Poznáte ľudí z Apoštolskej cirkvi?

gennara
16. okt 2014

Ahojte. Chcem sa spýtať tých, ktorí majú skúsenosti s touto cirkvou, čo presne sú. Je to sekta? Oficiálne viem, kam sa zaraďujú, ale ako to je v skutočnosti? Videla som pre mňa dosť hrôzostrašné videá nejakého obradu "vkladania rúk" a tí ľudia sú v tranze a odpadávajú... Moja kamarátka sa k nim dala a vôbec ju nespoznávam. Príde mi ako úplne vytretá. Tvrdí, že dostala v tejto cirkvi dar jazykov, modlí sa v nejakej hatlanine, sama pritom nevie, čo vlastne pri tom hovorí. Pôsobí to na mňa ako z filmov o exorcistoch. Presne takto mumlú v rôznych hatlaninách tí posadnutí ľudia. Navyše ma úprimne ľutuje, že nebudem spasená, lebo mi chýba milosť. Čo vlastne toto náboženské spoločenstvo je???? Predtým to bola úplne v pohode baba, skvelá kamarátka, teraz je z nej úplne iný človek :(

hviezdicka111
16. okt 2014

@gennara podla mna je to sekta...ale napis ip..nejdem takto pisat viac

ouwecka
16. okt 2014

Sekta to nie je ale tvoja kamaratka sa podla tvojich slov nesprava ako ma..

aicha15
16. okt 2014

je to odnož evanjelickej cirkvi, mala som spoluziacku z tejto cirkvi, bola velmi dobrosrdecna ale asi tak normalne, niekedy aj katolici alebo evanjelici su dobrosrdecni, a co viem o tejto cirkvi tak sa mi zda ze aj ked maju svadbu tak mozu tancovat iba na krestanske pesnicky ale to si nie som ista na 100%

le4
16. okt 2014

Ahoj, podla mna to s tymi jazykmi maju dopletene, ved podla biblie apostoli, ked dostali dar jazykov, tak im cudzinci rozumeli, boli to zrozumitelne reci a nie hatlanina.. Myslim, ze niektori z AC mozu byt krestania a niektori nie... Nikdy som sice v AC nebola, ale poznam ludi, co tie zbory navstevovali. Nie som z veriacej rodiny, ale uverila som v Boha, som protestantka ak to tak mame nazvat, lenze v tom tzv. protestantizme sa nachadzaju rozne skupiny, aj nezdrave, a tiez ma nejaki ludia tymto na zaciatku poplietli, ale postupne sa mi to vyjasnovalo, ze je to hlupost.... Clovek predsa musi rozumiet svojej modlitbe... :D v sv. Pisme sa tiez pise, ze na zhromazdeniach krestanov ma byt poriadok a zrozumitelnost aj pre tych, co su neveriaci, ak mozem parafrazovat... Takze tieto veci by som ako krestanka oznacila za divne a nebiblicke. Zaroven verim, ze clovek je ospravedlneny z milosti vdaka Kristovej obeti, a nie zo skutkov, lebo skutkami nikto pred Bohom neobstoji.

mima4
16. okt 2014

@gennara
nie je to sekta, ale normalna cirkev, aj so svojimi chybami, poznam vela "apačov".
a čo sa tyka daru jazyka, poznam taktiez vela ludi z roznych cirkiev, ktori tento dar maju... je to dar Ducha Svateho. Niekto prorokuje, niekto hovori v jazykoch, niekto vyklada, niekto uzdravuje, niekto vyucuje... toto su vsetko biblicke veci

mokion
16. okt 2014

@le4
@gennara - suhlasim s @mima4 tiez poznam vela apoštolákov či acečkárov alebo apačov, ako bolo hoe spomenuté. Je to evanjelikálna cirkev (nie evanjelická) a tiež letničná (Letnice - čas zoslania Ducha Svateho).
Chyby sa robia všade, ziaľ. @le4 má pravdu - no dovysvetlím - skutky apoštlov hovoria o neznámych jazykoch, keď apoštoli hovorili im neznámym jazykom, ale zrozumitelným pre cudzincov, aby chápali zvesť. 1.Korintským 14 kapitola hovorí o neznámych jazykoch, ktoré sú urcené na osobné modlitby k Bohu - moj duch sa modli (14vers). Tieto treba pouzívať v zhromazdeni, ak je tam niekto s darom vykladať. Inak to nemá zmysel. Pretoze vers 23 presne opisuje, co sa stane, ked niekde v zhromaydeni robia to, co známa@gennara - "neveriaci a prostí povedia, ze sa zblazili" Tento druh jazykov je len medzi Bohom a modliaci sa. Kamoska je asi cerstvý clen AC, viac nadsena ako rozmyslajuca 🙂

lenka_novakova
17. okt 2014

@gennara ...treba začať čítať Božie slovo , pretože ak ho nečítaš ako vieš čo je pravda , čo je lož . ja ako bývala katolíčka by som bola tiež zaskočená keby mi kamoška začala hovoriť v jazykoch , presviedčala ma o tom že skrz Máriu nieto spasenia , verila by že modlitou môžem byť spasená...tiež by som si myslela že je asi pomjatnutá a vošla d sekty ...lenže to tvrdili aj o Ježišovi že je v sekte , že nieje v poriadku , tiež ho farizeji a zákoníci odsúdili a prenasledovali... ACčkari , Apoštolská cirkev je cirkev ktorá číta Božie slovo verí mu ...a nazanáša tradície ... ja ja patrím do Apoštolskej cirkvi ...skús sa tam ísť pozrieť , budeš počuť Božie slovo

vavrenka
17. okt 2014

@gennara apostolska cirkev nie je sekta, toho sa nemusis bat 😉
tvoja kamoska zazila nieco velmi silne, zrejme nielen duchovne, ale aj emocionalne, takze zrejme bude trvat nejaky cas, kym trosku "vytriezvie" a dokaze ti beznou - nie nabozenskou recou vysvetlit, co preziva 😉 , daj jej cas.
poznam tento stav. pred rokmi som bola v podobnej situacii ako ona, mohla osm posobit na ludi ako "vytreta" a aj som na niektorych tak posobila, ale ako som viac spoznavala Boha, zacala osm chapat, ze on presahuje vsetky denominacie a aj nase predstavy o tom aky je, kto bude a kto nebude spaseny.. 😉
inak, takto nadsenych ludi pre vec najdes aj medzi katolikmi. napr. moja svokra. ta snad presne vie, kto bude a kto nebude spaseny. pdola toho, ci chodi do kostola a pristupuje k sviatosiam.. hm... a ma tiez dar jazykov- modli sa v tej "hatlanine" a ma vraj dar uzdravovania atd... takze to nie je o apostolskej cirkvi, ale o ludoch a ich pociatocnom nadseni. a kazde spolocenstvo ludi ma svoj slovnik, castokrat nezrozumitelny pre ludi zvonku, co je teda niekedy na skodu. Tej kamaratky sa spytaj, ze odkial vie, kto bue a kto nebude spaseny, ze odikal vie, co sa deje v hodine smrti, pri procese umeirania.. ci si mysli, ze Jezis Kristus dava sancu iba tym, co ho za pozemskeho zivota prijali ako svojho spasitela... no, majs kamoskou trpezlivost a hlavne- vela sa s nou rozpravaj, aby neuletela zbytocne do extremu. a posledne- milost potrebujeme vsetci! nei len ti, ktori jezisa nepoznaju!!!!

nika_23
13. nov 2014

Ahoj. Môžem ti podať svoju osobnú skúsenosť- chodila som istý čas s chalanom, ktorého rodina patrila medzi "najvyšších" v rámci týchto "zborov" (nevravia že idú do kostola na omšu, ale na zhromaždenie do zboru). Najprv mi to nedochádzalo, však zaľúbenosť, ružové okuliare a tak, ale s odstupom času to vidím inak... istým spôsobom je to sekta, aspoň pre racionálne zmýšľajúceho človeka. A tak ako aj ostatné sekty, záleží od toho, nakoľko si takýchto ľudí pripustíš k telu. Rovnako ako sa tam môžu nájsť v pohode ľudia, sú tam aj takí, ktorí to berú až nezdravo-fanaticky vážne, a práve s takým som chodila. Časom mi došlo, že mu išlo hlavne o to nalákať ma k nim, akože "náhodné" pozvania ku nim na víkend práve v čase ich evanjelizácií (tam k sebe naberajú nových ľudí, resp sa snažia ich "nenásilným" spôsobom presvedčiť že práve len tá ich cirkev je jediná a správna). Bola som súčasťou aj toho ich "uzdravovania" keď ich vedúci či čo, ľudí zvolával k sebe dopredu a akože ich svojimi rukami uzdravoval a oni sa pritom knísali zo strany na stranu alebo si čosi mrmlali a boli ako v tranze, vrak sa tým zbavovali diabla v sebe. Keď sa jeho mama dozvedela že si našiel dievča, ktorého nie je ich súčasťou, vraj hned začala pochybovať či to bude fungovať, že sme vraj "zo sveta" (tak volali tých ktorí nie sú v ich cirkvi, a teda z iného sveta). Jednoducho, ak by som s ním raz chcela tvoriť pár a mať rodinu, musela by som prejsť k nim, inak to vraj nebude fungovať...a takých zážitkov by som vedela napísať viacero. Napr. pripisovanie zdravotných problémov pôsobeniu satana (jeho synovec mal problémy s nohou či kolenom, samozrejme to spôsoboval diabol alebo satan, ktorý sa ho chcel zmocniť-podľa nich).... A to ani nevravím o tom, že naše osobné záležitosti stále diskutoval s ich vedúcim-pastorom, či duchovným...Mať tak vtedy dnešný rozum, tak by som ten vzťah ukončila skôr ako sa začal.
ALE ako vravím, toto bol extrém, možno tí obyčajní ľudia, ktorí si tam sem-tam zájdu a neberú to tak fanaticky môžu byť v pohode. Každopádne, to čo sa deje s tvojou kamoškou sa mi normálne nezdá...

gennara
autor
14. nov 2014

@nika_23 Ahoj. Dakujem ti za odpoved. To s tym diablom pouziva casto aj moja kamaratka. Vzdy, ked sme sa mali dohodnute stretnutie, mi nieco do toho prislo, raz praca, druhy raz choroba. A ona mi vtedy povedala, ze to diabol medzi nas kladie prekazky, lebo nechce, aby som pocula od nej svedectvo o Bohu a jeho milosti. Ja ked som zakladala tuto temu, som velmi chcela nieco urobit, pomoct jej, aby sa opat stala tou dobrou a spravnou zenou, akou bola. Ale uz som to vzdala... To sa vazne neda proti tomu bojovat. Zvlast, ked posudzuju ludi podla toho, ci maju milost alebo nemaju. To by ma velmi zaujimalo, odkial beru tu istotu, kto bude a nebude spaseny.....

lienka959
14. nov 2014

@aicha15 s evanjelickou cirkvou to nemá nič spoločné!... ja som evanjelička a apoštolská cirkev je niečo iné... poznám pár ľudí čo tam patria no majú divné názory. ako už bolo spomenuté často hovoria o diablovi... a o milosti, radi odsudzujú ľudí... aj sami medzi sebou... počula som už o prípadoch kedy si siahali na život

nika_23
14. nov 2014

@lienka959 @gennara Myslím, že prave toto oni radi využívajú...ľudí, ktorí su ľahko ovplyvniteľní. Je to manipulovanie ľuďmi. Tiež som v tom čase počula o nejakom mladom chalanisku od nich ktorý sa chcel zabiť-ako inak spôsoboval to vraj satan a diabol v ňom.