Potrebuje 9 a 11 ročné dieťa pas do Maďarska?

miriam_s
17. júl 2017

ahojte, ako je to s detmi ak ideme do Maďarska na kúpalisko ? Treba im osobitné pasy ? Cca 7 rokov dozadu sme ich dali zapísať do manželovho pasu, čiže v jeho pase sú, ale už majú 9 a 11 rokov teraz. V sobotu cestujeme. Ako to je ? Viete nám poradiť ?

pininka
17. júl 2017

Kazde dieta musi mat pas,aj len do madarska. Ja som davala teraz robit trojmesacnej dcerke.

miriam_s
autor
17. júl 2017

ale oni su zapisany v manzelovom pase a nevieme ci to takto staci ...

povuma
17. júl 2017

Musia mať vlastný pas...každé dieťa bez ohľadu na vek. Zápis v pase rodiča neplatí.

loginexistuje
17. júl 2017

@miriam_s no asi nepojdete .. lebo dovtedy pas nevybavite ...

od juna 2012 musi mat kazda osoba svoj vlastny pas a nepostacuje zapisanie do pasu rodica... je to nariadenie EU

miriam_s
autor
17. júl 2017

plati to aj ked je to vramci shengenu ?

loginexistuje
17. júl 2017

@miriam_s samozrejme plati .. akurat ak sme v ramci Schengenu tak pre osoby ktore maju eID kartu (občiansky preukaz ) mozu pouzit ten ako identifikacny doklad ..

kalkulacka111
17. júl 2017

@miriam_s tak ako tu kočky píšu, ale môžeš požiadať o vydanie pasu do 2 dní za vyššiu cenu

unctadorg
17. júl 2017

@miriam_s ano treba pas

pininka
17. júl 2017

@miriam_s aj v shengene sa musis nejako identifikovat ked ta zastavia, vy mate obciansky,ale deti co? My chodime k rodine na chatu do madarska a urcite by som to neriskovala bez pasu pre deti.

bashka80
17. júl 2017

neriskuj ísť do maďarska bez pasov, radšej choď zajtra na políciu a požiadaj o zrýchlené vydanie za dva dni, pre deti od 6 do 16 to stojí 39 €.

ukulela
17. júl 2017

https://www.minv.sk/?spravne-poplatky
do 2 dni za 39 za dieta ...snad maju zajtra uradne hodiny ...

katrin21
17. júl 2017

@miriam_s nie, podla noveho to uz nestaci, ze su v pase, kazdy musi mat svoj par, aj novorodenec.. aj 10r dieta