Pozor na podvodníka na Bazoši

david2020
7. mar 2022

Žienky ahojte.
Nikdy by mi nenapadlo,že sa dám tak škaredo nachytať a vždy som bol toho názoru,že JA nikdy v živote by som nezverejnil platobné údaje karty... Lenže čo čert nechcel,dal som sa špinavo oklamať (toto bolo po prvý a posledný krát)... Na Bazoši som zverejnil inzerát,že mám na predaj nejaké veci,chvíľu na to ma cez WhatsApp kontaktovalo jedno číslo,že dotyčný má záujem,dopredu zaplatí poštovné aj kuriéra. Tak som bol rád,že sa mi niekto na inzerát ozval samozrejme... Lenže problém bol v tom,že dotyčný bol akože z Námestova a tak sa ponúkol,že všetko uhradí dopredu,tak ako som spomenul. Ja celý šťastný zo zisku nemal žiadne podozrenia. Poslal mi v správe aj link (akože slovenská pošta) a že mám na to kliknúť a vyplniť ČÍSLO KARTY,CVC a PLATNOSŤ a samozrejme ja idiot som to naťukal,vyplnil a ďalší krok bol "teraz musíte zadať zostatok na vašej karte",čo mi už ale podozrivé bolo a tak som odišiel z toho linku. Hneď na to som na Bazoši videl inzerát a sťažnosť na toto číslo/meno/popis na WhatsAppe,že na foto je dieťa a taktiež som videl screenshoty,teda všetka tá komunikácia odpovedala tomu istému sviniarovi ,ktorý vypisoval mne. Hneď na to som čítal na nete,že dotyčný je známa firma a takto pripravil už ďalších ľudí predomnou o peniaze. Našťastie som si rýchlo kartu zablokoval a utekal na políciu a všetko im povedal,aj konverzáciu a aj ten link slovenskej pošty ukázal a povedali mi,aby som si okamžite zablokoval kartu..... Mal som šťastie v nešťastí,že až tá daná položka "musíte zadať zostatok na účte" v tom linku mi otvorila oči.... Nikdy by som si toto sám o sebe nemyslel, že takto naletím týmto sviniarom a vyvrhelom. Prosím, dávajte si pozor na meno Dávid Kaman a konverzáciu,že všetko dopredu zaplatí,aj poštovné aj kuriéra,potom vám pošle link, ktorý sa tvári ako slovenská pošta a tam si treba naťukať číslo karty/ cvc aj platnosť a posledný krok zostatok na účte. Fakt si dávajte pozor,ako hovorím poučil som sa. Posielam aj fotky, screenshoty konverzácie.

sisa_s
7. mar 2022

Nechcem byt zla, ale kto uz len na toto moze naletiet 🙄 ty nieco predavas a nepride ti podozrive zadavat svoje cislo karty a dalsie udaje? Ved to je uplne proti logike...a este na to vkuse upozornuju

roja01
7. mar 2022

@david2020 peniaze sa nepripisuju na kartu ale len na ucet. Kartu prijemcu penazi k pripisani penazi na ucet vobec netreba.

david2020
autor
8. mar 2022

@sisa_s veď áno,to bola chvíľková debilita moja 😀

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
david2020
autor
8. mar 2022

@zoro9836 už viem,všimol som si to v poslednú chvíľu.....sám sebe sa čudujem,ako mi mohlo IQ tak klesnúť n pár minút 😀

beata_k
8. mar 2022

@david2020 No mas ponaucenie. Drzim prst, nech sa ti nic horsie v zivote nestane. 🙂

david2020
autor
8. mar 2022

@beata_k Ďakujem 💜

beata110
8. mar 2022

@david2020 presne to iste sa nam stalo muz predaval pokazenu telku na suciastky za cca 20-30€ a to iste ze ma zadat on svoje udaje karty. Este ze som bola doma mu vravim si normalny ty predavas a mas dat udaje svojej karty????? Ved to nedavaj nikomu a uz vobec nie nejakemu dementovi cez whats up🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ on mi ani nechcel verit vraj on uz objednal aj kuriera cez gls aj zaplatil vsetko kurierovi poslal aj screeshot o platbe. Hovorim si dobre ked mi neveris aspon zavolaj do gls ci tam naozaj je ta platba. Tak sa aj stalo tam mu potvrdili ze je to podvod odvtedy mi dakuje ze sme neprisli o vsetky nase peniaze a ja ho odvtedy vzdy podpichujem zato. No co ti poviem manzel je taky naivny veri v to dobro lebo sam je dobrak😊 a prislo na moje slova ako vzdy na 99%🤷‍♀️

david2020
autor
8. mar 2022

@beata110 Presne tak isto aj ja som dobrák a vôbec mi nenapadlo,že to celé je klamstvo. Malo by mi byť hneď už podozrivé len to,že tie údaje o karte mám zadávať, lenže ja sprostý som to nejako prepozrel 😀 Našťastie ten krok o napísaní zostatku na účte som už zacítil prúser,takže som okrem toho že utekal na políciu a zablokoval si kartu,dal doma aj facku za to aký som som hlúpy......čo som vždy bol za toho opatrného

beata110
8. mar 2022

@david2020 esteze si sa vcas spamätal a vsetko blokol... a nestihli ti vyprazdnit ucet alebo si poobjednavat cez tvoju kartu. Do buducna opatrne! Zivot je svina a ty bud este väcsia😆

mauduska
8. mar 2022

ja ešte aj keď sa prihlasujem do internet bankingu alebo platím cez net kartou kontrolujem link stránky, či je poriadny ako má byť. Ale to študujem informatiku, takže sa odo mňa bezpečný prístup očakáva 🤷‍♀️

sim_mi
8. mar 2022

Ja este upozornim, ze to nemusi byt konkretne toto meno, ktore vam napise, mne v jeden prisla takato sprava na whatsapp od 3 ludi, vsetko podvodnici, vsetci z Namestova 😁

luccija
8. mar 2022

@david2020 tak ľudia sú nepoučiteľní🙂)ja som pridávala na Bazos a hneď mi prišlo upozornenie o podvodoch už to začali posielať.Aj mne niekto písal z Námestova, ale bolo to na inom inz.portaly

cacianka
8. mar 2022

@sim_mi presne, to sú také vlny. Skúšajú hajzli,najskôr akože u nich v cudzine take nemaju a potom menia že akože píšu od nás, Rudo a Fero z vedľajšieho okresu.
Ťahá sa tu takýto a podobne podvody už pár rokov.
A najmä zamilovaní army amíci 🤦🤦🤦

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beronsche
8. mar 2022

Okrem toho, ze zadavat udaje je hlupost, to nikdy nerobit, este silne odporucam vzdy dokladne skontrolovat prilozeny link! Okrem formulacie, pozor na koncovky a spravne napisany nazov, napr. zvyknu byt prehodene pismena, ci jedno pismeno navyse.
Slovenska posta nebude mat adresu posta-sk.id

A institucie nikdy neziadaju o doplnenie osobnych udajov takymto sposobom.

liz_lemon
8. mar 2022

@david2020 tento typ podvodu uz funguje min. rok

cacianka
8. mar 2022

Poniektoré ženy sa vynašli - na žiadosť o údaje pridali logo polície. V mihu zmizli a zablokovali sa hajzli

gelory
8. mar 2022

@liz_lemon nooo mozno aj viacej ale tak ako nikdy by som takto udaje proste neposkytla. Uz som mala tu cest, ze ma takto kontaktovali, no hned mi tak povediac blikla kontrolka

00momo
8. mar 2022

Ja som mala to isté len ja som nenaletela. Dala som na bazos danú položku po vianociach a o týždeň na to sprava cez mail ze dotycny to chce a tiež ze posle na druhy deň kuriéra. A ja ze trosku divné lebo vychadzala nedeľa a nový rok. A ja ze ok nech pošle kuriéra a trval na tom aby som klikla na jeho odkaz a vyplnila udaje o karte.... A som ho odbila ze to je podvod kurier nejazdi v nedelu a iz vobec nie na nový rok. A už sa neozval

karolinakr
8. mar 2022

Ja som si dala na fcb Hoaxy a podvody policia Sk a tam jednu dobu dost frčalo, kazdy den davali prispevky s tymto druhom podvodu..Ked im to pošles, možno to uvrrejnia..Teraz Ukrajinu a Putina skór riešia

alenamihal
8. mar 2022

Ja hned takychto ludi posielam do riti !!! toto uz fugnuje "posta kurier" uz dost dlho a ludia nato skocia!! v zivote som neposlala a neposlem cislo uctu,ani svoje rodne cislo atd koho nepoznam. a zvlast v tejto dobe.ludia su prasce,nezalezi koho oseru,ci starsich ludi ,alebo ludi ,co nemaju ani na chleba,mne je na grc z takych ludi a hned ich posielam do certa a karma si ich najde ...prajem to takym bastardom !!!

katuska5909
6. apr 2022

Dobry den, a ako to cele dopadlo? Ak s tym maju viaceri skusenost, nahlasil to niekto na policii?
Policia upozornuje v rubrike "hoaxy"... A robia s tym nieco? V dnesnej multielektronickej dobe, kde sa da zistit nasa el.stopa za minutu... Mam rovnaku skusenost a som velmi nahnevana, ze ten clovek toto moze robit cestnym ludom a kolkych dokaze okradnut...

katuska5909
6. apr 2022
mamka34
6. apr 2022

@david2020 ďakujem za info.

kinderzwillinge
6. apr 2022

Podla mna je fajn, ze @david2020 zalozil tuto temu /konecne nieco zmysluplne/, lebo aj ked sa o tom type podvodu hovori uz rok a mozno viac, ludia v navale stastia a emocii, ze hura zbavim sa veci a budem mat nejaku tu korunu na prilepsenie vobec nepremyslaju.
Ja mam tiez inzeraty na strankach a cislo mam bud zakryte /bazar.sk/ alebo vymyslene nerealne /bazos.sk/ a nemozu ma otravovat podvodnici.

katuska5909
6. apr 2022

@david2020 A co policia? Prijali "oznamenie"? Vysetruju to?

david2020
autor
6. apr 2022

Keď som bol hneď v ten večer na polícii,tak som ukázal celú konverzáciu a sami mi povedali,že to je známa firma a každú chvíľu im niekto naletí. Tiež iba som mal iba zablokovať kartu a už viac sa nebaviť s tými prasatami. Bolo mi povedané,že môžem ostať na polícii a spísať protokol,ale musel by som čakať dve hodiny,lebo riešili nejaký prípad. Odišiel som a hneď zablokoval kartu,mám pokoj.

karolinakr
6. apr 2022

Este mi lenpovedz ako si si rychlo kartu zablokoval? volal si do banky hned ti to zdvihli nemusel si hodinu cakat na telefone?

karolinakr
6. apr 2022

" musite zadat zostatok na ucte" aby vedel kolko ma vybrat? ci on si vlastne len kupit moze nieco za to? policia ho nevie vystopovat, ze na aku adresu mu dojde tovar? nechapem, preco to ma policia v paži riešiť