Práca, rodina, škola, opatrovateľka

lenkaa222
7. jan 2014

kocky ako zvladate pracu,rodinu a dięta,kt.este nechodi do skolky? aa popri tom skola (nie externe studium,ale individualne)...praca by bola na dve smeny, mm tiezrobi na tri smeny a stary rodicia zamestanny este..dakujem

saurian
8. jan 2014

@lenkaa222
ahoj, zvladnut sa to da, avsak casto to je "o hubu".
partner robi na smeny, ja som pracovala odkedy mal mensi 1r do jeho 1,5r. potom som prestala kvoli detom (s mensim mame starosti). chodila som 2-3dni v tyzdni do prace, 1 den do skoly (externe VS).
ako psychohygiena to bolo pre mna super, lebo predtym som uz niekedy bola otravena z deti, potom som sa na nich praveze brutal tesila a s radostou sa im venovala ked som bola s nimi. tiez som mala pocit ze uz "neosprostievam" - proste prospelo mi ist medzi ludi, robit aj nieco ine ako krmit, prehalovat, hrat sa..., zarobit nejake peniazky co sa zidu.
tiez to bolo dobre ze tatino si vyskusal ake to je - dve deti a ciastocne domacnost. prospelo to ich vztahu.
avsak treba dopredu vediet co je za tym - takmer ziadna volna chvilka, pretoze bud si v robote, alebo s detmi, alebo sa ucis ci v skole, alebo domacnost.
tatino sice co-to porobil, ale vacsina z domacnosti zostavala stale na mne. a ked somprisla z prace, tak samozrejme ze deti boli na mne zavesene a neurobila som nic, az ked spali (inak ak som mala snahu pri nich, hoci tatino im bol k dispozicii, tak to bolo o nervy, lebo deti si ma pytali).
co sa tyka skoly, na ucenie tiez nebolo vela casu (skuskove je vsak len dvakrat do roka 😉 ), takze to som vstavala o tretej rano a ucievala sa kym sa deti nezobudia.
co bolo minus bolo ze sme sa s tatinom prakticky striedali, a teda sme boli spolu velmi malo.
ale inak to bolo celkom fajn - sice plne vytazena, ale praca mi prospievala, skolu som zvladala, s detmi som tiez bola dost casu, deti boli ovela viac s tatinom, domacnost sice casto hore nohami - ale oprat a navarit som stihala, upratoval tatino vacsinou. drzim palce.

zuzu7899
18. sep 2016

mam podobny problem a hrozne sa bojim ako to idem zvladat.Mam dve deticky 10 a 6 rocny ktory ide do skoly na buduci rok.Chodim do prace manzel je kamionista mame dom ktory prerabame podomnou byvaju svokrovci.S detmi mi velmi pomahaju do skoly skolky.Poucia sa spolu opatria ich.No s manzelom sme len cez v piatok sobotu a v nedelu uz odchadza.Kedze idem do skoly externe takze stvrtok piatok sobota budeme sa vidiet len v nedelu.Ako to mam zvladnut a kedy sa idem ucit. 😝 😝