Postup pri konvertovaní na katolícku vieru

spoky0914
21. nov 2016

Som evanielička a ešte donedávna som bola presvedčená, že na inú vieru nekonvertujem. No priateľ je silný katolík i celá jeho rodina. Už 4 a pol roka s ním chodím do katolíckeho kostola a do svojho už skoro vôbec. Dlhšie cítim, že nepatrím ani do jedného náboženstva, ale niekde medzi. Preto chcem prestúpiť na katolícku vieru. Neviete ako postupovať a čo všetko musím podstúpiť? ...chcem sa raz vydávať v katolíckom kostole a taktiež chcem aby sa moje deti narodili do rodiny, kde sú rodičia rovnakej viery 🙂

sissy27
21. nov 2016

@spoky0914 a nebolo by najjednoduchšie spýtať sa v nedeľu farára v kostole? 😕 prípadne aj iný deň tam zbehnúť a informovať sa priamo u kompetentného?

mima4
21. nov 2016

@spoky0914 myslim ze @fra by ti v tomto mohla poradit

fra
21. nov 2016

Kedysi pred viac ako štvrťstoročím som to podstupila (v ec som bola len pokrstená, nikto ma neviedol ku viere takže som bola vlastne len pokrstený agnostik.... a ked som sa v mladosti obratila, rozhodla som sa pre rkc) ... nebolo to nič zložité ani vtedy, ale myslím že teraz je to už zase inak- ja som vtedy ešte absolvovala v rkc aj podmienečný krst, ale myslím, že teraz si už krsty rkc a ec navzajom uznavajú, takže nebude treba ani toto- naozaj je asi najjednoduchšie sa opytať p. farara...

fra
21. nov 2016

ale asi by som ešte chviľu rozmyšľala, či dovod, ktorý opisuješ je ten najspravnejší pre taký prestup... hoci vlastne ja som k tomu prišla pred rokmi ako slepe kura k zrnu a rokmi sa moja viera -ale zaroven aj presvedčenie že rkc je pre mna ta spravna cirkev prehlbovalo.... možno by si si mohla prečítať napríklad od Patricka Madrida: Prekvapila ich pravda (tam je tych pribehov viac) alebo od Scotta Hahna O našej ceste do katolickej cirkvi- v oboch sú osobné svedectvá byvalych protestantov o dovodoch, pre ktoré sa rozhodli vstupiť do rkc a tie ich dovody sú veľmi logické a presvedčivé... len tak na rozšírenie obzorov...

martuliiik
21. nov 2016

Momentálne to funguje tak, že krst by mali uznávať. Pravdepodobne ťa čakajú katechézy a potom postupne ďalšie sviatosti. Môže to byť pomerne krátky aj veľmi dlhý proces. Veľa záleží od kňaza na ktorého natrafíš. Takže baby majú pravdu. Najlepšie sa spýtať tam kde chodíš. Dôvody nemám právo analyzovať, isto si si to dobre premyslela.

oslo1
21. nov 2016

Nemenila by som koli priatelovi svoju vieru. Je to len priatel. Ked sa nedaj boze rozidete, ty si najdes evanjelika, tak zasa budes prestupovat?
Toto prestupenie by som zvazivala az po svadbe.

katarinadei
23. nov 2016

Podla mna je najlepsie prestupit tesne pred svadbou, akoze v ramci svadby. Myslim, ze to tak robia. Myslim, ze je lepsie, ked budete chodit spolu a deti vychovavat v jednej cirkvi, ako by ste mali byt rozdeleni, to mas pravdu. Bude to pre vas lahsie.

slavkatokarova
20. máj 2020

Chcela by som prestupit z katolickej na evanjelicku vieru nevie niekto ako sa to da?

michaelka_
2. jún 2024

@slavkatokarova ako to dopadlo?