Práca s ľuďmi a ich správanie

20. apr 2022

Chcela by som otvoriť diskusiu, mozno sa tiez postazovat co sa tyka prace s ludmi. Ani neviem ako, kde zacat..Ake mate vy skusenosti, mozno rady by mi velmi pomohli ako reagovat na neprijemnych ludi. Mate nieco cim sa riadite, ja neviem mozno aj dychove cvicenie 😅 Pracujem v zamestnani kde prichadzam do kontaktu s ludmi denne, pracujem v podstate v administrative. Spravam sa vzdy slusne, ale co tu chodi za ludi ja uz niekedy neviem ako reagovat. Ludia su drzi, povysenecky, pomaly sluzku si uz zo mna robia..nevedia pozdravit, podakovat..niektori sa len postavia predo mna a kukaju a nic..alebo cely cas telefonuju, snazim sa vyriesit, vyjst v ustrety ale zase tiez mam svoje hranice lebo potom to casto zneuzivaju.. pracujem podla nejakych predpisov, noriem a zase nie vsetko sa da a moze tak ako si niektori predstavuju no zase som najhorsia, neochotna a pod... ja rozumiem ze ludia sme rozni ale niekdy sa musim stipnut ze sa mi to nezda a toto sa stalo alebo povedali naozaj 😀

ckocka
20. apr 2022

No a o tom je práca s luďmi.

mkisova
20. apr 2022

Ja som pracovala na infolinke telekomu a teraz pred otehotnením na predajni O2. S ľudmi som bola non stop. Na tej linke som si musela dať pozor čo kedy poviem a musela som byt vždy milá-hovory sme mali odpočúvané a nahravane 😂
No po príchode na predajňu sa to všetko zmenilo. Keď prišiel niekto nasraty najskôr som sa ho pokúsila ukľudniť ale ak sa aj naďalej správal ako idiot bol som k nemu taká ista. Samozrejme je to práca s ľudmi a hovorí sa ze môj zákazník môj pán. Ale niektorí to berú až do slova 😂
Začala som byt k ľuďom taká ista ako oni ku mne.
Prišiel nepríjemný idiot ktorý sa nedal ukľudniť,rozprával sa so mnou ako s handru? Nech sa páči tam sú dvere.
“VY ste prišli za mnou pretože VY odo mna niečo chcete,nie ja od Vás tak sa podľa toho aj riaďme”
Nejakým zázrakom mi vzdy táto veta zabrala a začali sa správať normálne 😂

mirkasmile
20. apr 2022

Ako reagovať na nepríjemných ľudí?
Jedným uchom dnu druhým von.
Mne sa často v herni stalo,že dačo pindali, stala som pred nimi, dívala sa na nich a myšlienkami som bola úplne niekde inde 😀😀😀
Po väčšine pindali,lebo ich nepustilo OP,alebo boli pod vplyvom alkoholu atď.
Že sa budú sťažovať a volať políciu, reku nech sa páči, kľudne ju aj sama zavolám.
Keď sa doprosovali, total ignor.
Ale liezlo mi to už na nervy, boli otravni, agresívni.
Samozrejme, za mňa osobne je to všetko aj prostredím.
Častokrát som mala zatvárať a závisláci nie a nie odísť, a nadčasy preplácať nechcel zamestnávateľ 🤦
Teraz našťastie už pracujem inde, a tam je to o inom, sem-tam sa nájde nejaký "náročný" zákazník, ale chválabohu toho prenechám vedúcej a venujem proste niečomu inému.
Máme to take pravidlo v práci 🙏
V prípade,že tam vedúca nie je, tak isto, stojím, dívam sa na neho, nech si povie, aj tak sú to častokrát ľudia, ktorí si len svoje komplexy riešia na ľuďoch, ktorí absolútne s jeho problémom nemajú čo robiť. A poviem,že odkažem vedúcej, prípadne ak je to fakt súrne,mám dovolenku dávať jej pracovné číslo 🤷
Dôležité je, aby sa ti tie ich reči nedostali moc do hlavy a treba to proste filtrovať,ale ak máš pocit,že to už nezvládas, ako ja v tej herni, výpoveď a nová robota 🙏 ja nelutujem

bloger
20. apr 2022

Práca s ľudmi je ťažká. Snaž sa byť napriek tomu milá.

tacojuzneuzival
20. apr 2022

Aj ja som pracovala v uzkom kontakte s ludmi.a ano,liezli mi na nervy a velakrat som si kusala do jazyka,bola nasrata,vynervovana..bolo to v obdobi medzi 20-30.myslim,ze toto v nejakom normalnom meritku vedia zniest len mladi ludia.pretoze su chapavejsi,a ohladuplnejsi k ludom( velakrat starsim,majetnejsim,sebavedomejsim),ktori by sa popravde takto spravat nemali.dnes mam 40 a verim tomu,ze keby som dnes bola na rovnakej pozicii,tak tych ludi upracem inak,ovela asertivnejsie.niekedy mam pocit,ze sme si zvykli na to byt ticho voci takymto prejavom.vieme ,ze je to nespravne ale sme ticho...skodime len samym sebe.kazdopadne,po tejto skusenosti som zanevrela na akukolvek poziciu tzv.1.kontaktu...na druhej strane som ovela zhovievajsia a trpezlivejsia voci ludom,pretoze stale sme ludia a sme rozni

ursula22
20. apr 2022

tak sa toľko nesnaž, normálne sa tvár že si zaneprázdnená a oni skrotnú lebo oni sú tí čo niečo chcú, nie ty

nestastna21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
20. apr 2022

@nestastna21 to ťa obdivujem

alanko20
20. apr 2022

Pre toto som vďačná za HO a dúfam už navždy 😂😂

charliebravo
21. apr 2022

Ignorovat alebo,.. predstav si že sú malé šteniatko ktoré cika v kúte na koberec. Prosto robí svoje najlepsie. Treba mat holt s debilmi súcit. Skus cvičiť predstavu curakuceho milého steniatka. Mám to z jedného trenungu. Mne to pomáha.

marca12
21. apr 2022

Ja mam pocit,ze to uz je narodny šport ako byt co najvacsi hulvat a najvacsi king,ked dobre ponadavam na ludi v sluzbach,uradoch. Akonahle ti uradnik nevyhovue a musi dodrzat zakonom stanovene limity a lehoty,uz je uradnicka pi...,neschopna a neviem aka kadejaka este. Kazdy chce vsetko hned a bez snahy.

jana_eyre_2
21. apr 2022

Ja som dlhé roky pracovala s ľuďmi, a po pár rokoch som sa veľmi snažila to zmeniť až sa stalo.. zozaciatku ma to aj bavilo, ale keďže som introvert tak ma to veľmi vycerpavalo.. aj sa stalo že som sa pohádala, ohradila, ale nakoniec to vždy dopadlo tak že sa mi ospravedlnili.. pretože som sa vždy snazila byť profesionálna, hoci bola som mlada, dnes by som vedela reagovať asi lepsie..

pri práci s ľuďmi si veľa veci netreba pripúšťať, treba myslieť na to, že robíš všetko tak ako najlepšie vieš a ak to nerobia aj oni, tak je to ich problém, nie môj..

A tak naďalej by som sa usmiala najviac ako viem, treba milo.ale dôrazne pozdraviť, vedieť sa asertivne ohradit, naučiť sa niekoľko otrepanych fráz ako reagovať pri probléme a hlavne treba mať trpezlivosť.. a keď máš voľno treba si ho ozaj produktívne užiť..

janne318
21. apr 2022

Správanie ľudí nemôžeš brať osobne. Že je niekto nasratý - je jeho nálada, nie Tvoja. Že nevie pozdraviť - je jeho výchova, nie Tvoja. Ak Ťa niekto vyslovene uráža, alebo je arogantný, správa sa povýšenecky - snažiť sa byť nad vecou. Je to jeho vizitka. Veľa ľudí si bohužiaľ o sebe myslí, že keď sa bude správať ako hulvát, získa si rešpekt. V skutočnosti si získa akurát tak pohŕdanie a výsmech, pretože takéto správanie je trápne a prízemné.
Skúsenosti s ľuďmi... Keby som ich tu začala opisovať, neskončím ani do zajtrajšieho rána. Idioti sa nájdu vždy a všade. Ber to ako holý fakt, proti kterému sa bojovať nedá. Treba sa odosobniť.

1fifinka1
21. apr 2022

Aj ja robím roky s ľuďmi. Odpozorovala som, že ich treba vypočuť, nechať sa vysťažovať. Tváriť sa chapavo, slušne. A nemať vždy posledné slovo. Ak ta niekto vytočí, nemala by si útočiť naspäť. Zachovať si chladnú hlavu za každých okolností. Každá firma ma firemnú kultúru a treba sa podľa nej správať. Profesionál zvladne aj veľmi veľmi nepríjemného človeka. A zavrieť dvere na práci a všetko nechať tam. Každý sme nejaký, už sa mi x krát potvrdilo, že keď prišiel rozculeny človek, nepríjemný, a ja som bola príjemná, skludnil sa. Naopak ak ideš aký si ty taka budem ja, to je veľmi veľmi zlá stratégia.

mandarinka555
21. apr 2022

Pracujem s ľuďmi už 36 rokov...za ten čas som si voči blbcom vybudovala imunitu a ako už niekto spomenul, jedným uchom dnu a druhým von...útočníka odrovnáš tak, že sa začneš usmievať a to ho vytočí ešte viac...No a keďže od zajtrajšej štrnástky ma delí už len chvíľa a ja budem bez "náhubku". tak ten úsmev si vychutnám...

basska_b
21. apr 2022

Ja sice nerobim s ludmi, ale brat brigadoval v McDonalde a kamoska v O2 a vraj to bol total brutal... ale ja som si pripravila taku vetu, to uz je asi tak na zaver hadky, ze mozno mate nejake osobne problemy, mate preto zlu naladu, mne je to luto, ale nemozem za ne, robim si svoju pracu, tak so mnou hovorte slusne". Ale ta veta ze "vy ste prisli za mnou, lebo vy nieco odo mna chcete" je perfektna

lucka114
21. apr 2022

Mňa práca s ľuďmi veľmi vycerpavala, ale časom som sa naučila... Jednoducho jedným uchom dnu, druhým von.. zachovať si "profesionalitu", emócie bokom, byť milá... Poďakovať, popriať pekný deň ... Neviem, či aj v administratíve stretávas opakovane tých istých. Ja som s niektorými bola v kontakte aj každý deň, a to už časom len človek mávne rukou. Hlavne keď sa niekto povyšuje alebo si príde vyliať svoje komplexy, alebo sa jednoducho ráno zle vy💩 ....

lubigabrikova
21. apr 2022

Asi nevhodne zvolena praca pre teba,bohuzial. Mna praca s ludmi napriklad velmi bavi. Absolutne mi to nevadi. Vela ludi to obera o energiu a ja mam zas opacny pocit,ze ma to energiou nabija.