Prečo ste na seba také zlé?

14. mar 2023

Zdravím, zaujíma má ako tu niekedy čítam prečo vy ženy ste také zlé na seba, nehovorím, niekedy sa tu naozaj ženy pýtajú blbosti ale keď niektorá potrebuje poradiť či jej môže hroziť nejaké nebezpečenstvo v tehotenstve tak niekedy veľmi pohŕdavo odpovedáte. Niektoré ženy sú tehotne prvý krát a nevedia a zato sa pýtajú. Myslím si, že by sme mali byt na seba milšie.

viestta
14. mar 2023

A nemohla si tento eticky prispevok napisat do tej povodnej diskusie?

autor
14. mar 2023

@viestta nemohola, netyka sa to jednej diskusie ale viacero. Keď tu niekedy čítam nejaku diskusiu tak som pohoršená ako sa niektoré chovajú

janai1
14. mar 2023

😀 aj tak stále nechápem ako ruka a koleno súvisí s tehotenstvom. Mohla hneď napísať že si udrela aj brucho ale keď niekto ani normálne nemôže otázku položiť...

Mimochodom, moralizovať musíš prečo anonymne?

diewcatqoo
14. mar 2023

No uz som si myslela, ze sa nedockam temy o tom, ake tu su zeny zle a ako to tu upada... uz som aj rozmyslala, ze reku, ved uz je skoro streda a nic. Tak konecne som sa dockala 🙂

viestta
14. mar 2023

ale mohla, mozes do kazdej diskusie, ktora sa podla teba neubera spravnym smerom dat svoj moralny apel na sucit a ludskost. Potom to bude mat vyznam, nie taketo anonymne moralizujuce vykriky do tmy

autor
14. mar 2023

@viestta tak to by som potom musela písať do každej druhej, cely deň tu nesedim. Len občas keď si niečo prečítam

viestta
14. mar 2023

Tak napis aspon obcas

bloger
14. mar 2023

Autorka má pravdu v tomto. Niekedy sa človek bojí niečo opýtať. Súhlasím s ňou, že dá sa aj slušne.

autor
14. mar 2023

@viestta Asi teda čítam veľmi zlé diskusie keďže aj keď občas čítam, vždy sa tam nájde niekto strelený. Vidím že v tejto diskusii sa našli presne tie ktoré útočia.

autor
14. mar 2023

@janai1 ja si myslím že je moje rozhodnutie ako sa rozhodnem položiť tuto otázku, či anonymne alebo s menom

janai1
14. mar 2023

veď práve, tieto výkriky sú vždy anonymne. čím to asi bude 🙂

viestta
14. mar 2023

Ja na teba neutocim. To si zle vykladas. Ja sa ta len pytam na veci, ktore mi v tych tvojich pohnutkach pridu dost nejasne

valeria_h
14. mar 2023

Ľudia sú proste zlí, nič iné za tým nehľadaj. Buď rada, že nie si ako ony.

komplikovana
14. mar 2023

Mila autorka, chovanie niektorych ludi sa neda pochopit, moze sa za tym skryvat vselico. Je to tema na dlhu debatu. Mas ale pravdu, mali by sme sa k sebe spravat milsie a to aj na internete. Ale bohuzial...

thoughtfulweirdo
14. mar 2023

Jedným z dôvodov je neschopnosť selekcie tém, pre ktoré nie sú cieľová kategória a druhým dôvodom je chýbajúci filter medzi hlavou a prstami 🙂 väčšinou sú oba dôvody spojené.

kiwi3
14. mar 2023

myslela som, ze tato tema bude o tom, preco su niektore zeny na seba zle a zostavaju s partnerom, ktory ich mlati, nadava im, vyuziva... to sa mi zda zaujimavejsie.
niektore zeny tu vedia byt na seba fakt neprijemne, ale zase, nech sa na mna niekto nehneva, tiez gulam ocami, ked niekto zaklada temu, ktorej odpoved sa da vygooglit za 5 sekund. no naco? potom su este moje oblubene aj "prieskumy" typu "kolko meriate"... ale tak kazdy mame iny sposob zabavy...

autor
14. mar 2023

@kiwi3 áno s týmto súhlasím, tiež som napísala že niektoré píšu veľmi veľké sprostosti.

janka_23
14. mar 2023

Pozri si témy, ktoré sa tu objavujú. Niektoré dni je tu 80% tém, pri ktorých sa normálnemu človeku rozum zastavi a pochybuje ci to vôbec písal niekto príčetny.
Ze je žena tehotná prvý krát to jej automaticky vygumuje mozog? Však sú tu schopné pytat sa také blbosti co sa nemôže opýtať človek, ktorý dokáže používať zdravý sedliacky rozum.
Kedysi nebol žiadny internet a veru aj v tých časoch boli tehotné ženy a hľa, tu sme lebo naše mamy to zvládli zdravým sedliackym rozumom a nasledovali sa toľko.

simona1306
14. mar 2023

ja by som skor povedala : Vitaj na internete ....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
apolka77
14. mar 2023

@janai1 čo stále máte s anonymitou? ...ty so svojím nickom janai1 si tiež anonymná ...neviem nič o tebe a ani ma to nezaujíma,,,aký je potom rozdiel medzi autorkou tejto diskusie a keby tam mala napísaný nick trebárs snezienka....bola by pre teba už znama osoba ,? Lebo toto prizvukovanie že skrývate sa za anonymitu (nemyslím teraz teba ale často to tu píšu) je úplne od veci...kde je logika?

janai1
14. mar 2023

@apolka77 tak keď niekto prispieva pod svojim nickom vieš si nájsť aj jeho iné príspevky. Veľmi by som chcela vedieť ako sa autorky takýchto tém správajú v skupinách/iných témach ale žiaľ, vždy je to pridané anonymne

apolka77
14. mar 2023

@janai1 to je síce pravda ale môžu tu figurovať pod viacerými menami napríklad

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
15. mar 2023

Toto je asi tak 5. prispevok tohto typu co citam, samozrejme vsetky hrdinsky anonymne.

janai1
15. mar 2023

@apolka77 no, tak to by museli mať fakt čisté svedomie keď by potrebovali toľko účtov na jednu stránku 😀

svetlonos
15. mar 2023

@mircalla
no jasne, anonimne kazdy hrdina. Mna raz tak vytocili raz baby v triede na strednej. Rpzplakali svojou nehoraznou srzostou fakt milu ucitelku, ktora nikdy na nikoho nebola sprosta. Bolo to v prvom rocniku. No nevadili, pocitala som s tym, ze pi mojom vystupe sa uz nikto do matury so mnou nebude bavit. Zdrbala som ich ako sa chovaju, co si to vobec dovoluju a o sebe myslia v 15 - 16stich aby rozplakali dospelu zenu, ktora im nic neurobila. Povedala som im, ze teda za ich vykon mozu byt na seba naozaj hrde!
Bavili sa so mnou aj tak, ostali ticho ani jedna ztych 25 sa neozvala, vsetky boli tich a mnohe hladeli do zeme radsej. Bola som z tej tichsej sorty, ziadny stredobod pozornosti, ze by sa zo mna isli po...
Napriek tomu som bola prekvapena aky efekt to malo. Niektore sa dokonca ucitelke isli ospravedlnit.
Ale anonymne je samozrejme kazdy hrdina najvacsi.