Práca alebo škôlka. Čo vybaviť skôr?

adriana174
10. sep 2010

ahojte chcem sa spýtať ako ste riešili nastup do škôlky teda konkretne či ste si najskor hladali pracu a potom dali dieťa do škôlky alebo opačne?dakujem 🙂

titkovamiriam
10. sep 2010

u nas bolo zamestnanie podmienka na prijatie do skolky nakolko je vela deti ... ☹

atrami
10. sep 2010

V poslednej dobe býva v školke plno. Takže asi najskor školka, možeš ho dať aj neskor, napríklad od nového roka, alebo podobne. U nás si dávajú podmienku, že ak majú veľa detí, zoberú ho až keď nastúpim do práce.

petrahy
10. sep 2010

u nas bola podmienka tiez matka zamestnana, ale napisem Ti to ako to byva v reali zamestnas sa, das dieta do skolky a pokym si zvykne adaptuje sa na nove,, bacili,, moze byt zo zaciatku castejsie chory. A co tvoj novy zamestnavatel? Nebude nadseny a mozno ta vyrazi pisem ako extrem mne osobne vyhovovalo pri starsom ked som do prace nastupila az v decembri on bol od septembra v skolke uz zvyknuty teraz sa vraciam späť do prace tak neviem ako to bude musim dufat ze maly nebude byvat chorlavy

junovka
12. sep 2010

dcerke som vybavila v prvom rade skolku, a potom som sa snazila si vybavit pracu, aby som si bola ista, ze ked ma niekde prijmu, ze o moje dieta bude postarane-budem ju mat kde nechat 😉

anjelicek26
12. sep 2010

Najprv praca... a kedze nebola skolka...tak opatrovatelka... do skolky ju potom bez problemov vzali o pol roka, ked mali miesto, lebo som uz chodila do prace, tak ju uprednostnili. Chora bola za prvy rok presne 5 dni... raz mala crevnu chripku (a my s nou) a tri dni sople, co som ju nechala doma, lebo som bola tiez prechladnuta.

jabaag
12. sep 2010

S prvou dcerkou som problém so školkou nemala zobrali ju hned od septembra a ja som hned nastúpila do práce,ale s druhou mám velký problém teraz má 2,5 roka a hoci naša školka je pre deti od 2,5 roka tak mi ju nevzali a hned na zápise mi povedali že mi ju nezoberú ,potom zmenili názor a povedali že ak sa zamestám...to žijem sama s dvomi detmi ich otec ne ne kašle a ja som sa potrebujem zamestnať,ale hlavne že zobrali deti ktorých rodičia su doma to im nevadí