Pre psa na hranice s Českou republikou

14. mar 2021

Dobry den. Uz mesiac odkladam cestu pre psa, kedze opatrenia su ake su. Presiel by som tak 3 okresy.
Ale uz ozaj sa musi ist pren.
Chcem sa spytat ci je mozne ist a preukazat sa samozrejme neg. testom a zmluvou o kupe psa?
Ma prosim niekto skusenost?
Dakujem

sisa_s
14. mar 2021

Urcite pes nie je vynimka pri ceste cez hranicu...ak sa tam aj dostanes, cestou spat registracia ehranica a karantena 14dni...

luccija
14. mar 2021

@sisa_s ide na hranice nie do ČR.autor vezmi kúpnu zmluvu, test...

rooberta
14. mar 2021

Skusenost nemam, ale ak ta nahodou policajti zastavia a nebudu uspokojeni kupnou zmluvou tak im povedz ze ides na letisko, leti ti lietadlo na zanzibar a hotovo. Aby bolo jasne ja opatrenia dodrziavam ako len vladzem, nic nebojkotujem, ak treba budem v rusku aj spavat len aby toto cele uz konecne skoncilo, ale aby si ini lietali do exotiky a ja by som si nemohla ist pre svoje stena, ktore som si kupila a moja rodina sa nanho tesi a chceme si ho uzivat a vychovat, tak to teda nie. Je nezmysel, aby si sa ty triasol prejst tri okresy nalozit psa na hranici a pakovat sa domov zatial co niekto sa presuva hore dole po letiskach a exotickych krajinach. U mna by bol ten psik uz mesiac doma.

hettinka
14. mar 2021

Kupa psa nie je vo vynimkach, zmluva nepomôže.
Inak súhlas s prispevkom vyššie, nelogicke opatrenia, že človek nemôže po tovar, alebo psika, keď sedí len v aute prakticky.

gabriela1692
14. mar 2021

@rooberta lepšie by som to nepovedala...

ladybug138
14. mar 2021

Ja sice skusenost nemam, ale kazdy tyzden jazdim do BA, prechadzam ce zvela okresov, este nas nezaatavili ani raz, raz sice stali u cesty, ale nezaatavili..ja by som to aspon skusila...ved ked tak vas otocia

zefyra
14. mar 2021

My si predávame psíkov na hraniciach keď idú od nás z utulku do nového domova do CZ, je to bežná vec a policajti s tým nemajú problém.

jankapepe
14. mar 2021

@hettinka
@sisa_s
Omyl. Starostlivosť o domáce zvieratá je výnimkou. Je to jeho zviera. Môže, musí ísť pon.

jankapepe
14. mar 2021

Starostlivosť o domáce zvieratá je výnimka. Je to tvoje zviera, s negatívnym testom môžeš.