Potrebuje dvojročné dieťa lístok na rýchlik?

9. nov 2022

Dobrý večer,
prosím vás, idem za svokrou rýchlikom prvý krát na opačnú stranu Slovenska, beriem si so sebou aj syna.
Jemu kupujem tiež lístok ako pre mňa? Alebo deti do nejakého určitého veku su zadarmo? Alebo maju nejaký lacnejší/polovičný listok?
Syn nemá ani 2 r.
Vďaka. S ním idem rychlikom prvý krát.

petamich
9. nov 2022

rychlik aj sa nemylim je povinne miestenkovy a dietatu tym padom kupujes len miestenku, aby sedelo vedla teba, cestu ma zadarmo

jazula
9. nov 2022

Rýchlik povinne miestenkovy nie je (len IC vlaky), ale miestenku by som určite kúpila. Dieťa ide zadarmo, platíš len 1€ za miestenku a to sa veľmi oplatí, najmä ak cestuješ ďaleko. My sme chodili trasa BA-Kysak vcelku pravidelne…

kate_cs
9. nov 2022

Neplatíš za syna. A nemusíš ani miestenku, keď nechceš. Ak berieš aj kočík, platíš zaň len vtedy, ak ho chceš umiestniť do toho vagóna, kde sa prepravujú bicykle a spol. (Odporúčam, lebo v rychliku ti bude zavadzať). Ja nikdy nekupujem miestenku pre nás a vždy sa našlo miesto. Ale zas keď idete dlhšiu cestu, asi bude pre vás lepšie mať pokoj a miestenku.

petamich
9. nov 2022

@jazula dakujem za opravenie 🙂

jazula
9. nov 2022

A odporúčam kúpiť miestenku vo detského vozna. Na dverách majú kupečka pokreslene obrázky, ale hlavne všetci čo tam sedia, si musia byt vedomí, že deti aj kričia, občas plaču a tak. A pri troche šťastia tam stretnete nových kamosov a bude mat o zábavu postarané 🙂

viestta
9. nov 2022

Určite si kúpte miestenky a odporúčam kúpiť do vagóna s kúpe, nie do otvoreného, vedľa seba a jedno pri okne. Pani v pokladni vie radenie vlaku, dá vám miestenky aké chcete ak budú volne.

sojorez
10. nov 2022

Listok nie, miestenku kupit (mozes a nemusis, zavisi od toho, ci je miestenka povinna) a odporucam vozen s detmi.