Použiteľnosť kozmetiky po uplynutí doby spotreby

annabel4
16. máj 2012

Myslite si ze je "bezpecne" pouzivat kozmetiku par mesiacov po uplynuti doby spotreby? Objavila som krem no ten mal "pouzitelnost" do marca tohto roku, nebol vobec otvoreny tak neviem ci ho zacat pouzivat aspon na 2-3 mesiace alebo radsej nech skonci v kosi... Viem ze zvycajne treba kremy pouzit do 6/12 mesiacov od otvorenia, tento zatial otvoreny nebol tak hadam sa "pokazit" nemohol 🙂

annabel4
autor
16. máj 2012

Hops tato tema mala byt vo volnej diskusii, hadam to admini presunu 😉 sorry

monyccka
16. máj 2012

@annabel4 ja osobne by som sa nebala pouzit ho. Ved uvidis, ci ti nebude robit zle.. Pokial je to ale bio-kozmetika bez konzervantov, tam by som ho na tavr uz nedavala. 🙂 moj nazor..

annabel4
autor
16. máj 2012

Je to Vichy ocny krem tak mam trochu obavy, nechcem si posarapatit tvar ale hadam tych par mesiacov nespravi neplechu 🙂 Zaujima ma aj nazor inych, predsa viac hlav, viac rozumu 😉

mummy01
16. máj 2012

@annabel4 radim nepouzivat a vyhodit.Ja by som teda nepouzila,uz som mala alergiu z ocneho kremu a to nebol ani po zaruke a nic prijemne to nebolo.Inak som kozmeticka 😉

edie63
16. máj 2012

ja mam dost citlivu pokozku, hlavne okolo oci, su urcite kremy (ci uz drahe alebo lacne, takmer vsetko mam odskusane), na ktore mam alergiu, ale teraz pouzivam krem na ocne vrasky od doliva, ktory je uz 2 mesiace po zaruke a nic mi nie je. 😀 takze skus a uvidis. v najhorsom pripade ho prestanes pouzivat. 🙂

ajca123
16. máj 2012

@annabel4 ja vše čo je po záruke vyhodim...

annabel4
autor
16. máj 2012

@mummy01
@edie63
@ajca123
Vdaka za nazory 😉

sissy27
16. máj 2012

@annabel4 väčšinou sa uvádza "minimálna doba trvanlivosti", teda doba, dokedy je to určite v poriadku, ale môže byť aj dlhšie... ja by som ho v pohode použila, ak máš obavy, tak vyskúšaj len trošku a uvidíš reakciu... a hlavne kozmetické výrobky sa "kazia" tým, že po otvorení sa do nich dostane vzduch a drobné nečistoty, kým je zavretý a správne uskladnený, tak naozaj mu nemá veľmi čo byť...