a nemajú potuchy, koľko stoja tieto potraviny mimo akcií. Len vidia 2+1 zdarma hurááá, akcia.
Ja napríklad nekupujem kinder čokoládu, neviem koľko stojí bežne. Keby som bola babka, čo má 3 vnúčence, tak sa poteším, že ako som ušetrila. Nie každý má čas skúmať letáky a chodiť po všetkých reťazcoch a držať si v hlave čo kde koľko stojí. Jednoducho je to politika predaja.

zmrzlinka2021
10. jún 2024

@morusha Môžu vychádzať z odporúčanej ceny, ale tým, ze sú velkoodberatel, vedia tu cenu znížiť aj pod tú odporúčanú.

zmrzlinka2021
10. jún 2024

Autorka,

ale ty pises "cena v akcii bola...". Lenze ta je premenliva, to nie je oficialna cena, ta cena sa meni podla akcie, odbobia atd.

dobkovci
10. jún 2024

Ja autorke rozumiem čo tým chce povedať ...a súhlasím .... Je to len marketing nič viac ...
A kto nemá pojem o cenách má smolu.kupi drahšie ako keby napr. v tescu je v akcii cena za kus ...

zmrzlinka2021
10. jún 2024

@macatt rastu energie, rastie cena prace, rastie prevadzka, rastie nakup novych tovarov tej istej kategorie - logicky rastie aj to, co je v regaly.

luccija
10. jún 2024

Ľudia radi vidia zľava, zadarmo🙂

lucka_ke
10. jún 2024

2,99 za 300g čokoládu??? isto?

vikss1
10. jún 2024

ano, jasne, nic ti nedaju len tak, zadarmo 😀 je to tam, aby nalakali ludi, ale je mi jasne, ze takych ludi, co to budu brat takto ako ty, je a aj bude plno 😀 ono to len dobre vyzera, ze 1ks zdarma, ale takto to nefunguje. len sa ti to v prepocte o cosi viac oplati, to je asi tak vsetko. 😇

macatt
10. jún 2024

@zmrzlinka2021 rastie odpad, lebo vyrábajú x nových cenoviek každý týždeň hlavne👻

ivana11155
10. jún 2024

Ved na to mas rozum v hlave,aby si si to prepocitala a ked sa neoplati nekupis. Zarobia na takych co ked vidia 2+1 automaticky kupuju. Ale co si vsimam ja, velakrat je akcia a ludia o to ani nezakopnu.

rozculena
10. jún 2024

tá čokoláda má 300gramov,všade na nete som ju našla od 3,59
ty ju kupuješ v akcii,ale to je AKCIA.akciové ceny sa nedávajú,keď je niečo 2+1

rozculena
10. jún 2024

@macatt cenovky sú elektronické,aký je tam odpad?

mimuska328
10. jún 2024

@morusha https://www.aktuality.sk/clanok/zXVTsmy/ceny-ka..... cena kakaa išla hore cize aj logicky cokolada musela ísť s cenou hore

julinka65
10. jún 2024

nepovedala by som to tak, ze klamu. ale ze si trosku upravia fakty a vedia ako co maju napisat tak, aby na to nalakali zakaznikov. kto chce, ten si prepocita, kto nechce tak nie. ked nieco chces alebo potrebujes kupit, tak to kupis tak ci tak a v takomto pripade ti pride akurat vhod, ak sa ti podari nieco usetrit.

freepalestine
10. jún 2024

Autorka, o tom to cele je.. najprv predrazia a potom daju do akcie za povodnu cenu. Preto vzdy vravim- nepozeraj na akcie a percentualne zlavy ale na skutocnu konecnu cenu, ktoru zaplatis. A podla toho sa rozhodni ci sa ti to oplati.
Minule tu bola diskusia o dakom jazykovom kurze s 90% zlavou… aj po tych 90% to stale bolo dakych 89€ za kurz podobny duolingu, kt je v podstate zdarma.
Kazdy - hlavne velky biznis je o tom, co najvatsi zisk vyrobit. A preto “klamu”.

maranco
10. jún 2024

Koniec falošným zľavám. Pre obchodníkov majú od leta platiť tvrdšie podmienky pri výpredajových cenách

Nové bezpečnejšie pravidlá sú v európskych smerniciach už pár rokov. Pôvodný termín implementácie tejto normy do našej legislatívy do roku 2022 poslanci nestihli. U nás budú platiť od júla.

Zdroj: https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/892094-kon...