Pravopis žien na modrom koníku

extempore
17. mar 2017

Zvyknem sem-tam prispieť do diskusií na tomto fóre, ale priznám sa, že ma dvíha zo stoličky pri čítaní niektorých príspevkov. Príšerný, strašný pravopis niektorých mamičiek. Je mi jasné, že nie všetky sme rovnako vzdelané a rozhľadené, sem-tam sa aj majster tesár utne. Ale niektoré z vás je tragédia čítať. Ani nepochopím zmysel slova...
A pritom si stačí zapamätať pár jednoduchých pravidiel, napr. kedy sa píše MI a kedy MY, s kým s čím, z koho z čoho. Že koncovky slovies sú s I, napr. čítali, sadili... Že v slovách vidieť, visieť, víťaziť sa v žiadnom prípade nepíše po V mäkké I a pod. A že správne sa vyká "mohli by ste" a nie mohol a mohla by ste...

m.i.r.i
17. mar 2017

trosku si sa sekla - ze v slovach vidiet, visiet atd sa nepise tvrde y si myslela 🙂 Kazdopadne, ja suhlasim, tiez to beriem ok, ze sem tam niekomu ujde, hlavne ked tukame prilis rychlo alebo mobil niekedy nestastne prepise...tiez ja napriklad uz nepouzivam interpunkcne znamienka, odvykla som si na anglickej klavesnici...ale teda take zaklady pravopisu ked uz vobec pisem verejne na internet - to by si kazdy mal dat pozor...ved to je tiez ista vizitka..a hlavne ked existuju teraz aj rozne editory - tak ked uz som si vedoma, ze neovladam pravopis, tak si to dam opravit aspon ...ale viem, ze sa tu teraz rozprudi zas prudka diskusia, ktora sklzne do hadok....toto je hakliva tema...zasa pichas do osieho hniezda, co je podla mna zbytocne virenie hladiny

evittam
17. mar 2017

@extempore Podobna diskusia tu uz bola nedavno......😉

extempore
autor
17. mar 2017

@m.i.r.i hej, máš pravdu malo tam byť Y. A to sú už chyby nie z rýchlosti, mne to už príde ako totálna ignorácia. Viem napr., že sú určití ľudia, ktorí sa sem chodia zabávať na hlúposti žien. Nielen na pravopise, ale aj na idiotských otázkach, fotkách a pod. Mrzí ma to, lebo všetky sne potom hádzané do jedného vreca.

evittam
17. mar 2017

@extempore Tak toto je "top"...😖
https://www.modrykonik.sk/blog/magduska123456789/

Sa ani neda verit,ze to nie je naschval..

saurian
17. mar 2017

baby mat vase problemy.... poznam xy-ludi ktori pravopis neovladaju, a su ovela uzitocnejsi ako mnohi z tych co ho ovladaju....

alenka1609
17. mar 2017

no nedá mi neprispiet do tejto temy, som fakt v soku ze ludia tu snoria a hladaju zamienky do koho by sa mohli naviezt a niekoho dat dole....je smutne ze taketo temy existuju a ze ludia aj na to odpisu, ta zena co to napisala ma doma velmi nudny zivot, ziadne starosti a prezidentov plat, chapem ale co takto nejaky sport?
budem sa drzat temy, lebo budem urcite ponizena.....😨
no chcela som len tolko povedat, ze niektore zeny poznaju pravopis, resp. ho poznali ale kedze nesedia len doma a cestuju po zahranici, napr. ako ja, tak sa prosim ta nediv ze sa im pomaly z hlavy vytracaju pravidla slovenskeho pravopisu, nakolko som to zistila ze sa to deje aj u mna a pravopis som velmi dobre ovladala, cize bola som v nemecku a teraz v ceskej republike a zacínam mat s tym problem, lebo pravidla su vsade ine a hlavne v cechach.....p.s. to je vsetko-----👏

sibalka21
17. mar 2017

Podla mna je skor smutne to, ze 1/3 Slovakov neovlada zaklady pravopisu. Ja som zila 6rokov v Anglicku, hovorim plynule anglicky, ale slovensky pravopis ovladam, to je uz aka vyhovorka :D

alenka1609
17. mar 2017

hmm ale mala si na mysli ze ta tretina slovakov je trosku tmavsich, nie? a skus pisat a ucit dieta po cesky a za par mesiacov ta vyskusam v diktate...

novana
17. mar 2017

@alenka1609, si tomu nasadila korunku. 😀 Scestovaná! 😀

sibalka21
17. mar 2017

@alenka1609 no bohuzial, vela romov je v pravopise vzdelanejsich ako bielych... Kludne mozes :D V Anglicku som doucovala kamoskinu malu anglictinu, takze sa kludne mozme porozpravat o tom, ktory pravopis je tazsi :D

sibalka21
17. mar 2017

Ale tak, mas pravdu, na kazdeho to vplyva inak ....

oli18
17. mar 2017

@evittam Ani tvoj slovosled nie je Boh vie čo 🙂.

evittam
17. mar 2017

@oli18 Este,ze si si vsimla. Nechcelo sa mi to vymazavat. Pravopis mam nastastie dobry.....a to co predvadza ta dotycna to nedokazal ani moj syn v 1.triede.😉

lorela
17. mar 2017

@oli18 "bohviečo"

oli18
17. mar 2017

@lorela Áno, aj. 🙂

lorela
17. mar 2017

@oli18 V danom význame nie aj, ale len 🙂.

gabsam
17. mar 2017

😀😀😀 aké milé : "ta zena co to napisala ma doma velmi nudny zivot, ziadne starosti a prezidentov plat " 😀😀😀 ....ako vieš ?

novana
17. mar 2017

@evittam, "ešteže" sa píše spolu. Interpunkčné znamienka ti tiež nič nehovoria, a o štylistike radšej pomlčím. Nemyslím si, že zrovna ty si kompetentná zaujímať kritický postoj k dievčatám neovládajúcim slovenský jazyk.

evittam
17. mar 2017

@novana Ak pisem z telefonu tak interpunkciu nepouzivam a to skoro nikto. A ano-moja chyba-s tou casticou mas pravdu. Inak je moja slovencina vyborna-bodaj by bola kazdej tu na MK taka, co napisu napr. "ďalšý" a podobne "perly".
A co ma stylistika spolocne s ovladanim pravopisu?!
Ked uz nevies co napisat tak trapne poukazes na interpunkciu....

extempore
autor
17. mar 2017

@alenka1609 Neboj sa, nemám nudný život, práve naopak. Len ma mrzí, že sú tu také ženy, ktoré hádžu svetlo aj na nás ostatné. Chlapi z nás potom majú strašnú prču. A ja im potom darmo vysvetľujem, že sú na tomto svete aj ženy, ktoré sa nenazývajú "tehuľkami", "snažilkami", "čakateľkami" a ktoré ovládajú pravopis a nefotia si svoje tehotenské brucho každučký deň tehotenstva.
A to, že používaním cudzieho jazyka zabúdam pravopis materskej reči je riadna kravina.

novana
17. mar 2017

@evittam, trápne je jedine to, ze vo vete, kde patria tri interpunkčné znamienka, dáš len jedno. Tak používaš, či nepoužívaš? Interpunkčné znamienka slúžia na členenie textu, viď známe: Popraviť nie, prepustiť! Popraviť, nie prepustiť! Čiarka predsa mení význam vety. Výhovorka na iné pisateľky a písanie z mobilu je stará a s obľubou používaná ženami, ktoré interpunkciu neovládajú. Malé gramatické okienko 🙂 - bodky za nedokončenou vetou sa píšu VŽDY len tri.

evittam
17. mar 2017

@novana Dakujem ti velmi pekne za poucenie.
A ja sa na nic nevyhovaram. Si sa dnes malo realizovala ked potrebujes poucat niekoho kto to nepotrebuje. Skus si najst niekoho komu to naozaj prospeje. Ja to nepotrebujem.

ivanecka0602
18. mar 2017

@extempore mat tvoje problémy...

sardinka336
18. mar 2017

@ivanecka0602 a ,,Ročildov plat,,

Ako neriešim prehnane gramatiku, ale ked čítam že ,,chcela by som sa opítat,, alebo ,,robily,, ,,vydeli,, tak aspon ten zaklad by mohol byt no...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
extempore
autor
18. mar 2017

@zltyslonik pekne si to vystihla 🙂 mňa vždy dojme, keď napr. niečo nakupujem z bazára, dvíha sa mi žlč z pravopisu dotyčnej mamičky a na balíčku od nej v kolónke odosielateľ si napíše meno aj s titulom. By som sa hanbila pri tak otrasnom pravopise vôbec priznať, že mám maturitu nieto, že výšku. 😀