Práca v Anglicku - aupair

zizana12
4. aug 2018

Ahojte, vie mi niekto poradiť, kto pracoval ako aupair v Anglicku v poslednej dobe, či je pred začatím pracovnej dohody povinnosť poslať zábezpeku do Western Union bank alebo Money Gram ?
Agentúra, s ktorou mám zmluvu ma žiada zaslať sumu ako zábezpeku do týchto bánk . AK mi vie niekto poradiť, budem mu vdačná.

saslavka73
4. aug 2018

To je blbosť nie? Kto by chcel takto peniaze? Hádam cez účet. To máš overenú agentúru?

vevesh
4. aug 2018

@zizana12 nie, zabezpeka v tychto "bankach" neexistuje- nie su to totizto banky, ale firmy na posielanie "cash" penazi z miesta a do miesta b v priebehu par minut len na zaklade info, ktore sa nadiktuju a ktore su zname len posielajucej a prijimajucej strane. A potom mas smolu. Firma , ktora chce zabezpeku, ta poziada o terminovany vklad v tvojej domovskej krajine(v 90% sa vyzaduje tento doklad, ak si v EU a nie v rozvojovych krajinach, kde ani banku z vlacika nevideli) alebo o PREVOD na bankovy UCET v ich krajine z tvojho konta.

babatkoling
4. aug 2018

Blbost, co je to za agentura, daj sem link... vacsinou plati poplatky hostovska rodina...

deginko
4. aug 2018

Určite nie,v prvom rade si nehladaj pracu cezcsk agentury lebo tie na tebe iba zarabaju.hladaj si pracu cez uk agentury tie su bez poplatkov a zabezpek

zizana12
autor
4. aug 2018

@saslavka73 , nie to nie je overená agentúra a teraz vidím, že to pol asi podvod. dakujem

zizana12
autor
4. aug 2018

@vevesh dakujem, to som si aj myslela. počula som už o týchto firmách iba zle veci. dakujem

zizana12
autor
4. aug 2018

@babatkoling ahoj, nakoniec som zistila, že tá agentúra je celé podvod

saslavka73
4. aug 2018

@zizana12 no chvalabohu, že si nenaletela.