Používate na pranie prací gél alebo prášok?

domka1205
14. okt 2019

Ahojte baby, chcela som sa spýtať, čo používate na pranie, doteraz som používala len pracie gely ale vždy sa mi strašne rýchlo minie, periem viackrát do tyzdna...nelejem ho kvantum ale keď davam plnú pracku občas dam viac nech mám pocit že je to riadne vyprate. už dávno som niekde počula,že praci prášok ,,nici’’ pracku, že sa usádza,neviem čo je na tom pravdy, ale nejak som sa toho chytila a nepoužívam ho. O pracom gele som tiež čítala nedávno niečo,že zase obsahuje tuk ktorý sa usadzuje.. Kapsuly som skúšala tiež, ale vždy sa mi tam nejakou záhadou jedna rozpustí😁 a potom od nej aj ostatne navlhnu a znehodnotia sa..čo používate vy ? Niečo čo dlho vydrží, nieje príliš drahé a je efektívne..ďakujem 😊

aventka
14. okt 2019

@domka1205 jednoznacne prasok...u mna ariel, persil alebo cokolvek co ma zaujme v akcii a vo velkom baleni. Gely su teda riadny maglajs...hnus

patka06
14. okt 2019

používam len prášok, gély sa v práčke usadzujú najmä ak sa perie pri nízkych teplotách a pre mňa sú navyše príliš voňavé

bobula46
14. okt 2019

Ja som doteraz používala strašne veľa všetkého (na čierne, farebné, gély, prášok, detský... U mňa lepšie vybavenie ako v DM 😀) teraz používam iba jednu aviváž (cocolino ľalia, taký biely a fakt dám len trošku), palmex prášok - xxl balenie, vydrží naozaj dlho a ešte používam na čierne oblečenie, najčastejšie perwol, ten býva často v akcii.
Tiež som čítala že prášok poškodzuje práčku a verila som tomu kým susede neprišiel opravovať práčku jeden pán (bola v práci tak som mu otvárala ja a kecli sme). Povedal že prášok je lepší, má sa používať ale pri teplotách 40°C a viac. Ale to isté platí aj pre gély. Tie vraj práčku zanášajú omnoho viac, vraj tie trubky, ostanú mazlavé a to je aj častá príčina prečo sa práčka pokazí.
A odporúča občas dať aspoň calgon tak keď nezabudnem nasypem ho 😀

jvlo
14. okt 2019

Prášok, na farebné a biele, gél na čierne a jemné oblečenie

borihh
14. okt 2019

Kapsuly Ariel alebo pri najhoršom gél.. Prášok moc nemám rada

kulumulu123
14. okt 2019

@bobula46

ja pouzivam iba capsule Ariel alebo persil periem 3-5x do tyzdna vzdy na 40'C nikdy ale ozaj nikdy nekupujeme avivaze (obsahuje lanolin a ten vie vyrobit riadny maglajz hlavne ak sa pouziva Vela a casto), do kazdeho prania pridavam miesto avivaze plnu odmerku octu pracku mame 6ty rok a je ako nova nikdy som nemala ziadny problem so zapachom ci cimkolvek inym... Ten ocot aj dezinfikuje pradlo takze nemam potrebu prat na vysokych teplotach okrem toho rozpusta vodny kamen ☺
@domka1205
@domka1205

sissy27
15. okt 2019

@domka1205 dlho som používala gely a nevedela prísť na to, z čoho mi smrdí pračka - tak bolo to z gelov. Vrátila som sa po dlhej dobe k prášku a problém zmizol.
Občas to prestriedam, obľúbila som si kapsule ariel 3v1 kvôli vôni, ale tie používam na uteráky a posteľné, ktoré periem na vyššie teploty a dlhšie programy.
Gel používam špeciálny na športové veci.

rachel36a
15. okt 2019

Striedam...vacsinou gel alebo kapsule, a na veci co periem na vyssich teplotach tak tam praci prasokq

kolieskova232
15. okt 2019

u nas sa perie kapsulami a raz za cas operiem aj klasickym praskom, aby sa mi pracka tak povediac vycistila. niekde som totizto citala, ze by sa nemalo stale prat len s gelom, potom sa zvykne zanasat

lenka2710
15. okt 2019

@domka1205 ja používam na farebne ariel kapsuly, na tmavé gel na tmavé pradlo, buď cocolino alebo perwoll,čo je v akcii 😁 a na biele prasok a keď periem biele dávam aj ocot,vycisti to krásne bubon, neviem či to ma vplyv aj na trubky,bo na ne nevidím, ale bubon aj tu gumu mám vždy čistú a bubon lesklý

domka1205
autor
15. okt 2019

Ďakujem baby, no umna to tiež vyzerá ako v drogérii s tými zásobami, dnes sa akurát chystam do dm tak popozeram aj nejaký ten prášok pre zmenu...a ešte som sa chcela opýtať, tie čo používate kapsuly, dávate vždy len jednu? Lebo keď periem ozaj plnú pracku, mala som občas pocit že je to malo, toho gelu tam je ozaj tak mini😁

kulumulu123
15. okt 2019

@domka1205 vzdy iba jednu ale nikdy nenapcham pracku doplna uplne na doraz lepsie sa pradlo preplacha ked ma ako a Kam aj voda natiect. Vzdy necham miesto aspon na jeden velky uterak doteraz som nemala ziadny problem

ketty251
15. okt 2019

Ja používam len prášok. A ocot miesto avivaze. Ocot dezinfikuje aj na farebné prádlo je lepšie. A vôbec ho necítiť. Gel sa nanasa na hadicu a upchava ju.

adelakom12
16. okt 2019

japouzivam gel, ale neiekdy ked si periem u mamy, ked ostavame na vikendy, ona ma prasok a mam pocit, ze troska silnejsie vonia to pradlo po prasku.. no nevime, musela by som to testovat

borihh
22. okt 2019

@domka1205 ja dávam dve kapsuly

galioska
22. okt 2019

@domka1205 Za mňa tiež prášok, má veľa výhod, lepšie operies prádlo, prevonia lepšie prádlo, prevonia ti miestnosť kde ho skladujes...občas treba práčku prečistiť octom

janko000
9. jan 2021

Ja pouzivam prášok Lanza na bielu bielizen a co pouzivate vy ake prasky na pranie?

ninah1486
9. feb 2022
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

aj gel aj prasok