Prečo mi všetky kvietky umierajú?

cookie_cou
6. mar 2015

Dobry den,

rada by som sa zacala venovat pestovaniu kvetov, pomaly mi ale vsak dochadza trpezlivost!
Par kvietkov som si doteraz kupila iba v Baumaxe a Ikey, a vsetky, vsetky do jednej mi umreli! Nie vsak po mesiaci, alebo po dlhsom case, teda ze by bolo ocividne, ze som sa o ne zle starala, ale uz do tyzdna na nich bolo vidiet, ze vadnu.
Pred 5 dnami som si v Ikey kupila kveet aloe vera. Uz na treti den som zbadala, ze mu listy opadaju a uplne zmakli. Kazdym dnom je na tom ten kvet horsie a takto je to s kazdym jednym, ktory si donesiem domov.

Viete mi nejako poradit? Je vacsia pravepodobnost, ze je nieco zle u mna v byte, alebo si treby kvety kupovat v poriadnych kvetinarstvach?

Dakujem dakujem!

😢

opicaskorica
6. mar 2015

hahaha ty si ako ja... mne tiez vsetko zdochne 🙂 asi vyzarujeme zlu energiu pre kvety, ludom sa u nas dari 😀 co je lepsie?

stanislavao
6. mar 2015

no aloe je kvet, ktory prezije asi vsade, takze ked vam kape aj to, to je divne. kvety z baumaxu - moja skusenost je zla. podla mna ich uz tak pestuju, aby vydrzali mesiac a potom to vykape. skuste si kupit bambus, alebo brectan, co je uplne nenarocne na pestovanie. alebo fikus, dracenu, cinsku ruzu. ani slonia noha nic nepotrebuje. to su take kvety, ze s nimi nerobim nic, len ich 1x tyzdenne trosku polejem a ziju a rastu.

lucianak
6. mar 2015

Hmmmmm, možno ich máš na zlom mieste... Ale moja teta vraví, že ona sa s kvetmi aj rozpráva, preto jej tak prospievajú 😀 A moja mama raz na dovolenke čmajzla spred chatky nejaký kvietok, že si to dá zakoreniť a tomu sa darilo parádne 😀

livia76
6. mar 2015

....aloe hlavne neprelievať, polievať tak raz ta dva týždne substrát musí do dalšieho zalievania preschnúť.. niekedy je menej viac 😉 držím palce. Moja mamina tiež 3/4 kvietkov ,,zatopila" nikdy nesmú stáť vo vode..prebytočnú vodu treba vyliať
.

ervenka
6. mar 2015

Orchidea je prezyvana "kvetina lenivej zeny". Skus tie. Nemusis velmi polievat, tymto nasim takmer 5rocnym staci obcas voda a mame ich na prapete- pol dna slnko, pol dna tien... Kvitnu cca 2x kazdy rok. Nic specialne nedostavaju. Suche stonky odstrihnem a hotovo...
Mozno by pomohlo si spravit vilet do Holandska- Keukenhof- a tam si kupit kvalitne kvetinky. ;)

caly8
6. mar 2015

no je pochopiteľné, že kvety z takýchto veľkých nákupných centier kapú lebo nemajú takú starostlivosť ako v malých obchodíkoch kde ich pravidelne zalievajú, čistia, pestujú .. to je jedna vec.. druhá ..ide o to kde ich držia keď im ich kamiony dovezú chvíľku na rampe vonku, chvíľku v sklade kde teplota nie je ideálna hlavne ak je to ráno o šiestej ked je vonku ešte veselo a potom to šupnú dnu kde je cca25°C takže v zime kvietky tak opatrnejšie treba nakupovať 🙂 .. a aloe sa zalieva tak raz za mesiac takže je možné že si ho preliala ..u mňa pri všetkých kvietkoch platí, že menej je viac .. 😉 takže veľa zdaru pri pestovaní a nech sa darí

zamilion
6. mar 2015

určite je niečo zlé v byte. vlhkosť, teplo, svetelnosť, prievan....
u mňa všetko prežije a je jedno, kde to kúpim (kľudne aj lidl, tesco, baumax....), ale nie v dvoch miestnostiach, ktoré sú ako zakliate a ešte som neprišla na to, v čom to je..

lucyzet
6. mar 2015

predovšetkým každý kvet má svoje špecifické požiadavky na sveto, zálievku, hnojenie atď. takže keď si prinesieš domov kvietok, tak si najskôr naštuduj, kde sa mu bude najviac páčiť a podľa toho ho umiestni. inak je väčšina kvetov podľa mňa nenáročná.. mne sa pri kvetoch osvedčilo polievať tak, aby mali stále trochu vlhkú zeminu, iba mäsožravky si vyžadujú, aby boli stále ponorené vo vode. tiež nemám problém s kvetmi z reťazcov. dokonca mi rodina nosí kvety od nich, keď im začnú kapať, aby som ich oživila. 😀

lucinocka
6. mar 2015

niekotri ludia niesu na kvietky :D mne sa ususili aj kaktusy:D co mam doma, je vsetko umele, kvitne cely rok a nemusi sa zalievat:D

darka2001
6. mar 2015

No kvety z nakup centier občas robia problem, u mna sa kvetom celkom dari,ale aloe vykapala aj mne 😉
Ja ked kupim novy kvet tak najdem na nete,co a ako s nim ,či chce slnko,tien,kolko vody.....
treba skušať čomu sa u teba bude dariť,v kvetinarstve ti určite poradia