Prázdny život, nič ma nebaví

19. júl 2021

Nic ma nenaplna. V nicom som sa nenasla nic ma nebavi. Som na materskej dve deti. Starsi autista. Ja na antidepresivach liecim sa z depresie. Nemam radost nic ma netesi. Neviem comu sa venovat. Nudi ma zivot na materskej. Nudil ma zivot v praci. Nemam ziadne zaluby. Skusala som hackovat, pliect deky, vyrabat hryzatka, malovat podla cisiel, krizovky. Pri nicom nevydrzim lebo nic z toho ma nebavi. Mam pocit absolutnej prazdnoty. Akoby zivot len prazdno plynul. Den za dnom sa opakuje vstavam zaspavam a vsetko zas odznova. Ja len prezivam a cakam ani neviem na co. Mozno na smrt ale to si samozrejme nemozem dovolit kedze sa musim starat o moje deti. Hlavne o toho starsieho autistu cize musim byt silna a byt tu stale prenho dokym budem vladat

777januska777
19. júl 2021

Skus do svojho života zaradiť viac pohybu.

akonetopier
19. júl 2021

treba poriadne vyliecit tu depresiu, tiež je fajn začať športovať, beh, bicykel... a čítať napr. aj duchovnú literatúru... o zmysle života a tak. nájst si komunitu ľudí, ktorí Ti budú rozumieť, napr. rodičov auti detí... 🙂

taga
19. júl 2021

Skusala si sport? Ako sa hovori, v zdravom tele, zdravy duch. vypustis paru, vycistis mysel, vyplavia sa endorfiny... zabehat, na bicykel, cokolvek..

jana_vaj
19. júl 2021

Pobyt na vzduchu ti pomôže, prechádzky, beh, to je dobré aj pri depresii a mne to pomohlo aj nájsť nejaký ten ďalší zmysel života by som povedala. Objavila som v tom koníček, ktorý ma úplne napĺňa.

alana1
19. júl 2021

depresia...toto dat dokopy a budes sa tesit aj z toho, ze rano zasiveti slniecko a jeho luce ti krasne presvietia izbu cez zaluzie 🙂 lebo prave z takychto momentov sa sklada zivot ....vcera prechadzka v lese s mojimi chlapcami, starsi ma drzal za ruku, zavrela som oci a len tak pocuvala les, vietor...uzasne. ....ozaj viac nepotrebujem 🙂 pre niekoho trapne a o nicom ale to, co sa v cloveku pritom rozlieva po tele je masaker...

lija22
19. júl 2021

je nieco co ti robi radost? co robis ked sa citis dobre, ked sa usmievas?

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hviera81
19. júl 2021

mozno miesto antidepresiv (alebo ako doplnenie) by to chcelo psychologa, s ktorym sa porozpravas, nielen tabletky do seba pchat.
ako dlho tento stav trva?
ako dlho beries tie lieky?

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. júl 2021

@akonetopier citam literaturu o zivote po smrti Co sa s nami stane co s dusou vsetko okolo tejto tematiky

autor
19. júl 2021

@akonetopier a som aj v skupine na fb priatelia autistov chcela som si tam najst kamosku ale len trochu sme si popisali a nic

autor
19. júl 2021

@taga ano skusala chodila som rok na jumping 2x do tyzdna ale prestalo ma to bavit

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. júl 2021

@lija22 praveze ja uz z nicoho nemam radost ani sa neusmievam. Asponna deti sa snazim premoct a usmievat sa

autor
19. júl 2021

@hviera81 chodim za knazom sa rozpravat. Tabletky beriem rok

autor
19. júl 2021

@elizabet173 nemam nikoho takeho koho by som poprosila o pomoc a navyse od toho starsieho sa nemozem pohnut lebo hrozne place ked niesom s nim.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
a_adamcova
19. júl 2021

Vychovávaš deti sama, či ste spolu s manželom? Keď aj nie pohyb, ja by som ti odporučila nejakú ľahšiu turistiku. Mne to neskutočne pomáha, keď sa cítim pod psa. Kľudne sem tam zapoj aj deti, neviem v akom štádiu je u toho staršieho ten autizmus. A či by zvládol niečo ľahšie. Ale určite neseď doma, toto ťa bude ťahať ešte viac dole.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. júl 2021

@elizabet173 vydrzi ale aj tak place hlada ma takze vacsinou aj ked idem len do obchodu sa ponahlam rychlo domov. Zovsadial sa len ponahlam nemam si kde oddychnut kde vypnut

autor
19. júl 2021

@a_adamcova spolu s manzelom. Mna ani take bludne chodenie nebavi to je to ze mna nic nebavi

jaskolka
19. júl 2021

V prvom rade liečba depresie, ak nezaberajú terajšie lieky, nech ti doktor zmení ich,skusit iné, pripadne kombináciu, často treba aj opakovane to nastavovať, to je na dlhé lakte. Nepíšeš nič o manželovi, pripadne partnerovi otcovi deti, on sa zapája, pomáha ti, zijete spolu? Potom vyhodím ten štýl literatúry, aký čítaš, preboha, veď to je normálne riziko v prípade depresii, niečo také čítať, volila by som skôr zábavnú ľahkú, vtipnú knihu, hoci napríklad Betty Mcdonaldova(Vajce a ja, Mary a ja). Veľmi pomáha príroda, výlety, prechádzky, teraz je leto, priam sa ponúka ti to, piknik v prírode, výlet na nejakú zrúcaninu, alebo len tak po lese, šum vetra, slniečko, vtáčiky, pohoda, na nič nemyslieť. Rodina, kamarátky, čo na to? Ste v kontakte?

akonetopier
19. júl 2021

mozno ti nezabera liecba, co na to tvoj dr.-psych? Prip. pridat psychoterapiu.

jaskolka
19. júl 2021

Teraz čítam, že áno máš manžela, že ani také "bludne" chodenie ta nebaví. Depresia je porucha chemických procesov v tele, skutočne možno treba ti iné lieky, lebo takto o chvíľu budeš v tmavej diere zúfalstva, nijake východisko. Alebo keby si si mohla želať, čo by si chcela, čo by ťa urobilo šťastnou?Co inak hovorí tvoj doktor?
Sama píšeš, že nemôžeš ani vypnúť, byť chvíľu sama. Možno práve to je problém, si v neustálom strehu, napätí. Keď syn autista plače keď je s mužom, tak hádam nebude plakať celé hodiny? Neporadí si s ním.muz? Lebo o chvíľu sa takto zrútis, a skončíš na mesiac v nemocnici... Potom už bude musieť si poradiť, tak nejako tomu predísť...

hviera81
19. júl 2021

rozpravanie sa s knazom - pytam sa ako nezainteresovana: aj ti pomoze? aj ta navodi na tu spravnu cestu, ako najst zmysel, radost zo zivota? vie ako ti je zle? co ti na to radi? dodrziavas?

a_adamcova
19. júl 2021

No nebaví ťa, lebo máš depku. Musíš sa premôcť, ináč sa z nej nedostaneš. Turistika nie je "bludné" chodenie. Sadnite si k netu a nájdite nejaké zaujímavé miesto. Napr. Tomašovský výhľad. Ak to hore vyšľapeš a uvidíš tú krásu, možno pocítiš kúsok spokojnosti, že si to dala, že si to zvládla. Ale ako som písala, záleží aj od toho koľko zvládne starší syn. Manžel ťa podporuje? Zhovára sa s tebou?

vsetkounas
19. júl 2021

Nepíšeš odkiaľ si vieš aké to môže byť super mať takú kamošku čo môžeš chodiť ku nej domov na kávu lebo vieš že je doma .Ja by som brala hneď vatsinou chodia iba k nám . Farár nepomáha ,modlenie tiez nie a chodíš von aj zo synom akú ma formu autizmus ľahšiu či tahsiu .Napríklad my poznáme s dcérkou jednu maminu ktorá má syna.autistu a naša sa snim skamarátila rozumeli si a aj rozemuju aj ťa maminka bola v šoku že sa hrá s mojou dcérou že on stým má problémy .Tak možno iba skúšať občas neake ihrisko alebo nechodíte do nejakého zariadenia alebo tak nepíšeš koľko má syn rokov a tak ďalej podľa mňa iba musíš začať žiť vyjsť s ulity a zmeniť trošku stereotyp .Každá žena občas upadne aj ja mávam také obdobia depresii ale vždy sa neako vyhrabem a idem ďalej .

autor
19. júl 2021

@jaskolka ano manzel je najlepsi na svete on mi strasne pomaha so vsetkym keby som jeho nemala tak neviem. Rodina zijeme s ockom a bratom este ale tak oni mi nemaju ako pomoct s depresiou. Kamaratky nemam

autor
19. júl 2021

@akonetopier podla nej liecba je nastavena dobre

n820p
19. júl 2021

Odkiaľ si? Ak z môjho okolia, rada ti pomôžem🙂 môžme ísť niekedy spolu von s deťmi, písať si 🙂 síce neviem aké to je s autistom ale rada ti pomôžem ako budem vedieť

autor
19. júl 2021

@n820p dakujem 🙂 no ja som z okolia kosic. Von s dvomi ist nemozem lebo ten starsi absolutne nepocuva ze nesmie ist na cestu lebo auto ide kde si zmysli. Ale keby sme si trosku pisali bola by som rada