Prečo nikto neverí sexuálne zneužitym ženám?

25. jan 2023

Prečo keď niekto ide na políciu nahlásiť znásilnenie, sexuálne zneužitie deti atď. Tak vo väčšine prípadov tej obeti neveria alebo ju začnú obviňovať že si za to môže sama? Je mi z tohto systému na grcanie. Veľmi veľa sa toto deje v rodinách, vie sa o tom, že sa to deje a aj tak keď dieťa povie, že ho napríklad otcim zneužil, tak sa to uhra tak, že si to to dieťa vymyslelo popri tom to vôbec nedava zmysel. Keď ide žena vecer sama tak sa to tiež vníma koľko krát tak že si to "pýtala". Sú prípady vo veľmi kresťanských obciach kde kňaz zneužíva deti, rodina o tom vie ale nerieši to, pretože čo povedia ľudia. Neviem, ako je to v iných krajinách, ale mám pocit že sexuálne násilie je v tejto krajine veľmi podcenene a systém dovoluje násilníkom beztrestne páchat zverstva na deťoch, mladistvých aj dospelých. Prepáčte ak to sem nepatri, moja kamarátka zažila podobnú situáciu, nebudem to viac popisovať aby sa nenašla v tom a uzavrelo sa to tým, že si to určite vymyslela pretože chce daného násilníka poškodiť. Je mi do plaču z toho systému. Nedajbože má žena sukňu. To už sa ani ako znásilnenie nepočíta, to už má vlastne na sebe nálepku "pod ma vyj**bat".

amy2807
25. jan 2023

spoluziackina mama tiez neverila svojej dcere ze ju jej priatel znasilnuje, tá potom hned po stuzkovej spachala samovrazdu..potom uz matka uverila..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. jan 2023

@elizabet173 mala som možnosť vidieť to teraz v priamom prenose keď sa snažila moja blízka osoba riešiť túto vec s políciou. Keď som o tom videla pred tym kopu článkov a reportáži, tak som si hovorila, že to bude asi len zlá súhra okolností, že predsa to nemôže byť až také zle. Ale kompetentní ľudia majú z obeti sex násilia poväčšine len úbožiačku/ka ktorá zadoni po pozornosti a popřípadě chce niekoho očierniť.

pribinak
25. jan 2023

Polícia musí preveriť každý podnet a trestne oznámenie

Ak dotyčná osoba nemá silu si to rieist sama, mize požiadať o počin a podporu organizácie ktoré sa venuju obetiam násilia a tie ju budú celým procesom sprevádzať

Čo je veľký problém je fakt, že týmto ľuďom neveria ani ich najbližší. Poznám prípad keď ani matka a ani otec neverili svojej dcére že ju sexuálne zneužil ich blízky rodinný priateľ, až kým sa u dcéry neprejavila pohlavná choroba

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykonik33
25. jan 2023

@amy2807 ach 😥

crazy_cat_lady
25. jan 2023

@amy2807 toto sa strašne zle číta :(

autor
25. jan 2023

@elizabet173 je možné, že to tak naozaj funguje, lenže v tomto prípade išlo o povedzme vplyvnejsieho človeka v danom okrese. Je možné že každý s ním chce byť radšej za dobre? Môže sa nejak obrátiť na vyšší orgán aby to preverili? Ona po tom zážitku už nechce nic moc riešiť úplne sa do seba uzatvorila už si začala aj pripúšťať že to možno nebolo znásilnenie. Ale keby jej dodám nádej, myslíte že toto by pomohlo?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
25. jan 2023

Prepáč, ale nechce sa mi to veriť. Niečo ti unika.
Inak podnet môžete podať kdekoľvek, nielen v tom meste kde žijete. Skúste nejaké OZ a oni vás nasmerujú. Zatiaľ zober kamosku i lekárovi

modrykonik33
25. jan 2023

Inak chlapi policajti sú tiež pekné prasatá takže aj by som tomu verila

pribinak
25. jan 2023

@modrykonik33 netáraj. Žiadny si netrúfne neprijať podnet. Za to by mal padáka

amy2807
25. jan 2023

@crazy_cat_lady to bolo strasne vtedy je to 13 rokov dozadu..vzdy bola tichsia utiahnuta ale nechapali sme preco..odmietal cvicit na telesnej..riesila to jej matka lebo ju volali do skoly..ale proste nechcela cvicit nikdy.. potom prisla stuzkova na ktoru najskor nechcela istale sme ju ukecali ze ved to je len raz za zivot..dva dni po stuzkovej sme sa dozvedeli od ucitelky ze s nami toto dievca nebude maturovat lebo sa obesila

lenjaona
25. jan 2023

Ono je to zložité, viete v dnešnej dobe mladé baby od 12 rokov žijú sexuálne, zoznamujú sa s omnoho staršími chlapmi posielaju fotky videa
Baby sa obliekajú moc vyzývavo
Kazdopadne polícia je povinná to riešiť a ak k znasilneniu prišlo budú modriny nižšie takže dôkaz je jasný
Je to trošku mimo ale odporúčam pozrieť si film Zneužitá
Je to o dievčati ktoré sa prostrednictvom internetu zoznámila s chlapom ktorý jej dlho klamal o veku a ked sa stretli bol vo veku jej otca

kiwi3
25. jan 2023

tak podla mna je to dost jednoduche - nechce sa im to riesit, preto urcite percento ludi odradia uz v zarodku. je to pre nich len dalsia robota.
treba podat trestne oznamenie (da sa aj pisomne) na okresnu prokuraturu, ta im to zo zakona nariadi setrit. ako to dopadne, nikto nevie... ale aspon sa pokusite. riesit to s inym or pz nema zmysel. pretoze to neskor pridelia podla miestnej prislusnosti.

soldi
25. jan 2023

uvodny prispevok je pisany tou istou osobou, co pise o incidente v skolke. su to prispevky trolla. vsimnite si mnoho podobnych znakov, v stylistike, konstrukcii viet, v snahe podat co najviac detailov a polozit, co najviac otazok na zaver.

mira0611
25. jan 2023

@amy2807 ahoj amy, koho priatel? Matkin? Toto nechapem, preco ju nevzal ku gynekologovi. Vlastnej dcere neverim??!! Aj ked je to pubertacka...dostala som chrobaka do ucha a preverim, pre istotu preverim!!!!

autor
25. jan 2023

@pribinak ja som doteraz a políciou nemala žiadnu skúsenosť, ale nemyslím si že by si to vymyslela a keď vidím ako niektoré veci u nás funguju hlavne cez peniaze, nečudovala by som sa, keby bolo možné tieto veci ututlať. Stále je to len slovo proti slovu v podstate.

amy2807
25. jan 2023

@mira0611 ano jej matkin priatel s ktorym bola jej matka 8 rokov zacal ju zneuzivat ked mala 15

kiwi3
25. jan 2023

@lenjaona fuh, nechapem, ze to napise zena
@soldi si predstav, ze je to pravda a toto napises tomu cloveku. naco je to dobre? aj keby to bola vymyslena tema, realne sa to deje. preco to spochybovanie?

soldi
25. jan 2023

@elizabet173 nebola som sice obetou sexualneho zneuzivania, ale "len" psychickeho tyrania a bohuzial toto bolo pre mna najtazsie. ze mi neverili. ani policajti. ani rodina.

aj ked som poskytla nahravky, kde sa mi opakovane vyhrazal, kde ziapal po mne ako sialeny, tak policajt mi povedal, ze je to moja vina, lebo som ho provokovala 🙂

takze ano, bohuzial je to tak, mnohym obetiam trestnych cinov nikto neveri a vacsinou si prilis traumatizovane na to, aby sa sli "bit za svoju pravdu "

autor
25. jan 2023

@soldi prepáčte, ale netuším aký príspevok máte na mysli, stylistiku viet má podobnú nespočet ľudí. Zas je to len komentár, ktorý sa snaží banalizovat sexuálne násilie

mira0611
25. jan 2023

@amy2807 a potom co sa obesila a prwvda vyplavala na povrch sa priatel dostal do vazenia??

pribinak
25. jan 2023

Aké slovo proti slovu? Veď ona musí ísť na gyneokologicke vyšetrenie, bude vedieť opísať kopec veci ktoré by inak nevedela.

lenjaona
25. jan 2023

@kiwi3 ja nepíšem že sú vyslovene na vine ale treba si dávať pozor, slzný sprej nosiť a podobne
A najmä nekomunikovat s hocikým na internete

amy2807
25. jan 2023

@mira0611 nedostal sa do vezenia..dcera nechala list na rozlucku matke tam jej vsetko opisala..neviem co je teraz s nim ale viem ze nesiel do basy..a matka skoncila na liekoch a alkohole..neviem ci ešte vobec zije

amy2807
25. jan 2023

@mira0611 to bolo jej jedine dieta..

autor
25. jan 2023

@pribinak gynekologické vyšetrenie vo väčšine prípadov nič nepreukáže. Hlavne, viete si predstaviť tak veľmi traumatizovaneho človeka že sa zdvihne, oblečie nohavičky a ide hneď na políciu? Väčšinou to trvá niekoľko dní, kým si ten incident spracuje. Potom už gynekológ nezistí nič.

kiwi3
25. jan 2023

@lenjaona tak ale s tym oblecenim... to neviem kto este moze napisat. akoze zenu v dlhych nohaviciach este nikto nikdy neznasilnil? je to cista blbost/ ospravedlnovanie niecoho nepripustneho.

amy2807
25. jan 2023

ja osobne som zazila pokus o znasilnenie ked som mala 17 a uz z toho som mala dost traumu..neviem si predstavit ešte ze by to ten dotycny dotiahol do konca..