Práca a život po pandémii

21. mar 2020

Ahojte ženy, bohužiaľ som zostala doma, som na 65%. Lenže čo bude potom? Ako to bude s prácou, myslíte, že o prácu bude boj? Som z toho strašne v strese, ako všetko poplatím, z čoho budeme žiť.
Čo si myslíte, rozbehne sa to? Alebo budeme bojovať o prežitie?

basullinka
21. mar 2020

Bude to ťažké. To je jasné už teraz, este pred koronou to vyzeralo na krízu a teraz to bude ešte horšie. No ale uvidíme, netreba panikáriť, teraz treba mysliet na zdravie, aby sa to neširilo a potom uvídíme, čo bude. Ja verím, ze to vsetci zvladneme 🙂

autor
21. mar 2020

@basullinka To mi je jasné, bože skončím na ulici. Nemám úspory. Neviem čo budem robiť.

basullinka
21. mar 2020

Netreba panikarit, tym si clovek nepomoze. Kazdy mame blbu situaciu a je na nas ako sa k tomu postavime. Ale stresom a panikarenim si nepomozeme

autor
21. mar 2020

@basullinka Viem, len som z toho v riti, keď nebudem pracovať, nebudem mať peniaze a nebudem mať z čoho platiť účty, mne reálne hrozí, že skončím pod mostom

marca12
21. mar 2020

Byvas v podnajme? Si sama alebos detmi? Alebo mas hypoteku?

autor
21. mar 2020

@marca12 Bývam v podnájme, deti nemám, starám sa len o seba.

c_est_la_vie
21. mar 2020

Zavisi od segmentu, regionu a pozicie, na ktorej pracujes ( nasa firma stale prijima ludi na nizsie i manazerske pozicie). Problem bude v gastre, hotelierstve, sluzbach.

Sikovni ITak, udrzbar, lekar si podla mna najde pracu vzdy.
Kazdopadne, preco sa bojis ze ta vyhodia? A ak mas odrobene, mas narok na podporu.
Pripadne, ked nemas ziadne uspory a si doma- skus sit ruska a predavat, alebo si najdi brigadu v potravinach ( lidl, tesco, billa teraz hufne prijimaju, hoci len na 3 mesiace).

autor
21. mar 2020

@c_est_la_vie Pracujem v automobilovom priemysle. Podporu dostanem, ale tá netrvá večne.

basullinka
21. mar 2020

Za polroka podpory si najdes novu pracu. Staras sa LEN o seba. Nemas zavazky ako dieta. Su pozicie, ktore treba robit stale. Ak nenajdes pracu vo svojom regione, vycestujes. Ten cas doma netrav panikarenim, ale vezmi knihu a zdokonaluj napr. Jazyky nech si atraktivnejsia pre zamestnavatela.

stanulienkat
21. mar 2020

A preco nemas uspory? Kazdy by mal mysliet na horsie casy. Ktore mimochodom prave nastali.

danmag
21. mar 2020

Veď teraz berú do lidl,

dee01
21. mar 2020

@stanulienkat tak asi si nevedela odložiť...zas ked niekto zarobí pár sto eur, tak nečakajme, že bude mať nabuchany účet..blbá otázka

autor
21. mar 2020

@stanulienkat No lebo veľa nezarobim

tslobik
21. mar 2020

@stanulienkat Toto je teda otázka....Nie každý si môže robiť úspory, aj keby akokoľvek chcel.

stanulienkat
21. mar 2020

@dee01 ani ja vela nezarobim a viem,ze odkladat treba. Takze to nie je blba otazka. Blbe je to,ze nema odlozene.

c_est_la_vie
21. mar 2020

@tslobik zavisi od nastavenia. Kebyze som sama a zarobim par sto eur, radsej idem do podnajmu s niekym dalsim/ som u rodicov, ale rezerva musi byt.
Ja ked vidim moje rovesnicky co zarabaju vyrazne menej nez ja, zato nechty, mihalnice a bunda na 150 eur nech nevyzeraju “ako sedlacky” a pritom na konci mesiaca rozmyslaju ako sa najedia za 5 eur, tak ma poraza.

andula2020
21. mar 2020

@stanulienkat lebo nie každý má tú možnosť mesačne si odkladať, rozumieš????

lucia147852
21. mar 2020

Veľký nádych a výdych a prestaň panikarit. Si sama na seba. Na čas vieš zobrať hoc akú prácu len aby si prežila. Ja som teraz musím povedať nastastie na podpore, pretože po rd mi už nedrzali miesto, muž je doma tiež s takým príjmom ako ty. Mame dieťa, hypotéku, úvery... Nesmieme panikarit. A to mame zodpovednosť za dcéru. Úspory tiež teraz nemáme na neviem koľko akurát odstupné co som dostala. Tak hlavu hore a žiadna panika

dee01
21. mar 2020

@stanulienkat to závisí od viacero faktorov, takže asi ked nemá, tak nemá..a v podstate nie toto sa tu rieši...tlieskam, ked si vieš odložiť

tslobik
21. mar 2020

@stanulienkat nie každý ma gelové nechty, mihalnice a pod. Zaplatí bývanie, stravu, lieky, školu - a môže akurát čakať na ďalšiu výplatu

autor
21. mar 2020

@lucia147852 Ďakujem 🙂 No práve toho sa bojím, že žiadna práca nebude, určite by som vzala akúkoľvek len asi bude o prácu boj, toho sa bojím.

maminuska
21. mar 2020

si v podstatne lepšej situácii ako mnoho iných a tvoja výhoda je že nemáš deti zatiaľ. Máš na starosti len samú seba , nebudeš sa pozerat na deti ktorým nebudeš mať dat čo jest.

dee01
21. mar 2020

@tslobik asi tak, preto som písala, že to záleží od faktorov..jasné, ked niekto povedzme býva u rodičov, nemá auto, nepotrebuje na benzín, cestovné atd...tak si vie odložiť...a zase mladé baby sa potrebuju ako tak obliekať aj nejaku kozmetiku občas kupiť, zas si povedzme tak ako je....

autor
21. mar 2020

@stanulienkat No ja teda nem ani mihalnice, nechty a nekupujem si handry každý mesiac. Navyše som bola chorá a práceneschopná istý čas, takže s to nemala ľahké a diaľkovo študujem a štúdium si platím. Tak nemám ako odkladať.

basullinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dee01
21. mar 2020

@stanulienkat tak možno ty nestudujes, alebo ti to platia rodičia...atd, to sa nedá takto posudit...podla seba sudim teba...??

simca06022011
21. mar 2020

Určite sa budú všetci snažiť rýchlo naštartovať... Neverím ze sa budu firmy zbierať mesiace roky z toho... Nabehnú a pôjdu, lebo budu potrebovat obrat aby mali z čoho platiť účty. Jasne niektoré služby pôjdu pomalšie, iné rýchlejšie... Svet a potreby sa nezastavia...

patriciaprizel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenocka12345
21. mar 2020

@stanulienkat rok a pol som fungovala takto - 490 výplata a 160 na cestu = ostalo 330 €, keď počujem ako to , že nemám našetrené , tak mám chuť vybuchnúť 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz