Prečo ľudia ostávajú v podnikoch po záverečnej?

15. jan 2022

Už pár dní po sebe sa s kolegami rozčuľujeme, a nechápeme,ako je možné,že keď máme otvorené do 22:00, tak hostia to ignorujú a ani po opätovných výzvach sa im nechce zdvihnúť a odísť. A ešte sa rozčuľujú,že si nemôže objednať. Nechápem túto logiku niektorých ľudí, veď keď je niekde otvorené do tej 22hej, 5minut pred tým sa dvihnem a idem preč, buď domov alebo niekam,kde je ešte otvorené. Prečo toto vlastne ľudia robia? Príde mi to strašné egoisticke a neohladuplne. :(

lenkamatkova
15. jan 2022

Poznám to, ja robím v potravinách...zatvárame o 21:00 ale stáva sa že 21:15 nájdeme na predajni zákazníka nakupovať s kľudom angličana a s košíkom nákupu pre 10 člennú rodinu....To že sa predajňa zatvára vyhlasujeme opakovane do mikrofónu od 20:45, ale niekomu je to proste jedno. Blbcom nevysvetlíš

elizabet173
15. jan 2022

pätnásť - dvadsať minút pred záverečnou sa spýtať hostí, či si chcú ešte niečo objednať, lebo o 22,00 zatvárate, desať minút pred záverečnou zinkasovať, 22,05 zhasnúť väčšinu svetiel a vyzvať na odchod

elizabet173
15. jan 2022

@lenkamatkova 21,15 by som mu to nenablokovala

3katka151
15. jan 2022

Ľudia sú natoľko (česť výnimkám) tupí, že pre nich platí náš zákazník, náš pán... Treba ti viac vysvetľovať?

autor
15. jan 2022

@elizabet173 toto sa čudujem....lebo nám prevádzkar tak hovoril,že po 22hej nesmieme nič blokovať, lebo by bola pokuta. Keď sme do 22hej otvorení, tak uzávierku najneskôr 10minut pred záverečnou urobiť a už ďalej nič neúčtovať

autor
15. jan 2022

@elizabet173 tak to aj robíme, raz sme aj policajtov volali ...

autor
15. jan 2022

@lenkamatkova to môžte ešte nablokovat? Nám bolo povedané,že po otváracích hodinách nesmieme nič blokovať,lebo je za to pokuta

autor
15. jan 2022

@3katka151 skôr egoisti

danieladeley
15. jan 2022

zinkasuj 21:55, do 22:00 stihas uzavierku z terminalu, z pc staci aj po 22:00 a 22:01 by som pozhasinala svetla, uz ked ani toto nezaberie....

martinkatinka
15. jan 2022

@lenkamatkova a to o tej 21:00 nezamykate? My upozornime, ze po 20:00 neblokujeme (ani nas to nepusti) . Zatial vzdy v pohode
No v bare, co kaviarni, neviem ako by som ich dostala von. Zrejme by som stale opakovala, ze musia odist. Ze zamykame, zatvarame, zhasiname ...
Je pravda, ze na poste ludia tiez dokazali cakat aj po zaverecnej, ale proste ja by som nestihla uzavierku, tak som povedala, ze neskoro, ze uz sa to neda

cicuca
15. jan 2022

Lebo im je príjemne, tak neriešia. Áno, je to egoisticke a neslušné, ale čo narobis. Treba ich začať dopredu upozorňovať, že sa zatvára a hotovo

lintu
15. jan 2022

Tak to máš v podstate všade. Nielen v podnikoch. Niečo sa má urobiť tak, no urobí sa inak, lebo veď ON môže a má na to právo. Inak radosť vyháňať z podniku možno ešte cudzích. Niekto sa raz takto nevedel zbaviť majiteľových známych, ak to nebol priamo majiteľ.

elizabet173
16. jan 2022

to čo je za podnik?! A čo je to za ľudí?!

lenkamatkova
16. jan 2022

Nemôžem zamknúť ak mám zákazníka na predajni. Problém, je že ak ho nenablokujem tak strávim čas vybaľovaním tovaru z jeho košíka.
Pokladňa ma pustí blokovať do 21:30, ale sranda je že predajňu ako zamestnanci musíme opustiť 21:15 :D bordel a chaos aj vo firme, čo vám poviem....

3katka151
16. jan 2022

My máme otvorené do 18:30. V ten čas sa zamknú dvere. Ak je niekto v obchode je mu oznámené, že o 18:30 má mať už zaplatené. Uzávierka proste nepustí.

nadazdi
16. jan 2022

Keď som robila popri škole v gastre som ich vopred upozornila, že za každých 10 minút čo tam budem navyše mi platia 5€ lebo mne to nikto nezaplatí.. raz mi dali aj kilo, ja som si upratala a bola som na Facebooku 😅 ale vtedy neboli žiadne opatrenia ani buzeracie