Prechod k inému operátorovi a následná možnosť vrátenia sa

27. apr 2021

Ahojte, mám blbý dotaz. Ale nevyznám sa. 😀
Ak prejdem od môjho operátora k inému (kde je paušál bez viazanosti), môžem sa v prípade nespkojnosti vrátiť znovu naspäť? Nechcem meniť číslo. Ďakujem za odpovede. 🥰

ivver
27. apr 2021

Zdravím vás, áno kľudne môžete - pracujem v tejto oblasti
je to paušál bez viazanosti takže to bude bez viazanosti
Sú len dve veci- 1. ak vám operátor ku ktorému číslo prenášate preplatí zmluvnú pokutu dajme tomu cca 200 eur, a další mesiac budete chcieť odísč tak si to musíte zaplatitť, nejedná sa však o pokutu.. ale akoby vrátenie preplatenej sumy
2. ak si zoberiete telefon , a dalši mesiac budete chcieť odísť, doplatíte sumu telefonu
Za číslo, pokutu mať nebudete
Ak chcete kľudne sa ozvite.

autor
27. apr 2021

@ivver tak v prípade, že by som si to rozmyslela, určite by som názor posudzovala až po určitej dobe. Dajme tomu pol roka. Aj po takejto dobe by som musela platiť vrátenie pokuty?
Telefón neriešim, tie si vždy kupujem samostatne mino operatora. Dakujem.

ivver
27. apr 2021

Ak si dáte preplatiť zmluvnú pokutu od operátora od ktorého odchádzate, preplatenie zmluvnej pokuty je do výšky 150 eur, tie penieze vám operátor ku ktorému prechádzate pošle na účet, a začne sa vám každý mesiac odratavat suna 5 eur, čiže 30 mesiacov po 5 eur je 150, ak sa rozhodnete odísť skôr, doplatiť sumu ktorá vám ostane.. Čiže keď sa rozhodnete odísť napr. Po 6 mesiacov, ponizi sa vám to o 30-6, čiže nebudete platiť 150 eur ale 120 eur...

autor
27. apr 2021

@ivver aha, rozumiem. V poriadku super. Tie peniaze ani tak niesu kameň úrazu. Skôr mi záleží na mojom čísle. Mám k nemu citovú väzbu ak sa to tak dá nazvať. 😀 Som rozmýšľala, či s ním môžem prechádzať "ako sa mi zachce" kedykoľvek. Bez toho, aby som sa ho musela vzdať. Ďakujem vám za objasnenie.

ivver
27. apr 2021

Áno jasne číslo vám ostáva, ak keď by ste sa rozhodli vyskúšať všetkých slove akých operátorov 😀