Prečo sa niektoré dočkajú svadby skôr?

6. júl 2022

Prečo si myslíte,že niektoré ženy sa skôr dočkajú zásnub a svadby a niektoré musia dlho čakať na zásnuby ? V poslednej dobe sa mi zdá ,že také ženy čo sa ani o seba veľmi nestarajú ani nič skôr sa s nimi muži zasnubia a niektoré musia čakať dlho a pritom sú to fakt aj kocky aj povahu majú dobru aj starostlivé ..

sibrez
6. júl 2022

ja som sa dockala po 8 rokoch vztahu a 2 detoch :D :D :D

anjelicek26
6. júl 2022

No tri krat som nieco napisala a zas som to zmazala, lebo tato uvaha za nejaku polemiku nad tym nestoji...ja som cakala na zasnuby 6 rokov a potom este rok, kym sme zrealizovali svadbu...ano je to 12 rokov dozadu 😂 19 spolocnych rokov o chvilu.. Toto je o tom, aku ma vztah dynamiku, mojho muza jeho ex podviedla zo sefom (neskor si ho aj vzala), financne osklbala ako take kura, takze ja sa necudujem, ze vahal... a ja som netlacila, prisiel s tym proste sam...

kvietokniki
6. júl 2022

Ja zase osobne cítim, že som žiadosť dostala až otehotnením. Osobne som to tak cítila , že by to nemal byť dôvod na svadbu. Muž by ma mal chcieť pre viac ako len dieťa. A potom prišla chvíľa, že som prišla do bodu, že ja nechcem svadbu. Možno to tak cíti aj ten tvoj. Čo ak by si mu povedala o tvojej túžbe? Porozprávať sa o tom? A uvidíš ako to cíti a vníma on. TU budeme každé iné.

martinenka886
6. júl 2022

Neda sa povedat preco, kedze kazdy vztah je iny, povahy oboch su ine, ine su proste okolnosti v ich zivote. no najdolezitejsie by malo byt to, aby boli vo vztahu stastni nie a to ci zo svadbou alebo bez nej

lejusinka
6. júl 2022

To ci sa niekto o seba stara respektive ci je kocka alebo nie nezarucuje kvalitu vztahu a predpoklad na dobre manzelstvo 🤷🏻‍♀️ Proste niekto vie hned ze chce stravit cley zivot s niekym a niekto na to potrebuje cas.

deti95060810
6. júl 2022

nejde tak ani o čas - kedy bude svadba a či nevesta má 18 r. alebo 25r... ďaleko podstatnejšie je koľko vzťah vydrží, ako sa k sebe manželia správajú, akú persp. má daný vzťah - manželstvo....
stačí sa vydať raz a poriadne...hoc aj v 40tke....

rohypnol1
6. júl 2022

Ja som sa s manzelom spoznala v 16tich, o par mesiacov daval ruky tam, kde nemal, tak som mu polozartom povedala, ze to dovolim len svojmu buducemu manzelovi ;) ja som cakala, ze ma bude trosku presviedcat, nech nemam vycitky svedomia. No on povedal, ze to respektuje a ze si ma vazi a na druhy den ma poziadal o ruku 🙂 chudak, prvy sex ho vysiel velmi draho 😁 zobrali sme sa v 20ke, ked on skoncil vysoku a mali sme uz byt. Takze som z tych tlstejsich, skaredsich, ktora sa vydavala prva z triedy 😁

natalienka12
6. júl 2022

Niektore zeny povazuju za vrchol svojho zivotneho stastia zasnuby, svadbu a ich kariera sa konci porodom jedneho, dvoch ci viacerych deti. Nasledne sedia doma x rokov a nie a nie do prace. Z tohto ma mnoho muzov uz vopred traumu. Preto sa ani nechcu zenit.

viestta
6. júl 2022

Na vzťah treba dvoch a jeho kvalita vôbec nezávisí od kvality a pravidelnosti údržby jednotlivca

zlomika
6. júl 2022

neviem ci je to aj dobou alebo tym ze sa proste zeny porovnavaju ktora kedy co "skor" stihne. ale paradoxne mam vela kamosiek ktore uz su maminami a tiez bud ani neplanuju svadbu alebo to ani neriesia 🙂

lejusinka
6. júl 2022

@natalienka12 moj muz z toho traumu nema 🤷🏻‍♀️ a to sa nechystam ani po 3 rokoch vratit 🤷🏻‍♀️ Naopak je stastny ze sa chcem venovat detom na plno

janewithane
6. júl 2022

Taky zvláštny uhol pohľadu máš na to. Akokeby žena len na poziadanie o ruku čakala a medzitým mala byť hlavne pekná a starostlivá. Záleží to predsa od rôznych okolností, nie každá túži po svadbe, niekto si to s partnerom vykomumikuje pomerne skoro akú má predstavu.. dôležité je predsa aby sa na tom partneri zhodli a boli obaja spokojní..

galganka
6. júl 2022

...čo sa o seba ani veľmi nestarajú? No, ktorá "škaredšia kamoška" dostala prsteň? 🙈🤣

natalienka12
6. júl 2022

@galganka Aj povahu musia mat dobru 😂😂😂 aj byt starostlive.

sella38
6. júl 2022

@galganka presne toto mi napadlo pri citani uvodneho prispevku 🙂

Osobne si myslim,ze je to aj tym, ako dnesna doba zo vsetkych stran tlaci do ludi, ze nejaky papier k stastnemu zivotu nepotrebuju. Ved bavili ste sa o tom otvorene? Aky ma postoj? Chce sa niekedy zenit, alebo nikdy? Alebo si len teba nechce vziat. Znamy bol vo vztahu 12 rokov a o svadbe nechcel ani pocut. Potom ju zo dna na den nechal, nasiel si inu a s tou sa ozenil hned. A ziju stastne uz peknych par rokov

julka828
6. júl 2022

@galganka 😁 asi si trafila klinec po hlavicke

1jk1
6. júl 2022

Myslím že to tiež hovorí o vzťahu keď sa dlho otáľa so svadbou, ak obaja tú svadbu chcú, je mnoho prípadov, kedy po dlhom vzťahu prišiel hneď prvý partner a za rok hneď svadba, prosto keď chceš svadbu, daj to najavo,

matkahelka
6. júl 2022

moj nazor je, ze to ani tak nezavisi od zeny, ako od chlapa. su taki, co sa zenit chcu a su taki, co keby ich par volov pritiahlo k oltaru, aj tak utecu, lebo sa zenit proste nechcu. a je jedno, ako zena vyzera a ci sa o seba stara. ja som sa vydavat nechcela a uz vobec nie pred 30-kou, ale moj muz je z tych, pre ktoreho je rodina zakladom stastneho zivota a rodina v jeho ponimani je manzelstvo. a brali sme sa po roku vztahu, oslavili sme 14 vyrocie sobasa.

tykat
6. júl 2022

Tak za mojich mladych cias to bolo skor tak ze ludia sa brali lebo zit na hromadke nebolo "vhodne". My sme spolu 4 roky chodili (na VŠ - to ani rodičia netlačili lebo veď najprv školu treba dokončiť), potom sme sa zobrali lebo sme chceli a včera sme oslavili 25r vyročie ❤ ... ale tak sme 50tnici ...cize fakt to bolo davno
Dnes mam pocit ze ludia aj viac kalkuluju ... napr. slobodna matka dostane vacsi prispevok od statu, ludia ked sa stretnu su starsi, maju uz svoje majetky, hypoteky, niektori aj ine zavazky z predch.vztahov...proste je ina doba.

lilyianka
6. júl 2022

Veď treba si to s partnerom vydiskutovat. Ja som mala za sebou 5r vzťah a keď sme začali spolu s mojim už teraz mužom som mu povedala,že ak do 2-3 r nebude svadba tak nič. Nebudem zase čakať a nedočkám sa... zobrali sme boli do 2r odkedy sme sa spoznali

nikaeli
6. júl 2022

Dôležité je, ako dvaja spolu žijú, nie kedy sa vezmú (a či vôbec). S ex som sa po siedmych rokoch rozviedla. Za druhého manžela som sa po siedmych rokoch vydala 🙃 (aj s vtedy 3-ročným synom).

Nie každá, čo sa podľa teba o seba nestará, musí ostať na oštaru. Rovnako ako nie každá dokonale upravená ostane len na okrasu 😉 alebo je vzťah dvoch ľudí založený (iba) na vzhľade? predpokladám, že ty si tou starostlivou kočkou, ktorá stále čaká.. možno niečo robíš zle.. možno muži súci do ženby chcú niečo viac, než iba pekný obal 🤷🏻‍♀️ a možno si len natrafila na pána opatrného..

galganka
6. júl 2022

...a bolo ticho... 🤷‍♀️

trojnasobnamama
6. júl 2022

Proste to je o cloveku.kazdy je iný.

17alexis
6. júl 2022

Preco je trava zelena, sneh biely, asfalt cierny...? To sa vazne pytas, preco sa niekto vezme skor a niekto neskor? Asi preto, ze niekto tu svoju polovicku stretne skor a niekto neskor. Niekto ma o vztahu pochybnosti, tak caka. Predsa len je lahsie sa rozist ako rozviest. Svadbou potvrdzujes, ze to s danym clovekom myslis vazne a beries zodpovednost aj zanho. Niekomu prave preto vyhovuje zit len tak lebo je zodpovedny iba za seba, pripadne za deti, ak v tom vztahu nejake su, no este vzdy nie su rodina, iba clenovia domacnosti.

vero96
6. júl 2022

my sme mali od začiatku vzťahu vyjasnené, že "nechceme" žiť na "divoko" pokiaľ by sme sa nevzali nechcela som ani hypoteku ani deti ani nič. Boli to dlhé hodiny rozprávania, dohady, názory... ale všetko sme mali vyjasnené predtým, keďže pre mňa nikdy nebola svadba len papier, od začiatku ( nie hned od prvej kávy :D ) som to hovorila...

kormino
6. júl 2022

Súhlasím s @tykat.tiez sme 50tnici.Z našej generácie nikto nežil spolu bez papiera.Ja som na strednej mala väčšinou len spolužiačky a teda každá sa vydala ,nikto nežil na hromadné Teraz čo vidím okolo seba,aj tu na Mk po mesiaci dvoch žijú spolu a potom sú tu týždenne témy,že si ich priateľ nechce vziať.Bezne sa rodia deti v partnerskom vzťahu a dostávajú mena po otcovi.

lucia147852
6. júl 2022

No ono záleží od ľudí. Ženy často nepovedia čo chcú, ale prispôsobia sa a čakajú roky rokuce kým si chlap zmyslí, alebo nezmysli že bude svadba. Alebo túžia po svadbe, ale tvária sa, že nie, aby muža nestratili. My sme sa zasnúbili po 2 rokoch. Obaja sme mali jasno, že nechceme žiť na hromadke a aj sme si to vykomunikovali. Ja som už dávno predtým mala jasno, že nerodim deti mužovi, ktorý nemá gule spraviť zo mna svoju zenu.

mandzula
6. júl 2022

Bez urazky, ale toto je fakt uplne zbytocna uvaha.

sonkaxxx
6. júl 2022

Lebo kazdy vztah je iny. Ja som svojmu uz terajsiemu manzelovi po vysokej skole povedala ze chcem sa vydat a mat neskor deti pred 30r. Narovinu ze nebudem cakat do 40 a chodit spolu a byvat 10rokov. Ze chcem aby sme boli my spolu budovat vztah a dom alebo byt spolu kupit ako manzelia. Keby povedal ze nechce alebo by sa vykrucal tak by som to ukoncila. Ja sa snazim narovinu sa rozpravat a ake mam pocity. Takze ak to niekomu vyhovuje ze chce cakat nech caka ale ja takemuto postoju nerozumiem. Ak niekomu vyhovuje bez papiera tak nech tak zije neodsudzujem je mi to jedno. Komunikacia je dolezita co kto ocakava od vztahu a tak sa zariadit.

liljana
6. júl 2022

Paneboze. To je svadba a zasnuby ako svaty gral? Posuvat sa neustale niekam dalej. Ked sa po svadbe zem nezatrasie, chlap zostane taky isty, ako pred svadbou, tak 2 roky po svadbe s malym dietatom sa ideme posuvat dalej. K rozvodu a dalsiemu svatemu gralu.