Prečo je na tomto svete taká veľká neprávosť?

laurinka2023
21. apr 2023

Ľudia možno to tu bude znieť blbo, ale prečo je na tomto svete taka veľká neprávosť??? Niekto ma všetkého veľa užíva si život ma peniaze kariéru lásku proste skoro všetko... A iný nema ani štvrtinu s toho.. Skôr len celi zivot viacej problémov a starosti ako radosti... Viem, že bi som sa nemala ľutovať ani porovnávať ale niekedy to vydim až mooc

zooeynka
21. apr 2023

Naco je treba vediet "preco"? Co sa zmeni ak by si vedela preco sa vsetko deje?....tvoja otazka by mala zniet inak - co treba robit aby si sa mala lepsie?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
21. apr 2023

A co ked ten, co ma vsetkeho vela a uziva si to dosiahol svojim usilim, pilnostou a odriekanim? A ten, co nic nema je lenivy, pije, fajci, bezhlavo plodi, nepracuje?
Nemoze byt vsetko spravodlive, ale este som nikomu nezavidela. Ani auta, ani dovolenky, ani peniaze...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
21. apr 2023

@laurinka2023 Si este asi nevidela ludi zijucich v slumoch. Ti maju co povedat? Nie, ze stvrtinu. Nemaju nic.

pralinka25
21. apr 2023

NIKDY! nevies naozaj NIKDY co za tym pozlatkom je. niekedy je za tym dlhorocna drina, niekedy su za tym rozne sklamania, bolesti, straty ktore ty nevidis. mozno su za tym veci ktore sa este len stanu. vobec nevies co je vo vnutri toho cloveka cim si presiel, s cim sa popasoval, co preziva. kzdy mame v zivote smolu aj stastie.
su veci ktore neovplyvnime to je pravda. zle veci sa deju ale potom je tu este kopec veci ktore sa ovplyvnit daju a pomahaju zmiernit tie co nas trapia a ktore zmenit nevieme.

ludinka
21. apr 2023

@laurinka2023 pokial mas zdravie tak ostatne sa da stale nejako docielit, alebo sa k tomu aspon priblizit

diewcatqoo
21. apr 2023

Zivot ma naucil neporovnavat sa s inymi a nezavidiet inym. A to, ze pokial sa chce mat clovek v zivote dobre, musi pre to nieco urobit. To, ze bude sediet na riti a lamentovat nad tym, ze sa ma zle a preco ostatni sa maju lepsie, este nikomu uspech neprinieslo.
Aj ked su v zivote veci, ktore ovplyvnit nevieme (zdravie, smrt), vela zavisi od mentalneho nastavenia konkretneho cloveka. Niekto vidi vzdy pohar poloprazdny, niekto poloplny. Niekto sa cely zivot lutuje, iny si uziva kazdu chvilu. Mozno ak zmenis prespektivu, ktorou sa na svet divas, zacne sa ti darit. Ludom, ktori sa lutuju, sa totiz ostatni vyhybaju oblukom.

h2
21. apr 2023

@laurinka2023 Keď budeš mať niekedy chuť sa porovnávať, skús ísť opačným smerom, než doteraz. Teraz sa porovnávaš s tými, čo majú viac, ako ty. V porovnaní s nimi si na tom horšie. Skús tých, ktorí nemajú ani toľko, čo ty. Určite ich nie je málo. A uvidíš, ako super na tom ešte si. 😉

7miriam77
21. apr 2023

Ja poznam veľa ľudí, co nemajú všetko a su velmi stastni a spokojní. Treba si vážiť to, co človek má, no najmä zdravie, to sa kúpiť nedá. Ak si nespokojná a myslis, ze mas malo materialnych veci, treba sa pricinit o to, aby si si na ne zarobila. Niekto studuje aj v dospelosti, aby mohol mat lepsie platenu pracu. A inak nemyslim si, že tí,co maju akoze vsetko, sú šťastní. Oni maju zasa ine starosti. Stastie je relativny pojem.

annm81
21. apr 2023

@laurinka2023 Je to úplne jednoduché - náhoda. Náhoda pri tom, ako sa namieša naša DNA a teda naše vrodené schopnosti. Náhoda pri tom, do akej rodiny sa narodíme, do akej spoločnosti a v akej dobe. Náhoda, či sa nám v živote privodí nejaké nešťastie, alebo naopak šťastie. A nakoniec, čo rozhoduje o veci najviac zo všetkého - vlastné vnímanie svojej situácie - dnes v Európe sa len málo ľudí môže sťažovať, že má zlý život, ale mnohí sa sťažujú, aj keď dôvod nemajú.

cookie29
21. apr 2023

niekto bojuje o holy zivot, hladuje a zije v strachu... takze ti by si mysleli, ze si zijes v luxuse

lelelienka
21. apr 2023

Ak je clovek zdravy, potom je uz na nom, ako sa bude mat. Dnes je taky akysi trend ocakavat, ze druhi (napriklad stat) sa postaraju o to, aby mne bolo dobre. Ale toto je velmi zle zmyslanie, tak to nefunguje a ani by nemalo. Otazka by mala zniet - co mozem urobit pre to, aby som sa mala lepsie? Aj ti ktori sa podla teba maju dobre, mozu mat zase uplne ine starosti. A nikdy nevies kolko usilia ich to stalo niekam sa vypracovat.

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
21. apr 2023

@laurinka2023 Peniaze a kariéru dosiahneš vlastným úsilím. Na Slovensku môžeš byť vďačná, že školstvo je zadarmo. Žiadne branie pôžičky na štúdium na VŠ a splácať to niekoľko rokov ako v Amerike. Podľa tvojich primitívnych základných gramatických chýb sa dá veľmi ľahko posúdiť, že si bola leniva sa naučiť aj ten základ z 2 triedy na základnej škole. Keď sa ti nechcelo učiť a makať na sebe, nečakaj, že budeš trhu práce žiadaná a budeš mat nastardartny príjem. Partnera si tiež vyberas sama, nemusíš hneď mat dieťa s prvým koho stretneš. Zdravie ovplyvniť z tohto vieš najmenej. Za to ak ho máš, môžeš ďakovať, ďakovať a ďakovať. Nad ostatným netreba fnukať a niečo s tým rob, aby si sa mala lepšie.

tiana080
21. apr 2023

@laurinka2023 vždy si poviem, keď je zle, že kým som zdravá a moji najbližší tiež, kým si máme večer kam líhať a odkiaľ ráno v pokoji vstávať, a kým máme čo do úst, tak sa zďaleka nemáme najhoršie a všetko ostatné sa dá zlepšiť, stačí chcieť. Taká mantra.

miskakyska
21. apr 2023

Štúr musí robiť v hrobe kotrmelce😃😁

sissy27
21. apr 2023

@laurinka2023 a čo robíš ty sama pre to, aby si sa mala lepšie? lebo z fňukania na internetoch ešte nikto nezbohatol...

lelelienka
21. apr 2023

@gemerka17 nechcela som byt taka kruto priama, ale presne toto mi napadlo, ze bolo asi treba trosku popracovat aj na pisomnom prejave, ono to potom odhaluje mnohe…

panelacikova
21. apr 2023

@zooeynka v prvom rade by sa mala doučiť gramatiku. 😀

panelacikova
21. apr 2023

@gemerka17 ježíš..... minule som sa tu s nejakou krepou "vadila". ja som tvrdila, že na SK máme školstvo zadarmo a ona si šla stále to svoje, že nie, nemáme. lebo platíme dane a školy sú platené z našich daní 😀

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nini1978
21. apr 2023

@miskakyska
@panelacikova
@gemerka17
To je ďalšia "téma"- výkrik do tmy,naschvál písané úroveň skoro analfabet
Ťažko veriť tomu,že samostatne zmýšľajúci dospelý človek môže písať podobné perly a zamýšľať sa nad tým (hlavne)

lolita555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
21. apr 2023

Co by dala taka matka z Buče, ktorej vsetkych vyvrazdili rusaci a zbombardovali jej dom. Ty si pri nej hotova bohacka. Ona by s tebou hned menila.

zabka79
21. apr 2023

@laurinka2023 citala som taku knihu od Iva Tomana ze 9 z 10 ludi to v zivote nikam nedotiahnu trebars ze sa vsetci narodili v jeden den v rovnakej porodnici. Vela ludi si ani nedovoli byt uspesni, neveria si nepracuju na sebe, chcu aby im vsetko padlo do klina.

0silvia0
21. apr 2023

@laurinka2023 starosti, problémy, neprávosti nás posúvajú vpred, treba s nimi bojovať a preskakovať prekážky. Keď popreskakuješ, to prekonané ťa niekam posunie a potom môžeš užívať to, čo dosiahneš. Je to jednoducho proces, sú to zmeny, posuny, dozrievanie človeka atď. Nedá sa tomu vyhnúť a nie je až toľko tých, ktorí sem prileteli na ružovom obláčiku, a celý život na tom ružovom obláčiku bez starosti prečkajú.

h2
21. apr 2023

@zabka79 Kto posudzuje, či to niekto v živote niekam dotiahol, či nie? Pre každého je úspech, alebo určitá hladina, ktorú dosiahol a na ktorej je spokojný, niekde inde.

diewcatqoo
21. apr 2023

Ja inak cim viac cestujem po svete, tak tym viac sa utvrdzujem v nazore, ze my, ludia zijuci v strednej Europe sa mame uzasne a naozaj sa nemame na co stazovat (jedine na vlastnu blbost a vlastne zle rozhodnutia).
Uz len to, ze mame pitnu vodu, ze mame v zime cim kurit, ze nemame kazdy rok tornado, ze nam nebombarduju alebo nerabuju domy...

avicii18
21. apr 2023

Ja nepoznám nikoho kto má všetko. S ľudstvom je to ako so svalmi. Ak chceme byť silnejší, musíme ich posilovať. A ľudia ak sa majú niekam posunúť, tiež musia prekonávať prekážky. Bohatstvo, to je len smiešny pokus ako neprirodzený život urobiť znesiteľnejším. Kto žije prirodzene, tak toho ten život aj bolí. Ale tak to má byť. Ja nie som masochista, ale vidím že kto nemá reálne problémy, tak si ich proste vymyslí. Prečo náš mozog asi tak funguje? Lebo svet sa stále mení a prispôsobiť sa môže len ten kto robí chyby a učí sa za pochodu. Najhoršie čo pre svoje deti môžete urobiť, je chrániť ich od problémov tohoto sveta.