Pozor na maminy, ktoré sú akože vo finančnej tiesni

2jana5
28. nov 2011

mile maminy upoornjem vas na mamiu pod nickom...milucka111...pisala i ze jej deti nemaju co nosit,c by som neposlala vvecicky a vianocne ozdoby..ja ze ok..poslite mi adresu...pani je z Malčic...volala som jednej znamej ,ktora je zhodouokolnosti odtial...tak pani vyvaza deti do skoly autom,plati internet..peiaze oim vraj nechybaju..maminy ak sa vam niekto takyto ozve.nech vam osle adresu a vy si ho overte cez obecny urad..ja rada pomozem,ale niekomu kto to naozaj potrebuje.nie kto vyuziva dovercivych ludi..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jarunka111
28. nov 2011

@2jana5 no pekne 😖 a už som to tu niekde dnes písala a teraz sa mi to viac - menej potvrdilo, že tí, ktorí sú naozaj v tiesni si o veci takto nežiadajú 😕

2jana5
autor
28. nov 2011

@jarunka111..vela maminiek pomoze..ale naozaj..ak chcete pomoct,najprv si overte komu pomahate...

anjelicek26
28. nov 2011

@2jana5 - ja posuvam rada vecicky po detoch dalej, ale kamoskam, babam co poznam, inemu nie. Na internete su kadejake historky a tolko krat sa mi potvrdilo, ze to bola loz :( Uz nemam chut na to.

adriana7
28. nov 2011

veď tá "pani z melčíc" je tu už známa firma...písali to maminy v téme skúsenosti s predávajúcimi na mk 😒 😠

stardust
28. nov 2011

podla mna, kto je v nudzi, najde si cestu sam k charitativnym organizaciam. Ten, co sa otala, asi pomoc nepotrebuje.

traktor
28. nov 2011

ak chces pomôct over si to na obecnom urade, ak nie a sprava ta obtazuje, oznac ju, admin sa uz o to postara..

rainbow0508
28. nov 2011

@jarunka111 Taki maju svoju hrdost...a snazia sa zo vsetkych sil si to riesit, kolko sa len da...nevyplakavaju...vzdy sa da najst nejake riesenie...nielen zobronit tu...aj ja som to zazila...zobronili a neboli na tom tak zle...

jarunka111
28. nov 2011

@rainbow0508 veď to, aj by som pomohla a nepotrebujem sa s tým "chváliť", ale zase vidieť, že som vlastne v skutočnosti nepomohla, lebo to dotyční ani veľmi nepotrebovali, tak to by ma dožralo 😠

benne
28. nov 2011

@adriana7 len jedna vec, Melčice - západné Slovensko, Malčice - východné Slovensko... aby tu z toho nebol mišung 😉

adriana7
28. nov 2011

@benne , aha, a ja že to preklep, vidíš, dcérin zemepis si otvorím 😉

rainbow0508
28. nov 2011

@jarunka111 Ved to...clovek sam dnes nema len tak na rozhadzovanie kadekomu. My sme tiez davali nejake vecicky prec. Sice cakame o 5 tyzdnov dalsie, ale pri prvom lapajovi sa nam tolko nazbieralo, ze ten druhy toho tolko potrebovat nebude...a dalsie neplanujeme. A pri prvom (kedze nam cely cas tvrdili, ze bude dievcatko) sa nam nazbierali aj ruzove vecicky, bolo co posuvat...ale urcite som si dala vzdy bacha, komu a kde to posuvam. Mala som aj ja jedne zaujem...ta zena vykreslila taku situaciu, ze keby fakt tak zila, mala by to horsie, ako kdesi ludia v Kalkate. A nakoniec, ked som sa pytala na OU v tej dedine, tak z toho vysvitlo, ze je to uplne inak. Co uz...
Taki len zneuzivaju nasu naivitu. Ved kto by si dovolil zhadzovat sam seba a zobronit. A pritom aj ja si hovorim, ze by sa mi este kadeco zislo pre drobca...ale ked nebude, svet nepadne...obcas to netreba riesit. I ked fakt niekedy pukam zavistou, ked tu vidim tie albumy, ze "pre nasho maleho..." a pod. Ale ten drobec aj tak potrebuje zo vsetkeho najviac len rodicovsku lasku...to najviac oceni. To ostatne je druhorade.

jarunka111
28. nov 2011

@rainbow0508 to ja ani nieže pukám závisťou, ale skôr ma napadne, že všetko možné aj nemožné, potrebné aj nepotrebné sa dá zohnať, keď nechýbajú peniaze. Nehovoriac o tom, že kooopec vecí tie deti nevyužijú, len my rodičia máme takú potrebu, lebo potreby detičiek (aspoň tých najsammenších) sú úplne na inej úrovni 😉

adriana7
28. nov 2011

baby, inak ja som takto doteraz pomáhala ľuďom, čo si síce nepýtali, ale vedela som, že moja pomoc pomôže...a poznali sme sa osobne...asi by sme mali pomáhať ľuďom zo svojho okolia...a potom aj tie panie v hmotnej núdzi v melčiciach aj v malčiciach nájdu svojich dobrých susedov...

rainbow0508
28. nov 2011

@jarunka111 Ved to...videla som tu album, kde tusim 4 rocna dcera mala satnik taky, ze ani my traja doma dokopy nemame tolko, co ona sama. A myslim, ze je to zbytocne...co uz... 😉

rainbow0508
28. nov 2011

@adriana7 Tak s tymto sa da len suhlasit....staci otvorit oci a clovek nemusi riesit nikoho kdesi daleko.

2jana5
autor
29. nov 2011

@benne malčice..

benne
29. nov 2011

@2jana5 to bola moja pointa, dik, ale ja zemepis ovládam 😅

2jana5
autor
29. nov 2011

@benne preac..nechcela som urazit 🙂 🙂 🙂 🙂

benne
29. nov 2011

@2jana5 nejako to rozdýcham 😅 😀 😀

lucka1987
29. nov 2011

ja mam skusenosti skor take ze mamicky, ktore by aj pomoc prijali.. tak im je hlupe ju ziadat od druhych a su natolko pokorne ze ked cloveka nieco napadne im dat s radostou to prijimu, ale oni sami neziadaju...

benne
29. nov 2011

@lucka1987 ja poznám také, čo samé toho vela nemaju a ešte aj tak dávajú dalej.. a nezverejnuju to ani na FB ani na konovi že aký maju dobrý pocit, jednoducho idu, daruju a funguju dalej, akoby nič 😉

lucka1987
29. nov 2011

@benne asi tak nejako.... staci im malo a su skromne... neznasam inzeraty typu.. darujte mi nieco som v zlej fin. situacii.... to si aj ja mozem podat inzerat... potrebujem darovat XY paliet itongu, lebo stavame a akosi nam chybaju financie. zn. pomozte dobry ludia 😀 😀 😀 😀

benne
29. nov 2011

@lucka1987 kebyže dopíšeš, že si po povodni, tak kdesi v pivnici mame pol ytongu a pošlem.. ale takto, ts ts.. neviem, neviem, či si dosť "v biede" 😝 😀 😀 😀

lucka1987
29. nov 2011

@benne 😀 😀 😀 hmm my este nemame ani zaklady.. len povolenia sa vybavuju... takze anineviem ci bude inong ci heluz ci co.... a ciment nemate? alebo trochu zeleza. to sa isto zide 😀 😀 😀 😀

benne
29. nov 2011

@lucka1987 4 dosky plávajúcej podlahy a 2 kachličky, jedna platna sadrokartonu.. a .. ty, ani neviem viacej, ale už asi odpočujeme od temy a zachvilu nás budu porúčať na modrastrecha.sk 😅

lucka1987
29. nov 2011

@benne vies co? berem.. sak secko sa zide.. co je doma to sa rata.. ked nevyuzijem tak to dalej predam na bazosi 😀 ok idem ja spat uz... heh zajtra kontrola po 600 nedeli... tak majte sa tu pekne 😉 a bacha na tie ô uplakane socialne pridady " 😉

2jana5
autor
29. nov 2011

ja len chcem este podotknut,ze taka mamina(mozno nie vsetky),ktora to naozaj potrebuje sa to aj hadam hanbi napisat..ak mam pomoct,tak zanesiem veci do azyloveho domu...tam to naozaj potrebuju...

renette
2. dec 2011

@2jana5 mne pisala domina17 a ked som sa jej pytala odkial je, tiez napisala, ze z Malcic. Asi je to ta ista. Odkazala som ju na charitu v MI.

renette
2. dec 2011

@rainbow0508 ved malemu babu je jedno, ci ma dupacky zo sekaca, alebo od Armaniho 😀

renette
2. dec 2011

@lucka1987 to v prvom rade. Ale ak je na tom tak zle, tak asi doma nema internet, aby ziadala pomoc takouto cestou.