Prečo mi prestali kvitnúť muškáty?

lenicka12
30. júl 2016

Baby pomooooc,prečo mi prestali kvitnúť muškáty?ružové sú ko tak dobreé,ale biele a červené sú v keli ,kvitli krásne,ale neviem čo sa s nimi stalo,na zadnom balkone ich mám krásne,na prednom zostali takéto,sú aj pravidelne hnojené-jedná sa o prázdnokveté muškáty

svetluska82
30. júl 2016

ja mam ten isty problem...kvitli pekne a ked som prisla z dovolenky tak nic moc...Asi sa nespamatali este, kedze ich nikto nepolieval tyzden...A zas mam problem, ze mi schnu puky na nich. Len u nas je strasne dazdivo poslednu dobu tak mozno preto

lenicka12
autor
30. júl 2016

aj tu stále prší,ale tie ružové sú ok,aj na tom druhom balkone,len tieto nie

kp7333
30. júl 2016

Treba pravidelne olamovat odkvitnute kvety, aby sa tvorili nove puky. Inak sa rastlina vysiluje a prestane kvitnut.

janinah
30. júl 2016

mám to isté na balkone a myslím,že od dažďa,ale pohnojila som,olámala odkvitnuté /či skôr odfúknuté/ časti a už sa objavujú nové malé púčiky 😉

lenicka12
autor
30. júl 2016

@kp7333 tieto sa práveže nemusia vylamovať,preto ich pestujem už roky,ale minulý rok a aj tento sa snimi toto stalo,inak kvitnú bez vylamovania až do jesene,robia krásne previsy

robodracica
31. júl 2016

@lenicka12 Ale musia sa olamovať,
@kp7333 má pravdu, berie im to výživu a aj z estetického hľadiska je to o ničom..

lenicka12
autor
31. júl 2016

@robodracica no neviem ako by som práve tieto vylamovala,robia aj metrové previsy a ani by som na nedočiahla ,pestujem ich roky,bývajú krásne a aj tie ružové stále sú ok,len biele a červené sú v keli

rebroza
31. júl 2016

@lenicka12 keď píšeš, že zadný a predný balkón možno slnko a tie horúčavy ... svokre v BA vždy cez leto vyzerajú, že už padli a keď sa trochu ochladí, kvitnú ďalej.

rusalkablack
1. aug 2016

ja som ich minulý rok v tých horúčavách mala nádherné, tento rok ich mám tiež mizerné a hnojím ich.. to je ten čas, dážď, vlhko a v noci je zima..

blondinera
3. máj 2022

@lenicka12 určite ich očistiť od odkvitnutych kvetov ,nepreliat ich oni sa spametaju a začnú kvitnúť .