Poznáte nejakú sobotnú strednú školu?

lucadra
11. okt 2011

Neviete náhodou pls niekto o nejakej strednej škole, ktorá má vyučovanie len v sobotu, alebo čo najviac e learningom?
Pozerala som akadémiu vzdelávania, no tá cena je nenormálna. Radšej ostanem bez školy ako platiť tolke peniaze.
Neviete niekto o niečom?

len.petra
13. okt 2011

@lucadra Nepíšeš, o aký typ strednej školy máš záujem, ani v ktorom meste. 😒
Ak si potrebuješ dorobiť maturitu externe v Bratislave, odporúčam http://www.ipgymnazium.sk/ , na vyučovanie prídeš 4krát za školský rok (4x piatok poobede a 4x sobota celý deň), takže dokopy 8 dní, čo je skvelé. Cena je 500€ za školský rok. Maturita sa dá zvládnuť hravo. Mám s touto školou osobnú skúsenosť a už som v treťom semestri na Výške 😵

lucadra
autor
13. okt 2011

@len.petra Ahoj, ja mám záujem o hocijaký typ strednej školy, ktorá takúto možnosť ponúka.V meste? To je jedno, bárs by som dochádzala aj na opačný koniec, len aby som vyštudovala. Ale bratislava je super. A niečo také ako obchodná akademia alebo gympel je super. Pozerala som tú stránku, no ja nemám vyučný list ani. a je tam možnosť rozdielových skušok, ale ja sa nenaučím učivo pre tri ročníky. Asi to zle chápem? A 500 eur je ozaj super, to nie je až tak vela. No škoda, že su tam aj tie piatky, pretože ja ozaj netuším kde by som dala malu. Kamošky až tak nemám a dať ju k opatrovatelke, prilezitostne, za 5 eur na hodinu, tak to dakujem pekne. ☹ ☹

ivka225
13. okt 2011

Dúfam, že strednou skončíš. Obchádza ma hrôza pri pomyslení na lekára, ktorého medicína nezaujíma a bolo mu jedno, akú školu vyštuduje, len nech má nejaký papier.

janulkan
13. okt 2011

http://www.stredne-skoly.sk/odbory/ tu si naklikaj co ti najviac vyhovuje a podla toho sa rozhodni 🙂

lucadra
autor
13. okt 2011

@ivka225 Haha, veľmi vtipné. Ja chcem študovať najlepšie bud obchodnu akademiu alebo gympel, alebo niečo tak všeobecne zamerané, ja veľmi dobre viem, čo by som chcela v buducnosti robiť, takže niečo také ako obchodná akademia, ktorá nie je konkretne na nič zamerana je fajn. Lenže je veľmi ťažko nájsť niečo, čo by mi časovo vyhovovalo. A môj sen bola účtovníčka alebo ekonomka, no k tomu sa ja nedopracujem asi.
A na administratívnu pracovníčku v jednej nemenovanej firme, mi stačí maturita a štátnica z angličtiny. Takže ja zháňam maturitu na nejakej škole obchodu alebo podnikania, chcem sa učiť, chcem študovať, no nemám časové možnosti a neviem nič také nájsť.

lucadra
autor
13. okt 2011

@janulkan No dakujem, tam mi nič nenašlo. Teda našlo, dve školy, jedna nejaka kozmetička, čo nepripada do uvahy a druhá nejaká počítačová, čo ma absolutne nezaujíma. ☹

sisaha
14. okt 2011

@lucadra tak celkom ti nerozumiem, dochadzala by si kvoli skole kludne aj na koniec republiky, ale piatky ti nevyhovuju, lebo platit niekomu 5 eur na hodinu je vela. A keby si nemusela chodit piatky, tak dieta das kam, keby si musela cestovat povedzme 200 km? co sa tyka tej sukromnej akademie, nemusi ovladat ucivo 3 rocnikov..oni maju zrejme na mysli rozdielove skusky z matematiky a slovenciny..Zavolaj si tam a zistis..

mamabiba
14. okt 2011

ja som chodila na škola popri zamestnaní na obchodnú akadémiu na Dudovej ulici v Bratislave, ale to už je takých 10 rokov...skús sa informovať tam. Mali sme to 1x do týždňa, na záver pol roka sme mali normálne skúšky. Držím palce ...

janka0007
2. apr 2012

@lucadra Ahoj,vidim ze tema je este z minuleho roku,ale chcela som reagovat,neviem ci uz si niekde prihlasena,ale ja chodim v Blave na obchodnu akademiu,vyucovanie piatok,sobota,a zameranie je ekonomicke..Teraz budem koncit 3.rocnik. A mam spoluziacku,ktora tiez nema vyucny list,takze najlepsie je spytat sa rovno riaditelky,ze ako to vlastne je s tym vyucnym listom.Ak mas teda este zaujem.

zkbuba
1. okt 2015

@len.petra
Ahoj,mohla by si mi poskytnut viac info ohladom IP,dakujem 🙂

carmenbb
11. okt 2015

Ahoj,ja osobne som si robila na Akadémii vzdelávania teda súkromnú školu celé 4 roky.Cena bola 400€ ročne.Konzultácie raz mesačne v sobotu a následne skúšky druhý mesiac,aj z viacerých predmetov naraz,skoro ako Vš.Tak ako určí riaditeľ.Pokiaľ chceš vedieť viac,pokojne mi napíš 🙂

carmenbb
11. okt 2015

@zkbuba ahoj môžeš kontaktovať aj mňa pokojne ak máš záujem....dám informácie na mail md.altais@gmail.com

andrej2256
9. apr 2016

dobry denchcel by som vas poprosit o radu ja som zo sukromnich podmienok nedokoncil strednu skolu a mam 19 rokov achcel by som viucni list pocas prace v odbore kuchar prosim poradte mi daaku nocnu skolu dakujem 🙂 🙂

kostricka134
4. okt 2016
kostricka134
4. okt 2016

Reagujem na to co píšete k tej skole. Mozem poprosiť o blizsie informacie.?

carmenbb
15. okt 2016

kostricka134 základné info som uviedla vyššie,čo konkrétne by Ťa zaujímalo?

aknifif
18. sep 2017

Ja tiež potrebujem poradiť. Som 3-krat na materskej tiež chcem mať nejaký papier kvôli práci. Keď som prvýkrát otehotnela, chodila som SOU post a telekomunikácie...
Do školy môžem chodiť len cez víkendy keďže muž chodí do zahraničia pracovať.
Ktorá škola by bola najrýchlejšia, najlacnejšia a samozrejme nech to je už aj s maturitou. Dakujem

oskvarka
2. máj 2024

@lucadra neviem či je to ešte možné ale môj otec študoval dialkovo popri zamestnaní v Bratislave strednu geodeticku. Ale nechodili v soboty ale kazdy druhy utorok na cely den. Zamestnavateľ ho v tom podporil.

oskvarka
2. máj 2024

@andrej2256 znama studovala kuchara dialkovo v Žiline Ja by som si vygooglila školy a zavolala a spytala sa .. ;)