Prečo sa hovorí, že ľudia nechcú deti?

13. aug 2024

Ahojte, velmi casto sa v spolocnosti , ci na internete stretavam s nazorom, ze ludia nechcu deti - ci uz kvoli preplnenej planete, ekonomickej situacii ci z inych dovodov. Tu vsak na MK denno denne vidim zeny, ktore po detoch EXTREMNE tuzia, vidia v negativnych testoch dve ciarky a dufaju v tehotenstvo, davaju tisicky eur na umele oplodenie atd, proste deti velmi chcu. Moji znami maju takisto skoro vsetci aspon 2 deti, kolegyne v praci detto. Preco sa potom tak hovori, ze nik nechce deti? Unika mi nieco? Kde su ti ludia, co nechcu deti? Mate takych v okolo/rodine? Nemyslim tento prispevok nijak v zlom, len ma to fakt uprimne zaujima

rozculena
13. aug 2024

nezaznamenala som nikde,žeby NIKTO nechcel deti

earlgrey
13. aug 2024

Ja mám jedno a viac už nechcem 😀 ale asi nepatrím do tej skupiny o ktorej píšeš. Ostatných neriešim a nepýtam sa či chcú alebo nie.

crazy_cat_lady
13. aug 2024

Ano, mam v okoli ludi ktori deti chcu, a aj takych, ktori nechcu.. ziadna veda :D

autor
13. aug 2024

No mne vcera vece vybehlo toto video na youtube a odvtedy nad tym premyslam… dakujem za vase vyjadrenia 🙂

januska12323
13. aug 2024

Aj v minulosti aj teraz sa nájdu oba tábory len sa o tom viac hovorí. Kedysi "nebolo na výber" musíš sa vydať a rodiť aspoň dva kusy iné sa nemôže čo by ľudia povedali?

lindous
13. aug 2024

Video má (ako väčšina) prehrotený názov, aby sa naň klikalo a tiež určite istú snahu vyvolať diskusiu a tak je to podané možno trochu zveličene… nikdy to nebolo ani nebude, že všetci chcú deti/nikto nechce deti, tiež mám v okolí ľudí z oboch táborov, ale pribúdajú nové dôvody prečo nie (populácia, ekologická stránka, toto asi ľudia v minulosti úplne neriešili)

petamich
13. aug 2024

Nic z toho nie je statisticka vzorka. Par zien na MK, ktore tu pridavaju prispevky alebo tych par ludi v mojom/tvojom okoli naozaj nemusia kopirovat demograficku krivku. Faktom je, ze sa nerodi tolko deti - pozri sa na statistiku porodnosti uz len na Slovensku a jej trend (tak tam asi budu ti ludia co nechcu deti alebo skratka priemerny pocet na zenu klesa - vela rodin ma jedno a nie dve/tri).

Len vyjadrenia NIKTO a VSETCI zneju lepsie a clickbait je vyssi ako ked napises, kazdy xty

justxme
13. aug 2024

Poznám veľa ľudí do 30 rokov, ktorí aj keď sú v dlhoročných vzťahoch a majú dobré zázemie, nemajú v pláne mať deti. Ja to mám rovnako.

ysseba
13. aug 2024

Ja mam sesternicu, ktora ma pred 30kou, ma dlhorocneho priatela a hovori, ze deti nechce, ze ich nechce priviest do takehoto sveta. Ale neviem ci je to jej skutocne presvedcenie alebo sa im proste nedari, nemozu mat a toto hovoria okoliu, to neviem 🤷🏼‍♀️

anonymous87
13. aug 2024

Ano mam… moja neter (uz 28 rokov) deti nechce, moja sestrernica s manzelom deti tiez nechcu …

ysseba
13. aug 2024

A urcite existuje vela ludi, ktori nechcu deti (alebo ich nemozu mat a tak hovoria, ze nechcu), ale na fore pre tehotne a mamicky ich asi vela nebude. To je akoby si sa na auto-moto fore cudovala, ze tam nie su ludia bez vodicaku 🙈

marhulka13
13. aug 2024

Aj ja mam v okoli viacero ludi kt.nechcu deti a to ze sa tu s takými ľuďmi nestretnes to ma logiku. Načo by chodili na fórum pre mamičky, keď deti nechcú? Tu skôr stretneš opacne zmyslanie

egonsk
13. aug 2024

to mas tak ... pisem si uz dlhsi cas s nejakymi 2 babami - cudzinky. Ked sme kecali aj o detoch, niekedy cca mesiac od zaciatku pisania, obe tvrdili zaryto, ze deti nechcu. Obe maju medzi 36-40. Ta prva asi po roku sa priznala, ze tuzi mat aspon jedno dieta, len s chlapmi to ma nelahke... a ta druha sa priznala asi za rok a pol, ze by tuzila tiez po decku aspon jednom. Obe vsak nemaju moc stastia na chlapov. A ked pozrem na vek, tak tiez uz spadaju do rizikovej hranice, kedze by boli prvorodicky.

Otazkou teda je - ked rovnako by pristupili do vztahu, ze spoznaju svojho muza snov, ale nasiju nanho habaduru a otehotneju, ako to moze dopadnut? Je uz dost velka sanca, ze sa zaradia do klubu slobodnych mamiciek. Tu je zrejme rozdiel medzi rocnikmi, ze toto ich uz moc nelaka, takze pravdepodobne povodneho rozhodnutia nemat svoje deti sa udrzia az do staroby... (take 25-30 su zvycajne viac hrrr to risknut)

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
13. aug 2024

Sú takí určite. Kedysi sa decko bralo ako povinnosť mať a mali aj ľudia,.čo na ne nemali nervy, záujem sa starať a tak a tak to vyzeralo, traumatizovali ich, bili, zanedbávali a tak... Dnes sú ľudia čo napríklad sami majú zdravotné obmedzenie, boja sa genetiky, chcú si užívať a je to pre nich veľký záväzok a radšej pár ostane bezdetný ako keby mali mať 2 deti len preto že sa patrí a kašľať na ne...

hederamonstera
13. aug 2024

Mladsia generacia sa celkovo uz nehrnie do vztahov, nie to este do deti. Sex je vdaka internetu lahko dosazitelny, vlastne byvanie naopak ovela tazsie.
Dnes sa hovori ze zviera je nove dieta, rastlinka je nove zviera (ci tak nejak).
Aj su dievcata (podla mna) v dnesnej dobe mudrejsie, chapu, ze dieta nie je jediny zmysel zivota.

liusa82
13. aug 2024

u mňa eko stránka a premnoženosť planéty nehrá žiadnu rolu.Keby chcem, tak mám x detí.Ale u mňa je to pohodlnosť,lenivosť a nechce sa mi starať o rodinu.Plus nemám nejako extra vyvinutý materinský pud.Decká a ich prejavy ma dostávajú do vývrtky..či cudzie alebo tie v rodine.Pubertiaci detto a ich premudrelé názory.A kým to dospeje minimálne 20 rokov v....doplň si a to sa mi ozaj nechce čakať😀 plus ktovie či by sme si rozumeli aj v dospelosti.Nikde to nie je zaručené.Vidno to aj tu na mk aké vzťahy majú s rodičmi ženy.Takže radšej neriskujem.A prispievam na útulky a zvieratá to je moje

pininka1
13. aug 2024

Je to trend hlavne v zahraničí, ale už aj u nás poznám veľa ľudí ktorí bud nechcú,alebo max jedno. Na druhej strane poznám aj takých co majú deti, len aby si urobili čiarku ze deti máju a tak sa k nim aj chovajú, je preto zodpovednejšie si priznať ze dieťa nechcem a nebudem mat

katka533
13. aug 2024

Áno, moja kamarátka nechce deti

denden77
13. aug 2024

tiez pozmam ludi, ktori nechcu deti a EKO v tom nehra ziadnu rolu 🤷‍♀️😊 sama som bola v leveli 0-1 dieta.. splnene, odfajknute, podciarknute, druhe ani omylom 😁

medda_beda
13. aug 2024

Buď ľudia nechcú deti lebo ich s tým každý otravuje tak to povedia takto alebo ich naozaj nechcú a takých ľudí skutočne veľa nie je aj keď to pár rokov dozadu povedali tak tie deti dnes majú.
Tieto hlúposti sa píšu lebo ľudia už nechcú 2/3 deti a takých ľudí je viac.

lakebabe
13. aug 2024

Nikto nemôže hovoriť za všetkých. Nikdy to nebude tak, že nikto deti nechce alebo všetci chcú.
Ja som do 30 tky deti nechcela vobec, potom sme sa s mužom dohodli, že aspoň jedno a skončilo to tak, že sa to vlastne ani nepodarilo a nikto nevie preco. Boli sme aj v CAR aj na umelom, ale len raz a nechali sme to tak. Vzhľadom na vek a na to, ze som nikdy deti nejako extra nechcela, to už neriešim a nechávam tak, v podstate som pozitivne nastavená na život bez deti . V mojom okolí ani jedna kamarátka od detstva deti nemá ani nechce, ostatní kamaráti z mužovej strany majú všetci deti. Takže vždy je to pol na pol podľa mňa. A nie je to len o peniazoch , ale o prioritách, voľnom čase a nastavení v hlave

kikuska202
13. aug 2024

Ono to vlastne je aj tak, že ludia nie ze nechcú deti, ale chcu ich menej.
Ale sú aj ludia, ktory deti nechcú. Mam napriklad kamosku z vyšky, má manzela, ale deti nechce.
Ale ja napriklad mi s manželom sme deti chceli, mame ich styri😉

buberova
13. aug 2024

Lebo si na fóre pre mamičky.. ženy tu dajú príspevok že sa im nedarí a čo pomohlo iným, alebo chcú skúsenosti s reprodukčnými centrami atď. Ale kto tu dá príspevok že dobrý deň, nechcem mať deti a je mi takto fajn? No nikto..

Ale aj ti to pomôže do štatistiky, ja napríklad neplánujem mať deti ani som nikdy nechcela mať

zuzanka.zuzu
13. aug 2024

takí asi na koníka chodiť nebudú 🤷😂

luccija
13. aug 2024

Áno, mám muziva sestra nikdy nechcela mať deti ani už nebude mať.Kamaratka zabila 8 r s chlapom, ktorý nakoniec povedal, že nechce a už nenašla ďalšieho čo by chcel...a mám veľa rozvedenych čo majú jedno.Mnohodetne rodiny sú raritou.A je veľa ľudí, ktori nemôžu zo zdr.dovodov a veľmi by chceli.

estellas
13. aug 2024

Modrý koník je stránka ktorá je pre matky. Je zrejmé že na tejto stránke budú ženy ktoré chcú mať deti.
Ja na tom nevidím nič zle keď niekto nechce dieťa.
Podľa mňa je lepšie akoby mal niekto mať deti nasilu.
Niektoré ženy deti majú ale nestarajú sa o nich alebo nemajú k nim dobrý vzťah a deti len trpia.

janababana
13. aug 2024

To kde si citala alebo videla? V zivote som o tom nepocula, ze nikto nechce deti. To je ako tvrdit, ze nikto nechce jahodovu zmrzlinu…

barborachors
13. aug 2024

Vseobecne pribuda ludi, co nechcu deti. Dovodov je viac, nie je to len otazka financii apod. V mojom okoli mam vaic znamych co deti nemaju ako maju. Vekovo od 30-55 lebo 20 rocnych ludi co nechcu deti, neratam, lebo mozu zmenit nazor. Ale ak baba po 30 vsade tvrdi, ze nechce deti skor jej to uverim ako 30- roc chlapovi, ktori sa v 50 moze zamilovat a zmenit nazor lebo medved.

danica2711
13. aug 2024

milujem tieto hlbokomyseľné úvahy o tom, čo SA hovorí...