Potuchnuté prádlo

caspino
1. jún 2013

Ahojte žienky potrebujem poradit teraz ked je taketo počasie chladno vlhko, v panelákoch nekuria po oprani pradla ked ho rozlozim na susiak na pradlo v byte niektore kusy oblečenia po uschnutí sú take potuchnuté, a pritom ked ich vyberem z práčky po opratí su vonavučké. Uz som to skušala aj na balkone tam to len vlhlo ale neschlo, narabam večne len s prádlom raz na balkon ked pofukuje raz dnu uz som z toho na nervy. Vetram vela popripade nechavam vyklapacku otvorenu, ale nada sa mat nonstop otvorene mam male dieťa. Uz som sa to pokusala prat i bez avivaže a le nic. Po uschnutí to možem oprat znova lebo sa to neda obliect smrdi mi to. 😠
Mamina mi poradila ze mam skusit pridat k prášku ocot kusok ja ocot nemusim, vraj to necitit na prádle a potuchnutie pominie ktosi je to poradil, nemame to vsak otestovane.
Dakujem za kazdú radu vopred

dazdovka
1. jún 2013

@caspino skusila si aj rozlozit pradlo tak, ze povedzme jedno tricko na dve snury (minimalne 4 stipce)? Ked je vlhko vonku a chladno dnu, rozkladam pradlo tak, aby sa nikdy nedotykala latka o latku, chapes ako to myslim... ocot tiez nemam vyskusany, ale nieco na tom moze byt 😕

caspino
autor
1. jún 2013

ano rozkladam ho skusim este viacej dskujem

petraxy6
1. jún 2013

@caspino
@dazdovka aj ja tak rozkladám a ocot skús ani nebudeš vedieť, že tam je 🙂 Len keď ho budeš nalievať 🙂

titiva
1. jún 2013

Ja mam tiez ten problem ,ide mi to na nervy ,ale z pocasim nic nespravime :D

gretka2
1. jún 2013

Ja sice nemam problem s potuchnutym pradlom, ale zato ocot ako avivaz mam odskusany. Davam do nadobky na avivaz ocot, s par kvapkami esencialneho olejceka (vacsinou pomaranc, limeta, alebo citr.trava). A naozaj ocot vobec necitit. Je to ovela ekologickejsie ako klasicka avivaz a aj pracke to prospieva, kedze odburava vodny kamen.

aristka
1. jún 2013

ako píšu dievky.treba to rozložiť redšie,nie nahusto...

janinah
1. jún 2013

mám sušičku a neviem si ju vynachváliť,napr. dnes som dala prať postelné potom do sušičky a o 3 hodky som dávala na posteľ to isté- suchučké a voňavučké 😉

googlinqa
1. jún 2013

tak mne ked nahodou po case zatuchnu uteraky, neostava mi nic ine len dat na vyvarku lebo to su odumrete bunky z tela rozkladajuce sa a pachnuce, co sa pri beznom prani nepreperu a mam po probleme, ale ten ocot no mozno by som to aj vyskusala

janinka444
1. jún 2013

@caspino Tiež som sa tak trápila s tým prádlom podobne ako ty, ale pred 4 mesiacmi manžel kúpil sušičku a je to super vec..ľutujem, že už skôr sme ju nekúpili..je to veľká pomoc..odporúčam všetkým... 🙂

79zuzana
1. jún 2013

Jednoznacne odporucam susicku. U nas je vlhko stale (nie nadarmo sa vravi, ze v irsku stale prsi 😉 ), a tiez som mala problem s tym, ze pradlo som susila v izbe dva dni a potom uz ani nevonalo pekne a bolo take drsne, neprijemne na dotyk. Susicku mam tiez len par mesiacov a lutujem, ze sme ju nekupili skor. Pradlo je suche, vonave a makkucke za hodinku po vyprati. Konecne mam makkucke uteraky ako maju v hoteloch 😉 A tiez to uz nemusim ani zehlit, lebo nic nie je pokrkvane...teda niezeby som predtym nejak extra vela zehlila 😀

caspino
autor
2. jún 2013

hm len neviem kde by som tu susicku dala v cinzaku a pracku so susickou 2 v 1 skor ale mam len trojrocnu pracku a inak bola som sa informovat v elektre a tam mi znamy povedal ze pradlo kt.je oprate aj tak nemoze vsetko naraz do susicky ale rozdelit aspon na polovicu a ze to mi zozerie vela elektriky tak ja neviem a googlinqa to su niekedy veci ako tricka to nemozem dat na vyvarku tam je 30C max na stitku

prasiatko30
2. jún 2013

@caspino susicka sa da postavit na pracku - domupi sa specialna polozka a ide to ja tak uz fungujem so susickou asi 10rokov su niektore veci co do susicky nedavam ale drviva vacsina ide rovno z pracky do susicky a je rozdiel susit zo par kuskov ako celu davku co si naladovala do pracky