Potrebujem radu ako sa konečne zbaviť vší natrvalo😭😭😭

rebekinka
17. jún 2018

Mamičky potrebujem poradiť moja dcéra mi stále nosí vši furt čistíme a keď už je vyčistená tak jej preventívne dávam buď paranit alebo nejaký prípravok proti všiam. No aj tak chyti, už neviem ako si poradiť aby ich to fakt odpudilo😪😪😪som už zúfalá vlásky má po pás a husté poraďte niečo 😉Ďakujem

bobalm
17. jún 2018

Ahoj, u nas v skole toto permanentne riesime... v mojej triede sa to dookola tocilo - poriadne umyt, vycesat(je to makacka a aj ked mi maminky tvrdili, ze odstranili hnidky, ja som vzdy nasla..) a prezehlit zehlickou na vlasy pramienok po pramienku.Takto ich kazda zlikvidovala 🙂 Tak skus, drzim palce!

suzanag
17. jún 2018

Skus pripravok PEDICUL HERMAL,nam to pomohlo a preventivne po kure striekat okolo usi a na zatylok pod vlasy preventivny sprej proti vsiam paranit

obuvbimbo
17. jún 2018

Kamaratka dava do samponu 20 kvapiek cajovnikoveho oleja, vraj ich to odpudzuje.

eva8
17. jún 2018

@rebekinka u nás to bol dlhodobý problém. Pravidelne som používala pôsobenie oleja a vyberala hnidy nielen hrebeňom ale aj rukou. Potom si umyla šampônom. Používala som rôzne značky ale vždy v tej kombináci - olejček, šampón. Doma som vymenila posteľné prádlo (vyvarila) a preprala šaty (tričká, šály), ktoré nosila. Naposledy som použila ELIMAX. Dcéra našla stránku, kde mamičky svojpomocne vytvorili "šampón" NITTY GRITTY. Dá sa to objednať, je to drahé, ale máme pokoj.

rebekinka
autor
17. jún 2018

@bobalm áno vlásky zehlime a opakujem to preventívne 4 tyzdne kým všetko nevykynozim. A každý deň jej dávam preventivne alpu len kolo uši a zátylok a aj tak ich chytí 😭😭😭

eva8
17. jún 2018

https://www.mamazem.sk/nittygritty?gclid=CjwKCA...
to trio sme kúpili, hrebeň je tiež dobrý

eva8
17. jún 2018

a učiteľka na prvom stupni odporúčala obyčajný gél na vlasy, vraj ich odpudzuje.

rebekinka
autor
17. jún 2018

@eva8 mám aj ten hrebeň co ich ma skopat no je to blbosť všetko robím ručne

marika6
17. jún 2018

My sme sa nevedeli zbavit cca pok roka.
Jedna znama ktora prijimala deti do kupelov a prezerala hlavy mi odporucila sledovat hlavu pri zavsiveni pol az trištvrte roka. Takze ja som si kupila hreben za ccs 15e. NITY GRITI. A kazdy den ked prisli zo školy som precesala. Nedavala som uz žiadne chemie lebo im to znicilo vlasy, len som postriekala kondicionerom na suché vlasy od Gliskur . Zo zaciatku par krat vypadla vsa. Ale kedze som pocesala kazdy den. Tak tie vyliahnute nestihli naklady hnidy a s cesanim sa tie hnidy postahovali.

marika6
17. jún 2018

A este ked pocujem ze su niekde vsi mam doma sprej predator na vsi a hnidy. Odpodzuje a zabija. Taky cerveny. Odvtedy mame pokoj s tym hrebenom sa uz vsi nebojim.😊

martul
17. jún 2018

@rebekinka mali sme to isté na jeseň dcera vlasy po pás, bolo mi do plaču co sme sa netrápili umyvali vycesavali celé tyzdne, potom mi rupli nervy kupila som sampon pre psov proti blcham umyli 2 krát potroch dnoch a je pokoj

rebekinka
autor
17. jún 2018

Ďakujem za rady objednala som nitty gritty😮Dúfam že bude konečne pokoj

marika6
17. jún 2018

A miesto chemie vzdy po umyti normalnym samponon dat kondicioner. To sa pitom dobre klze vsi aj hnidy.

antonia08karabin
17. jún 2018

Jaaaaaj u nas dookola bolo to iste az som sa opytala jednej znamej romky ze co pomaha a ono pomohlo a od tej chvile pokoj a to som cistila 3 dievcata z vlasmi po zadok (moje a bratove) zbytocne tolko penazi vyhodenych za vselijake pripravky....noooo takze do misky daj pol flasky kondicionera a plus 1 a pol deci octu...premiesaj a postupne po pramenoch s kefkou nanes...prikryt potravinarskou foliou aby nebol vzduch poriadne..nechat posobit 20 az 30 min..potom pekne z hrebenom na vsi pramen po prameni precesavat a oni pekne budu schadzat.Utieraj do bieleho niecoho a sama uvidis.Neznasaju kysle cize ocot a mastne cize kondicioner uvolni vajicka z vlaskov.Opakovala som to za tyzden 2 krat a potom som vystriekala pre istotu vlasy s paranitom a bol pokoj..Snaz sa co najviac vycesat ozaj lebo prezije jedna a bude stale to iste dookola..Este jedna vec.Davaj pozor co najmenej aby sa dostala ta zmes na kozu hlavky lebo trocha to po case stipe ale moje vydrzali..drzim prsty aby ste sa zbavili.☺

antonia08karabin
17. jún 2018

@rebekinka vyskusala som ozaj vsetko..nevyhadzuj peniaze na tie reklamne somariny ako ja..ozaj toto je lacne a ucinne.

rebekinka
autor
17. jún 2018

@antonia08karabin vyskúšam 😊ďakujem za tip

rebekinka
autor
17. jún 2018

@antonia08karabin kondicionér môže byť hocijaký ?

antonia08karabin
17. jún 2018

@rebekinka hocijaky a nesetri snim..poriadne pramene po prameni aby neostal ani jeden vlasok suchy..pojdu lahko dole sama uvidis..

silvia610
17. jún 2018

Na internete som našla toto:
Proti všiam

1. Na vlasy naneste ústnu vodu, potom dajte na hlavu sprchovaciu čiapku a nechajte pôsobiť zhruba 1 hodinu. Znie to možno šialene, no vši neznášajú silný pach ústnej vody.
2. Po hodine dajte dole sprchovaciu čiapku a hlavu opláchnite pod tečúcou vodou, napríklad klasickou sprchou.
3. Teraz na vlasy pre zmenu naneste ocot. Ten pomáha zbaviť sa vajíčok (hníd). Ocot nechajte pôsobiť taktiež zhruba 1 hodinu.
4. Následne si hlavu opláchnite vodou a umyte bežným šampónom.
5. Použite vyčesávací hrebeň a snažte sa z vlasov dostať von všetky vši, ktoré tam mohli zostať. Už by mali byť aj tak uhynuté, no je dobré ich z vlasov dostať preč.
6. Ak v škole práve prebieha epidémia vší, každé ráno pred odchodom z domu vlasy dieťaťa pokropte trochou ústnej vody. To by malo udržať vši v bezpečnej vzdialenosti. Navyše vaše deti budú celý deň sviežo voňať.

vikinecka89
17. jún 2018

@martul ten šampón pre psov odporučila známej aj kožná, pretože od šampiónov proti všiam pre ľudí sa jej robili ekzémy a tento je vraj jemnejší ale účinnejší. A robí v prostredí kde sú vši pomerne často takže šampón používa pravidelne aspoň raz mesačne 😊

janka.l
17. jún 2018

Ahoj, my sme si týmto prešli cca 2 mesiace dozadu. 9 r. Dcéra doniesla asi zo školy. V lekárni dr. Max mi doporučilu ich prípravok na vši. Naniesla som v sobotu a potom ešte raz. Medzitým som každý deň prechádzala vlas po vlase asi 1,5 hodiny každy deň. Vzdy som našla zopár hnid. Trvalo to asi 2 týždne. Od vtedy máme pokoj. 🙂

tanikka
18. jún 2018

treba všetko vyprať, obliečky, vyčistiť napríklad ak na gauči ležala a podobne...pokiaľ to ale nosí domov z vonkajšieho prostredia napríklad zo školy, zo škôlky tak vy sa môžete aj postaviť na mihalnice bude ich mať stále...

zuzkamargit
30. jún 2018

Vybrat si poriadne silny, kvalitny tea tree olej a kvapkat 10 kvapiek do dlane do samponu preventivne, pripadne aj potriet pokozku okolo vlasov olejom.

mirro
30. jún 2018

@rebekinka u nás zabral iba šampón pre psy , za ostatné boli zbytočne vyhodené peniaze.

simusska
7. okt 2019

.

meluzinaaa
8. nov 2020

Ocot , zabaliť do kúpacej čapice,aj pretriet obočie,na 2 bodky,nestipe to.oplachnut vyfenovat, poodletuje skoro všetko,a je to určite skapate.o pár dní zas, pre istotu ešte raz a hlava je určite čistá.vsetko z lekárne stojí za......proste nezaberá.toto je bez stresu a v pohode.alpa má sklamala.toto mi poradila jedna sestrička na každom,keď som bola zúfalá.skuste.je to pecka.

meluzinaaa
21. jún 2022

@martul ktorý šampón na psy ste použili?ortosan sa už nedá kúpiť a arpalit nezaberá.

meluzinaaa
21. jún 2022

@mirro ktorý šampón ?

martul
21. jún 2022

@meluzinaaa netušili, išla som do zveroobchodu a čo mali som kúpila.

mirro
21. jún 2022

@meluzinaaa Bela sa volal, bol tam bernský salašnícky na obale 😀