Potrebujem pas pre mesačné dieťa do Viedne?

jasminka2106
3. aug 2017

Zdravim 🙂 chcela by som sa spytat ci potrebujem na vycestovanie do Wiedne pas pre mesacne babetko alebo staci mat ten vypis ako nahradu za pas ?? 🙂

sissy27
3. aug 2017

@jasminka2106 kristovanoho, aký výpis??? Aj novorodenec s ktorým ideš krok za akúkoľvek hranicu slovenskej republiky potrebuje VLASTNÝ PAS!!!!

lusy1507
3. aug 2017

Na ten papier mozes ist len v eu. My sme sa informovali na policii ked sme cakali na vybavenie pasu

lusy1507
3. aug 2017

@sissy27 potvrdenie ze si vybavujes pas, ktore ti daju na policii, ked cakas na samotny pas

jasminka2106
autor
3. aug 2017

@lusy1507 dakujem 🙂

sissy27
3. aug 2017

@lusy1507 sotva... musíš mať doklad s fotkou... toto možno ak ti skončila platnosť pasu kým ti stihli vydať nový, tak spolu s tým neplatným by mohli akceptovať potvrdenie o podaní žiadosti... nejaký papier bez fotky ti nikto nebude akceptovať ako doklad totožnosti... existuje ešte náhradný cestovný doklad, ten sa ale vydáva účelovo napr. ak stratíš v cudzine pas, a je platný len na to, aby sa občan dostal domov, prípadne pre deti narodené v cudzine...
myslím, že tu je to vysvetlené dosť jasne
https://www.minv.sk/?dolezite-informacie
https://www.mzv.sk/web/washington/konzularne_in...

lusy1507
3. aug 2017

@jasminka2106 my smr vtedy nosili aj rodny list, len teraz neviem ci je potrebne mat ten rodny alebo nie

lusy1507
3. aug 2017

@sissy27 kym malemu pas nevydali normalne sme s tym papierom aj rodnym listom cestovali. Necitala som tie vyhlasky co si tu dala ale ak by mi to nrpovedali na policii tak by sme nesli urcite

lusy1507
3. aug 2017

A nemyslim ze by ma chceli oklamat. Ak by to tak nebolo, preco by to hovoril? Este s tym ze len po eu....

sissy27
3. aug 2017

@lusy1507 a aj vás zastavili a kontrolovali? to je podstatné...lebo jasné, vycestovať môžeš, zem sa nerozstúpi na hraniciach keď tade prejde niekto bez pasu... ja neviem čo je na tom nepochopiteľné, že ako doklad totožnosti slúži len a len doklad s fotkou, že rodný list, kartička poistenca ani nič iné nie je doklad totožnosti... jasne je to napísané aj na oficiálnych stránkach ministerstva vnútra (na ktoré som dala link ale nechce sa ti to čítať)... vo výnimočných prípadoch existuje ešte spomínaný náhradný cestovný doklad, avšak ten má určité obmedzenia...

sissy27
3. aug 2017

@jasminka2106 prečítaj si linky, čo som ti dala nižšie... buď potrebuješ pas, alebo náhradný cestovný doklad, nie potvrdenie, že bola podaná žiadosť o vydanie pasu...

lusy1507
3. aug 2017

@sissy27 ako pisem vyssie, nez sme vycestivali sme sa pytali ci mozeme a povedali ze ano. Nie nikto nas nekontroloval a chodili sme pravidelne vtedy do madarska.... @jasminka2106 nic nedas za to, ked sa pojdes informovat tam, kde to vedia najlepsie aj ked podla sisi ma evidrntne oklamali

sissy27
3. aug 2017

@lusy1507
@jasminka2106 v tom prípade odporúčam kontaktovať Rakúske veľvyslanectvo, verím, že by mohli byť dostatočne kompetentní... ale aj informácie na ich stránke hovoria jasne - https://www.bmeia.gv.at/sk/rakuske-velvyslanect... - platný pas alebo občiansky preukaz...

janicka2315
3. aug 2017

Potrebujes pas..ziadny iny nahradny papier ci rodny list ti mimo SK nepomoze..
@sissy27 ma pravdu..ja som to riesila minuly rok..

kahh
3. aug 2017

Samozrejme ze potrebujes aj pas alebo ten papier od policajtov. Alebo este sa niekedy dalo dopisat dieta na tvoj pas len to neviem este ci sa robi alebo ako to teraz chodi

janicka2315
3. aug 2017

@kahh dieta sa tam uz dopisat neda..musi mat svoj vlastny pas s fotkou..a urobit pas na 2 roky do 10 dni trva 16 eur..co msmicku isto nezruinuje

sissy27
3. aug 2017

@kahh žiadny papier od policajtov (iba ak náhradný cestovný doklad), dieťa zapísané v pase rodiča už neexistuje presne tak dlho, ako je povinnosť mať vlastný cestovný doklad, teda od júna 2012...

kahh
3. aug 2017

Baby dakujem ze ste ma opravili. Vidite, kedysi sa to dalo a teraz uz nie. Dobre vediet do buducna