Prečo mi žltne oleander?

simsalabim
25. jún 2020

Neviete poradit, co je s tymto oleandrom? Mam ho uz asi 15 rokov, vzdy bol krasny, tento rok ale nejako zltne....

rakywanda
25. jún 2020

Aj mne to začal robiť, presadila som ho, uvidím čo spraví ďalej

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rakywanda
25. jún 2020

@viestta čím, prosím ťa, hnojis?

laila22
25. jún 2020

@simsalabim treba presadiť do väčšieho kvetináču a prihnojit, v kvetinárstvo, alebo v zahradkarstve Ti poradia. Ja som kupovala hnojivo mamine, ale už neviem aké to bolo.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
autor
25. jún 2020

@laila22 je aj presadeny aj prihnojeny hnojivom na oleandre 🤷‍♀️ listy nielen zltnu, ale maju aj do cierna okraje... zajtra odfotim detail.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
autor
25. jún 2020

@viestta pozriem sa nanho lepsie, ale nezda sa mi... za tych cca 15 rokov uz viem, ako ho polievat. Skor mam pocit, ze to bude asi nejaka choroba.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
autor
25. jún 2020

@viestta nie, tento mam na krytej terase. Druhy mam v kochliku vonku, kde nanho prsi a ten je krasny.

79viktoria79
25. jún 2020

@simsalabim podla mna tiez preliaty,on ma rad vodu ale nie veľa,a teraz poslednú dobu dost prsalo,ale nic hrozné to nieje,otrhaj tie zlte listy

simsalabim
autor
26. jún 2020

@79viktoria79 ale ja ho mam na krytej terase, nema ako nanho naprsat. A polievam ho teraz relativne malo, tak kazdy treti den.

simca06022011
26. jún 2020

@simsalabim a kedy si ho presadzala? Ak nie teraz niekedy, pozri sa do kvetinaca, mne takto "zomieral" kvet a normlane mal v kvetinaci mravenisko. Pripadne nevidis na nom nejakych skodcov? Nieco lepkave? Puklice som mala tento rok a takto mi hnedli a ocerneli listy a ked teraz googlim moze to mat aj oleander, ale kedze mne ten kvet pustal miazgu vsimla som si to rychlejsie. A aj nejake hubove ochorenie, kedze je dost vlhko a dusno to moze byt...

simsalabim
autor
26. jún 2020

@simca06022011 presadzala som minuly rok. Pozriem sa na to, ale uz kvitne, neviem, ci s nim teraz manipulovat. Prikladam foto - zlte listy a na zelenych je aj nieco cierne. Nevyzeta to na skodcu. Skor nieco ako hrdza? Ale cierne.

rakywanda
10. júl 2020

@simsalabim ako sa ma tvoj oleander? Môjmu nepomohlo ani presadenie, ani prihnojovanie,stále žltol. Postriekala som ho prostriedkom proti hrdzi a spamätal sa.

79viktoria79
11. júl 2020

@rakywanda aky je to prostriedok?

simsalabim
autor
11. júl 2020

@rakywanda nepomohlo, tiez som ho uz striekala niecim, co mi dal manzel. Skusim teda proti hrdzi - to mam v spreji na ruze. Nechapem, co mu je, bohato kvitne, ale tie kvety dost rychlo opadaju.

rakywanda
11. júl 2020

@79viktoria79 na hrdzu na ruže

79viktoria79
12. júl 2020

@rakywanda ďakujem