Pozvánka do môjho mesta

jaja1979
13. júl 2021

Ahojte, napadlo mi, keďže veľa z nás necestuje tento rok do zahraničia, mozno chcete navštíviť a podporit cestovný ruch a miestnych podnikateľov návštevou slovenských miest, obci, oblasti... a ich atrakcií... Keďže s deťmi veľa cestujeme po SK, každý rok nájdeme mnozstvo noviniek, kde čo pribudlo, kde sa dá ísť, ktorú atrakciu navstivit... A naopak, častokrát niečo obideme, keďže sme o tom nevedeli...
Tak začnem ja mojim rodným mestom Trenčín.
Tento rok nám pribudol nový vyletny vláčik, ktorý premáva po celom meste a vyvezie vás až do ceresnoveho sadu a k novému vstupu na hrad, kde sa v lete dá príjemne schladiť, či poopekat v lesiku...
https://visit.trencin.sk/turisticky-vlacik-matu...
Samozrejme, hlavnou atrakciou je hrad, zrekonštruované Mierové námestie, Vstup na mestskú vežu priamo z námestia, mala, ale pekná letná plaváreň na Ostrove, kde sa dá kúpať vo Váhu, na Tom istom mieste veľké trampolíny vbudované v zemi, cyklotrasy vedúce smerom na Piešťany, či do Českej republiky, kláštor Skalka rovno nad cyklotrasou: https://putnickemiestoskalka.sk/historia-skalky...
Máme aj letné kino Atrio, kde tparkrat do týždňa premietajú filmy, na Sturovom námestí je fontána s vodnikom a preskakujucou vodou, na Brezine nájdete krasne drevené ihrisko v lese a kúsok odtiaľ Tarzaniu pre malých aj väčších priamo vo vysokých stromoch. Kto má rád historiu, neobíde nápis na hradnej skale, priamo v novozrekonstruovanom hoteli Elisabeth, kde sa dá ísť bezplatne nahliadnuť. námestí je fontána

jaja1979
autor
13. júl 2021

@jaja1979 ďalej je super nové detské ihrisko pri golfovom areáli Hossa šport centrum a mnoho iného. Máme aj zdieľané kolobežky Bolt, tak sa dá všade rýchlo a bez problémov dostať. Najlacnejšie parkovisko pre autá nájdete za mestskou plavárňou pri reštaurácii Koliba. Srdečne všetkých pozývame a budem rada, keď sa pridáte do diskusie s pozvánkou do Vašich miest😊

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomaskovamaminka
13. júl 2021

@jaja1979 ahoj, toto sa tu strati a to by bola skoda. Je tu skupina Slovensko-tipy na vylety.... myslim, ze to by bolo lepsie napisat tam. 🙂