Prach a bordel zo susedovej prerábky

janka_haly
10. aug 2021

Ahojte dievcata. Bývame v paneláku. Sused nad nami už takmer mesiac prerába byt. Omietky, sádrokartón, elektroinštaláciu atd - na ozname “bez zásahu do stien”. Avšak, už tretikrat mám neskutočne množstvo prachu - ako omietky, brusiva ja v byte pri radiatore. Totiž, ono to cez neho prepadáva k nám okolo radiatorovej trúbky. Po druhom ráze čo sa to stalo, som ho na ten fakt upozornila. Povedal, xe on za to nemoze… ok, HODINU som to pratala!! Viete, že stavebný prach nie je sranda, a tersz to mám zas upratovať? Cely notebook od toho hnusneho prachu, až v servise ho za 15€ čistili… nechcem kaziť susedské vzťahy, ale toto mi je už ozaj cez hranu…

anjelicek26
10. aug 2021

Ked nechces kazit susedske vztahy, tak si daj pohov... utesni si radiatorove trubky silikonom a nebude ti tam nic prepadavat. Zrenovovat ma narok a proste je okolo toho bordel, raz budes renovovat (alebo si renovovala) aj ty, chce to trosku tolerancie. A bud rada, ze mesiac! Niektorym to trva aj rok, co stale nieco tlcu a robia postupne.

karhu
10. aug 2021

kym robia prerabku daj okolo diery handru..alebo si na to zavolaj niekoho co to opravi permanentne, kde je problem?🙈

janka_haly
autor
10. aug 2021

@anjelicek26 pani zlata, ja dole zaizolovane mám, a keď pocujem ako to vyslovene jeho robotník dáva dole je uz na zamyslenie ;) existuje aj priemyselný vysávač, ktorý sa dá použiť

janka_haly
autor
10. aug 2021

@karhu ono to je zhora, a stacilo by úplne pardon z jeho strany, jeho prerábku rešpektujem a viem že si prerobiť musí, no beriem ohľad aj na susedov

anjelicek26
10. aug 2021

@janka_haly ty mu ten priemyselny vysavac zaplatis? Ludia su v dnesnej dobe radi, ze zaplatia hypoteku a tu prerabku aj bez tychto extra komfortov... Utesni co sa da a trochu vydrzat.

kkovacovak
10. aug 2021

@janka_haly a ty si nikdy neprerábala byt alebo čo? Bohužiaľ prerábka vytvára bordel a bohužiaľ majú niekedy ten bordel aj susedia. Veď preboha trošku ohľaduplnosti. Nebude prerábať 3 roky. Tiež sme prerábali byt a susedia to brali v pohode lebo to chápali keďže sami si kedysi ten byt prerobiť museli.

janka_haly
autor
10. aug 2021

@anjelicek26 tu v Bystrici ho požičiavajú na deň za 20€. To zas extra položka nie je

anjelicek26
10. aug 2021

@janka_haly tak mu to skus poradit? Ked to ale zratas na dva-tri tyzdne je to dost no.

janka_haly
autor
10. aug 2021

@kkovacovak ja to chaoem, už som sa aj ukludnila. Ale si v izbe a počuješ ako to sucha rovno k tomu prepadu, no dostala som nervy, priznám sa :D

kkovacovak
10. aug 2021

@janka_haly no veď ja to chápem že to lezie na nervy ale ber to tak že to urobia a máš na dlhé roky pokoj

h2
10. aug 2021

@janka_haly To čo máte okolo tej trubky za obrovskú dieru, že cez to prepadáva toľko prachu? Určite by som skôr riešila, ako tú dieru zapchať, to nie je normálne, aby čokoľvek padalo od horných susedov cez nejakú dieru!

janka_haly
autor
10. aug 2021

@anjelicek26 on mi už minule povedal, keď som sa ho spytala, či teda už budem mat klud, môžem upratat, povedal ano, budú silikónovat na druhý deň. V tom domnení som si to už upratala… ja som horlivý človek, preto som sa rozcertila :D jasne, že chaoem že prerába a že keď už, že sa robi poriadne, len moja robota zas vysla na zmar :D

kopytko03
10. aug 2021

Mne sa stalo toto isté, susedia hore prerábali a mne okolo trubky padali dolu vrstvy prachu. Asi týždeň som na to pozerala, upratovala a čakala či to skončí, a keď to neskončilo tak sme utesnili medzery okolo trubky a bol pokoj.

janka_haly
autor
10. aug 2021

@h2 to je diera iba taka velka, aby v zime sa mali kde roztiahnuť trúbky, nie zas velka diera. No prach je maly a jasne že prepadne, ked kvázi tam nemá nič čo by to teraz tesnilo. Prepadáva mi to aj cez krytky, zial.

janka_haly
autor
10. aug 2021

@kopytko03 to stačí obyčajný silikon? Ja tam mám krytky, pocula som že ľudia aj pur penu davaju, len nejako som sa k tomu nedostala

h2
10. aug 2021

@janka_haly A nedalo by sa napríklad zatiaľ aspoň zalepiť nejakou širšou lepiacou páskou? Keď to nie je veľká diera.

janka_haly
autor
10. aug 2021

@kkovacovak no dufsm že po tejto prerábke si aj lepšie zaizoluje, aby sim sa ja nebudila na jeho vibrácie z budíka :D ale bude pokoj, to veru

janka_haly
autor
10. aug 2021

@h2 no vidíš, nie zly nápad, lebo trúbky teraz nehreju, tak bude držať.

eeffka
10. aug 2021

@janka_haly nic v zlom ale keby si prisla toto riesit so mnou tak ti podam lepiacu pasku a problem vyrieseny.

janka_haly
autor
10. aug 2021

@eeffka mohol doniest sused😂

eeffka
10. aug 2021

@janka_haly paska je tvoj najmensi problem, az tam vyleje nivelacku mas ju doma na koberci/dlazke/nabytku, zisti si realny rozsah prac, casovu postupnost a utesni co sa da, lebo ono taka nivelacka v panelaku vie pretiect nielen kolo stupaciek ale aj spojmi panelov

zuzanockamt
10. aug 2021

@janka_haly Nuž máte zle utesnené rúrky, to je aj vaša chyba. Nikdy som také niečo nezažila, prerábalobsa aj nad nami, nerozumiem, ako to môžete mať spravené

ninusa221
10. aug 2021

Nam prerabaju komplet panelak cez balkóny az omietky a proste vsetko.. mala som online skolu ked vŕtali od rana do 5 poobedia uz mi bolo do placu… nemohla som ist ani na balkon lebo sme ho nemali 😀 bordel vsade aj dnu ked som otvorila okno.. a vies co ? Vsetko sa da ked sa chce.. ja som odisla k rodicom cez skuškove… ked som mala nieco prezentovat normalne som vysla na balkon spravila chlapom kavu a poprosila ich ci by nemohli teraz robit niekde inde lebo je to velmi dôležité.. uplna pohoda.. a to robia od marca je august a spodok este stale dokončujú 😉

kopytko03
10. aug 2021

@janka_haly mne to robil brat a on si na to zarobil nejakú stavebnú hmotu, ktorou to akoby zasadroval. U nás bol problém hlavne v tom, že v medzipriestore okolo trubiek ostala neskutočná hromada prachu, ktorá by sa odtiaľ potichu sypala aj po skončení prerabky a bolo ju treba odizolovat.

nikpa
10. aug 2021

@janka_haly Prestahuj sa do rodinného domu, zatiaľ bývaš v paneláku a takéto veci aj keď sú nepríjemné sú bežné, bohužiaľ. Nás sused preraba od marca, 5 mesiacov vŕta, bucha a prach o ktorom hovoris mám všade, na nábytku, na zemi, umývam a utieram každý deň. Tiež mi to lezie na nervy ale čo mám robiť, len vydržať. Nevravím o tom, že mám malé deti a poobedný spánok sa u nás týmto pádom skončil.

janetinka27
10. aug 2021

@janka_haly ako tu bolo vyssie spomenute, tak by som nevahala ani sekundu a dieru zapchala. prave kvoli nivelacke. neviem, co to mate za dierky a preco tam nie su rury, ale mat doma taku dieru ku susedom je zvlastne.
kolegyni cez nejaku dieru tiez pretiekla nivelacka do bytu od hornych susedov a teda bola to pohroma. a neriesila by som, ci tu dierku ma zapchat sused. lebo sa to vyleje tebe a to bude des