Preberací protokol pri ukončení zmluvy o nájme. Poradíte?

angel28
3. júl 2015

Dobrý deň. Dňa 31.08.2014 sme ukončili s majiteľkou bytu zmluvu o nájme, nakoľko sme si kúpili nový byt, a ten chcela predať. Spísali sme preberací protokol, kde stojí, že depozit 320€ sa použije na drobné opravy v byte a na vyúčtovanie energií. Včera mi volola po roku, že túto sumu do centa spotrebovala na vyššie uvedené, ale že byt dala aj po známosti vymaľovať a že ju to stálo 130€. Keďže to bol známy, nemá k tomu žiadny doklad, ale ako ju poznám, je schopná si nejaký sfalšovať.Táto suma 130€ je nad rámec depozitu, ktorý mal ostať na vyrovnanie. Moja otázka znie, má majiteľka právo od nás pýtať túto sumu, keďže to išlo nad rámec depozitu? V protokole znie, že tá suma 320€ - depozit má ísť na drobné opravy, ale na druhej strane je aj spísané, že s akými závadami bol byt odovzdaný, a tam stojí aj to, že byt nie je vymaľovaný. Bola vymaľovaná len detská izba, ďalšie dve nie a tie dala vymaľovať. Má právo od nás žiadať túto sumu 130€ ? Bez ohľadu na jej zdokladovanie. A taktiež ma zaujíma, že či PREBERACI PROTOKOL je dostačujúci doklad, s ktorým mám istotu, že sa jedná o definitívne ukončenie našich vzťahov alebo je potrebný ešte iný doklad, že ak tú sumu uhradíme, budeme mať večný pokoj?
Ďakujem za skorú odpoveď v súlade so zákonom.