Pozemok na chatu - do 150 km od Bratislavy

alfonzia10
20. mar 2021

Dobrý deň, neviem, či som na správnom mieste, ale skúsim to, keďže ste tu žienky z celého Slovenska. Zvažujeme kúpu pozemku na chatu. Rozmýšľali sme nad okolím Martina, ale môžu byť aj iné lokality, ideálne tak do 150 km od Bratislavy - vedeli by ste poradiť peknú lokalitu s peknou prírodou a možnosťou vyraziť si na túru do lesa? Tiež nechceme, aby boli v okolí osady. Ďakujem

deti95060810
20. mar 2021

hm hm... Mt je isto viac ako 150 km od BA.... cca 240 km

jaga18
20. mar 2021

Okolie Novej Bane, Štiavnice, Myjavy... Možno je to niečo cez 150 km, ale tak stále bližšie ako Horehronie, Muránska planina, Slovenský raj...

alfonzia10
autor
20. mar 2021

@deti95060810 ano, viem, ale páčilo sa nám, takže ostáva ako jedna z možností. Zatiaľ si robíme prehľad

deti95060810
20. mar 2021

napíš do skupiny Mt - možno niekto o niečom vie.... popr. nehnutelnosti.sk

engynka
20. mar 2021

My sme velmi dlho hladali okolie NM. take chatove oblasti su Hradok, Horka, Stara alebo nova lehota, potom kopaniciarske su Bosaca, Cetuna, Lubina - kopanice, Stara Tura - kopanice alebo take mensie dedinky ako Visnove, Hrachoviste, Zemianske podhradie, Haluzice alebo potom uz Myjavske kopanice a tam je toho tolko ze sa to ani vymenovat neda. Ceny su vyssie samozrejme lebo je to len 100km od BA a myjavske kopanice maju svoje meno, je tam tazke najst pozemok, chalupu lahsie.
Teraz som videla zaujimavy pozemok v Starej turej aj s kusom lesika aj s moznostou postavenia chaty - drevodomu (alebo ina alternativa uz neviem), cena vsehovsudy 70000€. Ked sme my pozerali rok do zadu tak bol zaujimavy pozemok v Cetune a tiez Vrzavka obe patria pod Bzince pod Javorinou a predavala to obec tak skus mrknut ci este nieco nerozpredavaju.

engynka
20. mar 2021

Este by som mozno trosku zvazila tu poziadavku ze mimo osady - to znamena ziadna elektrika, ziadna voda, plyn kanalaizacia je jasne ze nebude, nie je kanalizacia musis mat zumpu, tym pdom musis mat pristupovu cestu aby tam vyslo auto. Toez problem s ochranarmi kedze taketo pozemky uz byvaju v chrannenych uzemnych pasmach, problem s vynatim pozemku pre stavbu a treba zvazit aj vykradanie. Byt v osade 10 domov ma predsa svoju vyhodu. Ale na to pridete ked to uz budete naozaj riesit. My sme hladali asi 3 roky.

hipuska
20. mar 2021

@engynka možno myslela iné osady 😀

alfonzia10
autor
20. mar 2021

@engynka ďakujem, vymenovala si toho dosť, tak omrkneme 🙂 tymi osadami som myslela skôr, aby v okolí neboli neprispôsobiví. Praveze nechceme byť úplne mimo práve kvôli vymenovanému.

3009
20. mar 2021

@engynka no myslím, že nemala na mysli osady, aby bola na samote, ale osady menej prispôsobivých ľudí.

engynka
20. mar 2021

@3009 @alfonzia @hipuska heeh no ano, to ma nenapadlo ze tieto “osady” 😂😂😂 napr priamo v NM je ich dost ked ides do Kauflandu ale v dedine su skor uz asimilovani. Zopar rodin a vybavene, ziju normalne v harmonii. Tuto na zapadnom slovenksu by som sa az tak toho nebala.
Inak mi to teda nedalo a mrkla som reality po dlhom case a nasla som pozemok vo Visnovom priamo pod cachtickym hradom - to je teda velmi vychytena dedina na vikendove byvanie, inak tam je cca iba 300obyvatelov.

kvetinka2505
7. jún 2021

@alfonzia10 mne sa veeelmi pacila lokalita Sajdikove Humence,to je pri Senici.Je tam golfove ihrisko,jazero,lesy.Teraz tam vyrastlo kopec domov.Ked sme to s manzelom kukali pre dvomi rokmi bolo tam este vela pozemkov na predaj,neviem ako teraz...ale fakt krasna lokalita