Prečo "radíte" od veci?

18. júl 2023

Nechcem sa nikoho dotknúť ani uraziť, ale zaujíma ma prečo toto ľudia robia . Uvediem príklad je tu diskusia kde sa autorka pýta či by ste sa necítili zvláštne keby priateľ chodí v drahom oblečení a vy v lacnom a komentáre úplne ignorujúce otázku . Alebo včera na stene sa nejaká mamička pýtala na to ,ktoré detské sklíčka s ovocím sú bez cukru a odpovedali jej na to, že má jesť ovocie a nie kupovať sklíčko alebo že deti ešte nemajú jesť ovocie a podobne. Prípadne diskusia kde sa mamička pýtala čo sa hodí k sukni a tam komentáre " tá sukňa je škaredá" , "ja by som vymenila sukňu" a pod . Úplne nerozumiem čo nabáda ľudí takto "odveci komentovať". Je to potreba zvyditeľniť sa? Alebo sa povýšiť nad autora? Možno sa vyjadríte tie čo toto robíte.

kvietok2012
18. júl 2023

Amen

mamamasama
18. júl 2023

Zvyditeľniť 😬😬😬 brrr...,ale na to si sa asi nepýtala...len mi to udrelo do očí...

aeruginosa
18. júl 2023

Tak ja si myslim, ze niekedy ta rada od veci moze pomoct viac ako samotna odpoved na otazku autora temy. Samozrejme zavisi, ci je to podane normalne a slusne, alebo vysmesne, atd…

gejb
18. júl 2023

Lebo mnoho ľudí má problém čítať s porozumenim...a vidíš to aj vo vlastnej diskusi.

cookie29
18. júl 2023

Pretože napríklad diskusia nie je obmedzená, ale prirodzene sa vyvíja. Ja som sa veľa veci napríklad dozvedela práve z nevyziadanych rád, ale to treba mať záujem.
Keď človek položí otázku, nemôže čakať že ľudia mu povedia len to čo chce počuť.

ckocka
18. júl 2023

Pretože to je bežný sposob ako spolu ludia komunikujú. Odbočujú, vracajú sa k téme, pripomenie im to niečo úplne od veci... Fundované, jednoznačné a prísne držiace sa témy rady hladaj v platenej poradni.

viestta
18. júl 2023

Pochybujem, ze ktokolvek ma potrebu "zvyditeľniť" sa

marianarem
18. júl 2023

No mne je zase vzdy luto, ked si sem nejaka mama pride vypytat radu a niektore odpovede neobsahuju nic ine, len nieco ako "je mi z teba zle", "ty si vobec nemala mat deti" a podobne. Pripadne "Toto sa mne nikdy nestalo". A ziadna rada, iba toto. Ano, niekedy tym mamam naozaj nieco nevychadza, moze hyt, ze uz aj zarobili dietatu na nejaku traumu, ale samy vidia, ze nekonaju idealne, len si nevedia poradit a tak sa prisli spytat, co s tym. A niektore zeny, ktore si evidentne o sebe myslia, ze su vynikajuce matky, ju len zvozia a ani len jednou vetou neporadia, co by teda robili ony.

hladamematku
18. júl 2023

su to modrokonikovi unudeni vsadebolkovia a vsetkovedelkovia...aj take maju pravo na zivot 🙂

babulkomale
18. júl 2023

Lebo doma drzia hubu a tu sa odbavuju 😂 povysenecke hviezdy

zuzlaka
18. júl 2023

Niekedy mám pocit, že empatia sa z ľudí vytratila, že ľudia radi zhadzujú a nemajú snahu pomôcť a tu to vidím veru veľmi často.

zuzanka.zuzu
18. júl 2023

@babulkomale doma držia hubu? nechodis na ihriska, do kútikov, aquaparkov...? či všetci sú tam na teba milí? nene koník je odrazom reality 😉 takéto mamy reálne existujú

taminka1986
18. júl 2023

Ano, suknu si pamatam🤣Pytala sa co sa k nej hodi ale ta sukna bola tak otrasna ze dostala odomna radsej radu vymenit suknu ako pasovat k nej vrch,to je vsetko. Nebolo to myslene urazlivo. Proste sukna prec a najst nieco vhodnejsie,vybavnee

thoughtfulweirdo
18. júl 2023

Jedna vec sú nevyžiadané rady, tie mám ja osobne napríklad veľmi rada, lebo niekedy ani neviem, že potrebujem v niečom poradiť 😄 druhá vec je, že mnohí skutočne nevedia poriadne čítať text, dokonca ani taký, ktorý má bodky, čiarky a všetky patričné náležitosti. A z toho sú potom tie komentáre odveci, diskusia o drahom a lacnom oblečení je dokonalý príklad a také podobné tu vídam každý deň. A to sú poväčšine ľudia, ktorí potrebujú vysvetlivky aj k podmienkam vrátenia tovaru a vypisovaniu tlačív, skrátka nerozumejú tomu, čo čítajú.

babulkomale
18. júl 2023

@zuzanka.zuzu nastastie take nepoznam.

ness222
18. júl 2023

Ja si myslim, ze to najma robia kvoli tomu, lebo si myslia, ake su strasne vtipne a chytre, a kolko lajkov si “nahrabu”, ze niekoho “daju dole”. Je to asi nejaka kompenzacia komplexov a frustracii z realneho sveta.
Myslia si pritom, ake su chytre, ale podla mna prejav inteligencie je skor nevyjadrovat sa, ked nie je co k veci povedat 🙂

dskjhfdlkdjhl
18. júl 2023

Asi by autorka rychlejsie zistila odpoved na svoju otazku, keby sa priamo v spominanych diskusiach na to spytala, ale to by musela napisat otazku pod svojim nickom😉 Nuz, takto sa aspon nemohla "zvyditelnit"😉

viestta
18. júl 2023
vojtovicka
18. júl 2023

Presne toto mi napadlo par dni dozadu. 😅

cervenaruza123
18. júl 2023

Podla mna hlavne preto, lebo su to diskusie. Nie otazky a odpovede, ale diskusie. Cize sa diskutuje. Tiez mi to pripada, ze niekedy sa odpoveda strasne odveci, ale na druhej strane, prave o tom diskusie su. A casto to vie cloveka obohatit, rozsirit mu obzory, ak to nie je urazlive. Smutne je, ze vacsina ludi radi iba podla seba, pritom kazdy sme iny, mame iny vkus a podobne. No a vela ludi sa aj nudi a ked nevedia prispiet do ziadnej diskusie normalne, tak prispeju hocikde hocicim. Mnohych mozno aj bavi, ked z toho vznikne konflikt, narastie im sebavedomie, ked niekoho "daju dole" ako sa hovori. Dnes v komunikacii nielen na nete celkovo prevlada sarkazmus a ironia, casto aj kritika. Tak sa to prenasa samozrejme aj do diskusii.

majada35
18. júl 2023

A keďže kde je diskusia, tam sú aj "emócie"...aj dnes tu bol príspevok, ktorý ma rozohnil troška viac...však aj doma keď sa komunikuje, tak to nie je len o "hladkaní si egá...toto je živá komunikacia. .) Nie je ani vhodné, ani správne a ani prospešné, aby sme tu umelo sympatizovali so všetkými a pritakávali všetkému...

sardinka32
18. júl 2023

Anonymita robí svoje...keby ten svoj koment mali povedať dotycnej do očí, 90 percent z nich by drzalo usta. Problem nie je ani tak to, ze niekto da niekomu aj nevyziadanú radu, ale co mna zaraza je, ako hrubo to tie zeny napíšu. Ani sa len nesnažia to hovno, co na tú zenu hodia, zabalit do alobalu...ale taká je dnešná doba sociálnych sietí. Ja som sem pred rokmi dávala fotku rastového séra na mihalnice, vtedy to bola úplna novinka, bola to v podstate recenzia, jedna kočka sa naň pýtala. Napísala som, ze som spokojna a prilozila fotku. Jedna tunajšia hviezda s patentom na rozum mi vtedy napísala, citujem: "fuj, aké máš hnusné mihalnice." Proste sa len potrebovala odbaviť na mne. Za tie roky mám ale pocit, ze sa to este zhoršilo a takýchto odveci komentov dostávajú zeny v diskusiách stále viac a viac.

elmivelmi
19. júl 2023

Ale zasa na niektore temy sa inak ako odveci ani neda poradit.Napr nadpis temy Kostym pre psa.Na mamickovskom fore.

danica2711
19. júl 2023

...aby si mala prečo zakladať takéto obsahovo prázdne témy... a pridám sa ku komentárom "od veci" - douč sa gramatiku, zvYditeľniť je fakt sila