Prečo si ľudia zadovážia psa a potom ho dajú k príbuzným?

malesisiatko
18. jan 2016

Preco si niektori ludia zaobsataraju psa (niektori maju aj 2 ci3) a potom ho davaju k pribuznym? Chodim na navstevu k jednej pani a ta ma stale u seba psov od svojich deti ktore jej ho tam donesu. Neviem ci iba ja mam taky blby divny pocit ze nieco nie je vporiadku?

pribinak
18. jan 2016

Ja mam psa a mozem si ho niekedy priniest do prace, je to mala rasa
Ak by blizko byvali moji rodicia, ci svokrovci, radsej zanesiem havkaca k nim, ako ho nechat cele dni sameho doma

Podla mna je to mozno aj dobre, Babka nie je sama a ani havkacmi doma neplacu pri dverach
Samozrejme, je to vzdy uhol pohladu

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@pribinak lenze ona ich ma 3 a ked su spolu tak strasne do seba skakaju vramci hry aj pocut to aj na podlahe ked behaju za hrackou, ona ma plavajucu podlahu bez kobercou. Stekaju pri dverach ked niekoho alebo nieco ucitia prakticky ked tam dojdem je tam neskutocny hluk. Uz zvazujem ze ku nej budem chodit menej. Jej deti su uz naucene ze jej ho davaju ked idu zurovat a cez vianoce tam ich mala tiez preroze rodicia jej nevesty jej nechcu do domu povolit vziat psa lebo su poriadkumilovni. KUpuje tym psom jedlo za svoje aj u veterinara ked im bolo zle ich vzala co tiez nie je lacna vec. No mam na to svoj opacny nazor.

wieruska1
18. jan 2016

@malesisiatko comu nerozumies? sak normalne...... pes clen rodiny ..... aj deti davas k babicke aby si uzila vnucence 😀 😀 😀

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@wieruska1 ked tie deti/psi su viac u nej ako u rodicov aj to je vporiadku?

wieruska1
18. jan 2016

@malesisiatko kazdy ma inu mieru "vporiadkosti"

pribinak
18. jan 2016

@malesisiatko ja v tom co pises az taky velky problem nevidim
Hm, pokial to nevadi starej pani, nie je co riesit

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@wieruska1 povedala som jej ze tie psi su jej ked sa o ne stara a odpovedela mi iba tym je pokrcila plecami a povedala ze co narobi a ze to nevie odmietnut hoci niekedy ked sa neciti dobre (je tazko chora) by potrebovala iba klud a pokoj co prave tie psi sa dozaduju pozornosti a hrania. Mne je tej pani luto ked vidim ako ju zneuzivaju.

nyusika
18. jan 2016

@malesisiatko ked to tak vyhovuje im, tak je to v poriadku 🙂

wieruska1
18. jan 2016

@malesisiatko tak sa porozpravaj s jej detmi ak mas pocit ze je nutne to riesit. my tu neviemem objektivne zhodnotit tuto situaciu. Kazdy si je totiz strojcom vlastneho stastia.

dominika6
18. jan 2016

@malesisiatko
a to ako venčí 3 psy?
spolu či s každým zvlášť 3 denne?
ako porovnávať psy s deťmi je podľa mňa cez...a je to môj názor..
ked chceli psa,nech sa oň aj patrične starajú,zrejme to niesú iba občasné odloženia...

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@dominika6 vencit som ju este nevidela netusim

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@dominika6 mne pride tiez zcestne ked sa porovnava pes s deckom a tiez zastavam nazor ze ked si niekto obstara psa tak by s tym psom mal travit urcite svoj volny cas ked idem na vylet tak ho vezmem tiez a aj ked idem do obchodu a neutekam na druhy koniec mesta ho zaniest len aby som mal sukromie. Niekto si mysli ze hodinu hrania denne so psom mu staci

sardinka335
18. jan 2016

@malesisiatko no a ja zase nerozumiem čo ty riešiš....je to tvoja vec? Tie zvierata su nakrmene, stara sa o nich nikde to tam neskuvina hladom priviazane tak čo je teba do toho? Nech tam ma aj ladoveho medveda pokial to mna neobťazuje hlukom, smradom a neviem čim.
Na otazku prečo si ludia zadovazia psa ked ho potom nechcu sa spytaj jej deti ked ich stretneš - pani je mäkkýš a robi ako jej deti diktuju. To, ze tu pani deti zneužívaju si musi uvedomiť v prvom rade ona sama a povedať dosť. Ja takých ludí nelutujem - ako si to zariadila tak to ma, je snad svojpravna osoba nie? Prečo by si k nej mala chodiť menej? Co si nedam rady s čoklom? Chytim noviny zrolujem a cap po riti...a bol by klud. Čokel bude posluchať mna a nie ja čokla...len si tam pani zjavne nevie urobiť rychtyky...ani s vlastnými deťmi a ani so psami.

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@sardinka335 no riesim to preto lebo som sa uz pytala jedneho jej syna ze na co su mu tie psy ale miesto toho som to pochopila ze ja som ta co nema srdce a ze pes je brany ako clen rodiny a ze by som ho mala aj ja zaobstarat ze by som zmenila nazor. Ked som povedala ze aby som ho potom davala prec ked idem do roboty alebo by som ho nechala sameho 13 hodin v byte tak to ja za spravne nepovazujem. Skor ja nemam srdce a som ta zla lebo pre mna je zevraj pes na pritaz.

sardinka335
18. jan 2016

@malesisiatko jáááj moja zlatá len by mi ten jej synačik povedal, ze ,,mne je pes na priťaž,, tak ho pošlem kade lahšie ze bude schody brať po dvoch...a jemu neni na príťaž?
Ze ta toto trapi nechapem...komu je pes na priťaž alebo nie je...kazdy si svoje konanie nejako ospravedlni - jej syn tak ze ved ,,treba mať srdce,, no to ze on ho nema je mu šumak a takym ludom to nevysvetlíš. Chapem ze sa stretavaš s ich mamou, vidiš čo sa deje, maš na to svoj nazor, mrzi ta to atd...ale to je tak si všetko čo mozeš urobiť...problémy musia riešiť tí,ktorých sa týkajú...ty to za nich nevyriešiš. Pokial to obom stranám zjavne vyhovuje tak čo. Aka sa vraví mať tieto starosti a Rotchildov plat...

dominika6
18. jan 2016

@malesisiatko
chyba je v tej pani..nevie povedať nie a to je asi jedno..má bezcitné deti,ked vidia že je chorá a dať jej na krk dalšie 3 psy,to má byť akože šťastná ?
to im je pes na príťaž,debili..sorry ale vytáča ma takéto zneužívanie a hranie sa na milovníkov psov...
a ak by si niekto chcel do mňa rýpnuť nepoteším ho,ja mám tiež psa 😀

lintu
18. jan 2016

@malesisiatko Po tom názore syna...Všetko sú to zjavne len iné pohľady na situáciu, uznávanie iných priorít a pod. Ak to v ich rodine funguje takto, tak to tam funguje takto. Je pani pri vedomí a mentálne v poriadku? Ak sa jej súčasná situácia nepáči, žiaľ iba ona môže proti nej zakročiť a zmeniť ju. Na niektorých ľudí treba priamo a rázne, aby vôbec niečo pochopili.
Tak mi tak napadlo ( neviem ako to tam funguje), ale nie je pani rada, že ju aspoň kvôli tým psom príde občas niekto z rodiny navštíviť?

m.i.r.i
18. jan 2016

nemyslim si, ze by si sa ty do toho mala starat..ved to je o dohode medzi pani a jej detmi...ono psickari a nepsickari sa velmi casto nedohodnu....niektori beru naozaj psa ako clena rodiny, mozno niekedy je dany este vyssie ako deti, hlavne ak pary deti nemaju napriklad...a akokolvek to je mozno pre niekoho nepochopitelne, tak to netreba riesit, kazdy ma potrebu sa o niekoho starat..ale ludia riesia, ze ten a ten ma psa, oblieka ho ako dieta, kvoli psovi sa obmedzuje, nikam nejde...lebo pes mu diktuje zivot..a to tiez zas nejaky mili susedia mozu riesit ze? Tu asi deti pracuju cele dni, tak mama na dochodku sa im postara aby psiky neboli same doma a ona ma spolocnost..ak to nevyhovue jej - je to len na nej povedat detom, ze nie...a nie na susedke co sa do toho miesa...jedine, ze by ta pani bola nejako nesvopravna a moze byt zneuzivana..

My nie sme psickari ale chceme psika alebo macicku kedze ideme byvat do domu a syn si zela..ale napriklad uz predom sa zamyslame co v pripade ze pojdeme na dovolenku alebo niekam na dlhsie, pytame sa rodiny kto sa nam v takom pripade bude ochotny postarat o zvieratko...svokor, ktory s nami byva v jednom dome neznasa zvierata ktore su v dome a ten nam rovno povedal, ze mozeme zabudnut ze bude vynasat macaci zachod alebo pustat psa...moji rodicia v bytovke si nevedia predstavit psa alebo macku u seba, nikdy zvierata nemali..ale povedali nam to predom, viem na com sme..tak hladame ine moznosti este predtym ako si zvieratko zadovazime, nech potom nas neobmedzuje pes v tom, ze nikam nemozem ist alebo ho budem vsade tahat so sebou ( co my zas moc nevidime dobre vodit si psa po dovolenkach, ale kazdeho uhol pohladu)...Myslim si, ze je vzdy lepsie ak suhlasi rodinny prislusnik , ze sa postara ako musiet byt odkazany na psie hotely alebo nechavat psa kazdy den do noci sameho doma...ked nemaju tie deti este deti a ozaj idu na zurku alebo na lyzovacku tak psika musi niekto aspon vyvencit.....neznamena to, ze preto nemozu mat zviera, lebo inak musi s nimi byt 24h denne

Prirovnat dieta k psovi nie je asi vhodne, ale ta pointa tam je rovnaka -- tiez sa tu kadekto zamysla nad tym, ze mamicka nemala mat deti ked sla na dovolenku s muzom a dieta "odlozila" k starym rodicom alebo ze chodi do jasli...co je samozrejme tiez hlupost..ak stari rodicia suhlasia, ak sa dve strany zhodnu, tak niet o com...a aby to susedy riesili co ja robim tiez nemyslim, ze je vhodne

sissy27
18. jan 2016

@malesisiatko mňa by asi kleplo, keby zakaždým, keď prídem k mame na návštevu, je tam nakempovaná cudzia ženská a zaberá miesto mojim psom a ešte aj rieši to, do čoho ju je s prepáčením veľké makové...asi tak... a miesto vysedávania sa choďte obe s tými psami poprechádzať, tiež vám čerstvý vzduch a troška pohybu neuškodí...

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@m.i.r.i no mna dost mrzi koli tej pani lebo sa mi stazuje aky ma zdravotne problemy a co vsetko by chcela robit a ze by sa chcela s tymi psami hrat ze ich tu ma nemoze sa im venovat lebo ma bolesti alebo zavrat a musi si ist lahnut a snazim sa jej trosku poradit a povzbudit lebo ona by mala mat klud a odpocita na jednej strane a mala zase aby nemyslela na bolest si najst nieco napriklad citat .. atd. ale to asi stareho cloveka tazko preobrat aby myslel inak ked uz je zvyknuty tak rokmi

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@sissy27 teba klepnut moze pretoze tam chodim koli nej aby sa mohla vyrozpravat kedze jej detom to je ocividne ukradnute a hodia jej na krk psov

m.i.r.i
18. jan 2016

@malesisiatko ono ja ti verim, ze to asi tak vidis...no ak sa naozaj potrebujes do toho miesat a mas pocit, ze ona nevie povedat nie, tak mozes to vysvetlit tym detom takto ako to tu pises nam, ze im to asi mama nepovie, ale nevladze a nema volny cas, ze sa nechce o psy starat..ale...vies ze budes len ty ta zla..deti ta odbiju, ze do toho ta nic ( co maju pravdu) a stara pani mozno bude aj pred detmi zatlkat ( ak nevie povedat nie) a tvrdit, ze ona to tak nemyslela, ze to ty si prekrutila a zle si vysvetlila..
Nikdy to nerobi dobrotu sa do takych veci miesat....mozes sa iba snazit vysvetlit pani ze to ma detom na rovinu povedat ak ju to trapi..ale to je tak vsetko...ak to neurobi, nestaraj sa....mozes jej uz len pomoct tie psy vyvencit napriklad..

sissy27
18. jan 2016

@malesisiatko ty si tej pani čo? príbuzná, oficiálny hovorca? prečo sa neporozpráva s deťmi?? keď už si teda taká super kamoška, tak prečo ju nenasmeruješ so sťažnosťami k tým deťom? ty kľudne môžeš pôsobiť ako mantinel - deti prídu, aha, zas je tu hentá, tak ideme radšej preč... ale úprimne - keby sa do mňa cudzia ženská začala starať, tak by bola rada, ak si stihne dvere otvoriť pri odchode aby neletela cez zavreté...

malesisiatko
autor
18. jan 2016

@sissy27 som z rodiny ale nie pokrvnej

sissy27
18. jan 2016

@malesisiatko uhm, tak to sme všetci 😅
ak chceš tej pani pomôcť, tak ju nasmeruj, nech sa ona porozpráva so svojimi deťmi - samozrejme bez tvojej prítomnosti... nech im povie, čo jej vadí, aké má starosti, nech im normálne na rovinu povie, že by ju potešilo, keby sa zastavili aj na kus reči, nie len psov odovzdať / vyzdvihnúť... ak sa s nimi porozprávať nevie / nechce, tak sa viac nestaraj, vypočuj si ju, pohlaď po pleci a usmej sa... prípadne jej pomôž s tými psami, ale to ja všetko, čo môžeš urobiť... tebe by sa tiež nepáčilo, keby sa návšteva starala do tvojich detí, že?

sardinka335
18. jan 2016

@sissy27 ved to je tak...tu si kazdy bude ,,usta otvarat,, ale ved nech to ide povedat jej synovi? To uz neni taka hrdinka...uzmemnil ju jednou vetou a tym to haslo...uz nevedela čo povedať.
Ta pani ,,psičkarka,, sa musi zobudiť sama...zial, starí ludia tých ťažko presvedčiť. Ja by som do nej asi hudla ako verklik...psy preč...ale to by aj ona musela chciet...a na to chudatko uz nema silu..zial aj take su deti čo dlabu na rodičov.

sissy27
18. jan 2016

@sardinka335 ono vieš, tu ťažko hľadať pravdu... možno deti tam zanesú psov, lebo si myslia, že babka aspoň nie je sama, že sa s nimi pohrá, vyjde trošku von... ale ak im nepovedala "joj deti moje ale toto ja nevládzem a je mi to na obtiaž" tak ako to majú vedieť? plus prídu pre psov, tam zas tá istá osoba ako vždy, uhm tak babka má spoločnosť, tak nič teda, nebudeme rušiť...
a možno naozaj sú to deti, čo babku zneužívajú a aj vedia ako na tom je, ale nezaujíma ich to...

sardinka335
18. jan 2016

@sissy27 samozrejme tazko hladat pravdu, ale skor sa priklanam k tomu ze proste pani je zneuzivana...lebo zase ruku na srdce....ked ja vidim ze mama ma zdravotne problémy...čo iste deti vidia tak jej tam nenasáčkujem psov...ja ani deti nedavam rodičom kazdu chvilu, aj ked by to nebol problém im to nevadi ale proste čo je ,,moja starosť,, je moja starosť a rada prijmem pomocnu ruku ale aby som zneuživala rodičov tak to mne zase svedomie neda.

bonaqa2013
18. jan 2016

pani je zo Slobody zvierat?

dominika6
18. jan 2016

baby ako poniektoré ste fakt divné...baba si ju zastala,chce jej pomôcť,má úctu k starším,je empatická...chcela len možno názor,radu,,neviem..
deti tej pani sú necitlivý egoisti,ktoré by som v prvom rade poslala do prírody aj so psami,lebo ked mne je zle a nevládzem,prvoradé je moje zdravie,nie vopchať 3 psy a ísť chlastať...
a druhá vec,kedže im chodí kupovať žrádlo a rieši veterinárov,niesú sam na pár hodín ani jeden deň...
sú tam zrejme nonstop od rána do večera..
toto sú milovníci zvierat?
mladý tu bude vyskakovať do niekoho kto sa ozve?
ja by som nevenčila cudzie psy ale pekne vypláchal žalúdok úžasným ratolestiam..