Prečo ľudia nadávajú a ubližujú tým druhým?

24. apr 2023

Pýtam sa vo všeobecnosti prečo ľudia nadávajú a ubližujú s tým druhým? Chcú s tým ukazovať svetu že ony sú viac? Alebo jednoducho nerozmýšľaju a len im to vykĺzne z úst? Prečo nemyslia na to ako to môže druhú stranu bolieť tie škaredé slová a ako to ublíži na duši..A ešte ani prepáč nevedia povedať.

evica17
24. apr 2023

lebo mozu mat oni nejaku traumu, nespracovanu udalost zo zivota a tak kopu okolo seba lebo sa napr nevedia mat radi, alebo sa necitia sebavedomo,nepoznaju svoju hodnotu.
ak je niekto takyto ako popisujes, a nestretavam sa s nim catso (napr nejaka teta na urade alebo predavacka, nejaky vzdialeny znamy) neriesim, pomyslim si o nej/nom svoje. ale ak je to niekto blizky, tak to samozrtejme zrani, a ak je ten clovek taky stale, tak s aodstrihnem, takeho cloveka k zivotu nepotrebujem, ja nenesiem zodpovednost za to ako sa sprava ale on, a musi vediet ze taketo spravanie bude mat aj doslkedky

domkakvet
24. apr 2023

Lebo nie su v zivote stastni, maju komplex .

zmrzlinka2021
24. apr 2023

Pretože sú nešťastní

autor
24. apr 2023

Pretože majú komplexy musia ubližovať druhým nech sú aj druhý nešťastný?

jan510
24. apr 2023

Kazdy ma inu mieru empatie

basska_b
24. apr 2023

No... ano. Oni nevedia inak. Su nestastni, traumatizovani, nespokojni so svojim zivotom, mozno maju i zdrav.problemy ... a nedokazu priat ludom nic dobre

basska_b
24. apr 2023

Alebo ano,moze to byt cholericky temperament, ze to z nich v zlosti vyleti a nemysleli to tak. Ale na soc.sietach ma dost casu porozmyslat, kym nieco napisu. Tam uz je problem hlbsie

danica2711
24. apr 2023

každý pre niečo iné. Nezaoberaj sa tým príliš, nič nevyriešiš. Zameraj sa skôr na to, že je strašne veľa ľudí dobrých, milých, priateľských, empatických... s orientáciou na túto skupinu je život krajší

roja01
24. apr 2023

Prevlada v nich egocentrizmus, pycha, potreba ovladat. Vsetko duchovne v nich je potlacene. Cim mudrejsi a duchovnejsi je clovek, tym viac vie, ze "nic nevie", t.j. ze sa este vela musi zdokonalovat, aby pochopil ludi, zivot a svet. Len hlupak ma recept na vsetko a je mu vsetko jasne.

viestta
24. apr 2023

Nepoznaju ten lepsi vzorec spravania. Nepoznali ho v detstve v rodine, okolo nich boli ludia vulgarni a vyrastali v tom, ze tak sa to robi. Lebo su sebci, lebo maju komplexy, lebo su nestastni... Dovodov je vela. Nastastie nie kazdy je taky

autor
24. apr 2023

@viestta Nie každý no čo vidím v okolí veľa ľudí je takých.

viestta
24. apr 2023

Tak sa zacni zameriavat na tych milych ludi, ktorych stretavasa hned sa ti bude krajsie zit. A tych je urcite voac ako arogantnych chmulov.

akiana
24. apr 2023

Strasne vela dovodov. Niektori ludia to robia z vlastnej frustracie, ini z komplexov zo seba, ini nevedia ovladat svoje emocie, iny maju zachvaty zurivosti. Musela by si opisat konkretnu situaciu, lebo neexistuje nejaka vseobecna odpoved na to, preco ludia nadavaju inym ludom.

bloger
24. apr 2023

Mali by sme sa k sebe správať pekne. Neubližovať si a neurážať sa ale žiaľ realita je iná. Je viac dôvodov prečo sa to deje. Možno aj vdaka tvojmu príspevku sa niekto zamyslí.

deti95060810
24. apr 2023

raz som sa opýtala spolužiaka na sš prečo nadáva - vyjadroval sa škaredo ak sa mu niečo nepodarilo resp. nešlo podľa jeho predstáv...
odpoveď - vraj mu to pomáha, uľaví sa mu na duši...

ivangeline
24. apr 2023

Lebo sme sebecke s... ;D Akoze to nie je zjavne? Cely zivot sa ucime s inymi komunikovat a porozumiet a zit.. a ak sa neucime,mame pocit,ze len ja ja ja.. moje prezivanie a moje pravdy a vsetko co ide cezo mna je to prave a ine ani neexistuje a nieto sa este trapit porozumenim a hlbsou komunikaciou ..

autor
25. apr 2023

@akiana Príklad čo tu často čítam ako muž nadáva žene v manželstve alebo aj deťom. Toto nechápem prečo takto sa správajú a ubližujú najbližším.